Skocz do zawartości

Wymianatynych amorków


kaka32

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy zaczęli wymieniac tylne amortyzatory to zaplanowałęm i ja wymianę na dzisiaj.Oczywiście nie obyło się bez komplikacj.Po zdjęciu lewego koła i kuknięciu w tą dziurę gdzie ma być śruba zobaczyłem że jest ona przesunięta względem otworu zdj.1 Tylko dlaczego.po oględzinach okazało się:brak śruby tylnej trzymającej belkę!!!!!Nie wiem kiedy wyleciała i dlaczego.Zdj.2 Oczywiście nową trzeba było szukać,a to już 12 w południe.Znalazłem w sklepie z częściami do Zuka.12x1,25.Ovczywiście nie chce się wkręcic.No to trzeba odkręcic drugą,ale to za mało żeby opuscić belkę.Opiera się na zbiorniku.Dwie śruby od zbiornika i udało się opuścić belkę na tyle żeby podejść gwintownikiem.Było tam pełno ziemi pewnie dawno wyleciała.Złożenie to już fraszka.Wszystko pasuje.Ale że koło zdjęte sprawdzam jeszcze okładziny.Bęben schodzi z oporami/opukiwanie młotkiem i wkręcanie śrub10-tek/Okładziny mają jeszcze 4 milimetry więc nie ruszam ale bęben ma już duży rant.Norma jest 181,35 a u mnie 181,oo Na jesieni będzie trzeba wymienić wszystko.Drugi amorek p[oszedł już bez niespodzianek.I tak z planowanych dwu godzin pracy zrobiło się sześć.Ale jedno trzeba przyznać.Wszystkie śruby i nakrętki odkręcały się bez urywania a to już 9 roczek.Uf,koniec.

274408412-04160003.JPG

274408418-04160005.JPG

274408420-04160006.JPG

274408422-04160007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczerze, ze ja tez mialem z lewej strony te srube nieco przesunieta... ale udalo mi sie wymanewrowac kluszem i w dodatku bez sciagania tych platikowych tulei palacz.gif

poza tym, po Twoim poscie lepiej co jakis czas sprawdzac mocowania... jezdzic bez sruby trzymajaca belke 893goodvibes.gifpad.gif

ale fakt, ze zrobiles i jest waytogo.gif

teraz widac jak rozbierzne moga byc naprawy... mi to zajelo 1h, bez odkrecania kol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.