Skocz do zawartości

Sprzęgło pada....


ozim12

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Punto nadszedł już jego czas. Chodzi ciężko - w korku to noga boli , piszczy.... Wymiana oczywiście na VALEO 180 CPB.

Mam pytanko.

Czy ktoś wymieniał sprzęgło metodą chałupniczą ?? Jakie wrażenia, sugestie itp ??

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co wg Ciebie oznacza metodę chałupniczą ??

Wymiana sprzęgła czy to w warsztacie czy to pod domem przebiega podobnie smile.gif Wymieniałem na początku roku sprzęgiełko i nie zauważyłem podczas wymiany żadnych zacięć itp.

Odpinasz wszystko od skrzyni, wymontowujesz rozrusznik, zlewasz olej do pojemnika, rozpinasz zawieszenie po stronie skrzyni, wyciągasz półośkę, odkręcasz skrzynię i skrzynia pod samochód albo z boku. Wymontowujesz stare sprzęgło, zapodajesz nowe i vuala smile.gif Ale myślę że jak chcesz się sam za to brać to wiesz co i jak ....

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim Punto nadszedł już jego czas. Chodzi ciężko - w korku to noga

> boli , piszczy.... Wymiana oczywiście na VALEO 180 CPB.

> Mam pytanko.

> Czy ktoś wymieniał sprzęgło metodą chałupniczą ?? Jakie wrażenia,

> sugestie itp ??

> Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Najlepiej robić to z kimś kto ma wrpawe w ustawianiu sprżegła na wałku sprzęgłowym.

W przeciwnym wypadku mogą być rżng dzaj neispodzianki. Sprzęgło VALEO ma znak, więc to p[omoże na pewno.

Po drugie min. kanał i 2 osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim Punto nadszedł już jego czas. Chodzi ciężko - w korku to noga

> boli , piszczy.... Wymiana oczywiście na VALEO 180 CPB.

> Mam pytanko.

> Czy ktoś wymieniał sprzęgło metodą chałupniczą ?? Jakie wrażenia,

> sugestie itp ??

> Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Mozesz to zrobic samemu ale musisz posiadac miejsce (najlepiej garaz z kanalem ), narzedzia no i wiedze , bez tego ani rusz .Tak jak juz kolega pisal najlepij to robic we dwoch ale samemu tez dasz rade .Najtrudniejszy moment jest zalozenie skrzyni musisz uwazac zeby nie uszkodzic sloneczka w sprzegle a reszta w odwrotnej kolejnosci jak przy rozbieraniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama pytanko odnośnie sprzęgła do mojego bolidu.... Według książki WNT FIAT PUNTO w czerwcu 1994 wprowadzono nowego rodzaju tarczę sprzęgła do modelu 75. W katalogu VALEO dla tej wersji dostępne są 2 rodzaje tarcz:

1. Sr.: 180 mm, Profil piasty: 17,3 x 15,8, Il. zębów: 20

2. Sr.: 180 mm, Profil piasty: 17,3 x 15,1, Il. zębów: 20

Samochód zrobiono przed czerwcem 1994. Czy oba typy tarcz będą pasować ?? Punto II 1,2 8V ma bardzo podobne sprzęgło, pasowałoby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.