Skocz do zawartości

Umowa darowizny pojazdu


heniek_

Rekomendowane odpowiedzi

> Ojciec chce przepisac na mnie samochod, jest spisana umowa darowizny.

> Pytanie moje brzmi gdzie mam sie z tym udac? czy konieczna tez

> jest wizyta w urzedzie skarbowym? czy tylko do wydzialu

> komunikacji?

najpierw zobacz jak jest z podatkami czy nie mniejszy podatek zaplacisz sporzadzajac umowe kupna-sprzedazy auta. Tak najpierw skarbowka pozniej zabawa w rejestracje auta z poxerowanymi dokumentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno piwerwszy musi być urząd skarbowy. Co do podatków to nie jestem na bieżąco, ale coś sie miało zmienić ostatnio i darowizna dla najbliższej rodziny miał być zwolniona z podatku od czynnosci cywilno-prawnych. Tak więc proponuję sie dowiedzieć.

Do tej pory podatek od darowizn wynosił 2% od wartości darowizny, z tym że pewna kwota była zwolniona od podatka (kilka tysięcy, nie wiem ile to jest aktualnie). Wowczas mozna było zrobić darowizje tylko pewnej części, która by nie przekraczała kwoty wolnej od podatku i mozna było sie obejść bez płacenia podatku.

Tak więc proponuję udac się do Urzędu i tam wszystkiego sie dowiedzieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec chce przepisac na mnie samochod, jest spisana umowa darowizny.

> Pytanie moje brzmi gdzie mam sie z tym udac? czy konieczna tez

> jest wizyta w urzedzie skarbowym? czy tylko do wydzialu

> komunikacji?

Ja tez przylaczam sie do pytania. Ja ok. 4-ech miesiecy temu zrobilem to samo, jednak nie bylem w US, a z ta umowa i ojcem poszedlem prosto do Wydz. Komunik. i tam bez wiekszego problemu wbili mnie do dowodu rejestracyjnego pojazdu ojca. Od razu tez udalem sie do ubezpieczyciela, aby sporzadzil dla mnie osobne aneksy do umowy dotyczace moich znizek. I tam tez nie bylo zadnych problemow. Jednak jezeli Wydz. Komunikacji nic nie mowil to i tak powinienem udac sie do US, czy zostawic to tak jak jest?? Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez przylaczam sie do pytania. Ja ok. 4-ech miesiecy temu zrobilem

> to samo, jednak nie bylem w US, a z ta umowa i ojcem poszedlem

> prosto do Wydz. Komunik. i tam bez wiekszego problemu wbili mnie

> do dowodu rejestracyjnego pojazdu ojca. Od razu tez udalem sie

> do ubezpieczyciela, aby sporzadzil dla mnie osobne aneksy do

> umowy dotyczace moich znizek. I tam tez nie bylo zadnych

> problemow. Jednak jezeli Wydz. Komunikacji nic nie mowil to i

> tak powinienem udac sie do US, czy zostawic to tak jak jest??

> Prosze o odpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdro

US dostaje wszystkie dane z WK, wiec pewnie Cię namierzą i dostaniesz wezwanie, do US iść muszisz, wypełnić jakiegoś papiera i mnieć swiety spokój, jak wartość pojazdu poniżej 9600zł to nie zapłacisz podatku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> US dostaje wszystkie dane z WK, wiec pewnie Cię namierzą i dostaniesz

> wezwanie, do US iść muszisz, wypełnić jakiegoś papiera i mnieć

> swiety spokój, jak wartość pojazdu poniżej 9600zł to nie

> zapłacisz podatku

Nie wiem, jaka bedzie mial pojazd wedlug nich wartosc. Jest To Daewoo Lanos 1.5, sedan, standard werssion :-), 99 rok, z porysowanymi zderzakami (oczywiscie po ojcu bo niedowidzi od pewnego czasu :-)) z IG oczywiscie, 100 horse power ;-). Wiecie moze do kogo w tym US sie zglosic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> darowizna dla najbliższej rodziny miał być zwolniona z podatku

> od czynnosci cywilno-prawnych. Tak więc proponuję sie

> dowiedzieć.

> tym że pewna kwota była zwolniona od podatka (kilka tysięcy)

Darowizna dla najbliższej rodziny tzn. np z ojca na syna jest teraz zwolniona od podatku.

darowizna dla dalszej rodziny jest opodatkowana w zalezności od przekroczenia sumy ok 9600 PLN, która od podatku jest zwolniona. Opodatkowanie pozostałej kwoty, jeśli jest większa od wspomnianych ok. 9600 PLN wynosi zdaje się 3 % jeśli przekracza kolejne 10000 PLN , 5% > 20000, 7 % powyżej 30000 PLN. Tak chyba jest po nowemu ale dla pewności proponuję odwiedzić najblizszy punkt US. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pola: numer silnika, numer nadwozia, numer podwozia. Jednak samochod ma nowy dowod rejestracyjny i w dowodzie jest tylko "numer identyfikacji pojazdu" w ktore to mam wpisac. NIestety w skarbowce juz jestem codziennie od 2-3 dni i kompetencja tych ludzi mnie przeraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ojciec chce przepisac na mnie samochod, jest spisana umowa darowizny.

> Pytanie moje brzmi gdzie mam sie z tym udac? czy konieczna tez

> jest wizyta w urzedzie skarbowym? czy tylko do wydzialu

> komunikacji?

od nowego roku darowizna w najblizszej rodzinie jest zwolniona od podatku ja taka darowizne robilem w pazdzierniku i do US nie trzeba bylo isc wystarczy z umowa darowizny isc do wydzialu komunikacji i zarejstrowac auto na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.