-
"Teoretyczne" badania techniczne pojazdów odchodzą do historii
Fantasta i tyle, zmień stację diagnostyczną na inną.
-
Waham się z wyborem wahaczy
Meyle zdaje się trzyma jeszcze niezłą jakość.
-
2.0HDI 177KM zatarty silnik
Powodzenia. Tematy typu bezwypadkowy i bezszkodowy a auto miało zdarzenia drogowe łatwiej pozytywnie załatwić. Co do spraw mechanicznych używane auto może się zepsuć w każdej chwili i z 1000 różnych powodów. To też ja jak sprzedawałem ostatnio żony auto, to w umowie było wyłączenie rękojmi. Przy świadkach poinformowałem kupującego o znanych mi usterkach i uszkodzeniach. Podpisał umowę, kasę wpłacił i oby do bramy dalej się nie znamy ...
-
Odkręcenie wszystkich zacisków hamulcowych
Tak, wystarczy nawet 1-2 cm żeby zblokować pompę. Ja zawsze blokuję pompę hamulcową przy wymianie klocków. Odkręcam odpowietrznik i wypycham stary płyn na zewnątrz zamiast cofać go do pompy i ABSu. Płyn nie będzie leciał. Tyle co z końcówek elastycznych zlecieć może i tyle. Pompa i ABS się nie zapowietrzą.
-
Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
CCC - cena czyni cuda, tak było i jest w Polsce. Ludzie chcą mieć dużo a wydać mało. Tylko co po kilku latach jak trzeba będzie się pozbyć? Znajdzie się klienta na używkę bez gwarancji, dostępu do części zamiennych poza ASO i z niewiadoma trwałością? A jak już się ktoś trafi to za jaka kwotę? 30%-40% wartości po 4 latach i 60 kkm? Ja szukam coś w miarę nowego lub ewentualnie nowego, ale nie biorę aut z pochodzenia CN pod uwagę. I myślę, że nawet klienci kupujący nowe wyroby z Chin takiego auta używanego nie brali by pod uwagę ...
-
TRW
Klocki TRW na tyle skończyły żywot po 30 kkm. Trochę słabo. Nawet się nie spodziewałem, bo na Textarach mam zrobione z przodu 70 kkm i jeszcze jest z 5-6 mm klocka. Za to tarcze lakierowane Metelli mogę polecić. Mam już w dwóch autach i u siebie po przebiegu 70 kkm nawet rant nie jest za duży a kompletnie nie ma rdzy. Wyglądają po przetarciu jak z pudełka.
-
Amortyzatory interwał
250 kkm, pęknięte obie sprężyny tył. Wymiana sprężyn + amortyzatory (Lesjofors+Monroe). Stare amortyzatory (oryginalne) miały na skp 65 - 67% a dało się je bez większego problemu ścisnąć. Z nowymi całą masą ciała ciężko było cokolwiek ruszyć. Różnica w prowadzeniu auta zauważalna. Przy czym nowy tył na skp wyszedł na przeglądzie po 75%.
-
Półoś napędowa- firma MEYLE, czy...?
A dlaczego nie kupić używanego oryginału? Może być to lepszy wybór niż większość zamienników.
-
Przewody hamulcowe. Stalowe czy miedziane?
To też zależy. W SC II na tyle gnijący przewód idący przez całą belkę kosztuje niecałe 70 zł za stalowy zamiennik dobry jakościowo. Dostęp łatwy, czas wymiany szybki a koszt dorobionego miedzianego z pewnością nie był by niższy (tam jest metal > guma > metal).
-
Drugie auto do 40 tys. - co wybrać?
A może by tam dodać suzuki swift? Niezłe silniki, dobrze wykonane i bezawaryjne. Tylko wybór nie za duży.
-
Sprężyny i amortyzatory do 15-letniego strucla
Ja mam starsze auto a w zeszłym roku wymieniłem z tyłu sprężyny na Lesjoforsa i do tego amortyzatory Monroe. Jak nie szykujesz na sprzedaż to raczej nie warto pakować się w typowego chinola bo małe szanse, że komplet te kilka lat wytrzyma.
-
Opony niskobudżetowe vs premium
Mam 3 komplety Dębicy - 3 sezon zima oraz 2 i 4 sezon lato. Nic się nie dzieje, zimówki niespękane i na śliskim i mokrym zachowują się przewidywalnie. To samo letnie, niskie zużycie bieżnika, względnie ciche. Zawsze to taniej niż premium, ale jednak drożej niż typowy "chińczyk".
-
Jak uzywacie myjni recznych samoobslugowych ?
Ja mam jedną - myć szybko ...
-
Wróciła wiara w jakość badań technicznych.
To że negatywny za hamulce to bardzo dobrze, to że w 5 letniej skodzie takie rzeczy to bardzo źle.
-
Stan świec zapłonowych
Też się nie spotkałem i to nawet w dużych przebiegach na irydowych. Może ktoś poprzeciągał gwinty bo dokręcał na oko?