Skocz do zawartości

Zawieszenie tylne


KoKoT129

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Gdy wsiadam do mojego UNOLOTA w 4 osoby strasznie "siada" tył, amortyzatory tylnie wymienialem 11 miesiecy temy.Czy jest mozliwe ze juz sie zużyły czy moze coś innego szwankuje np. sprężyny??Czy wymiana sprężyn jest droga i czy sam sobie z tym poradze??Z góry dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!!!

> Gdy wsiadam do mojego UNOLOTA w 4 osoby strasznie "siada" tył,

> amortyzatory tylnie wymienialem 11 miesiecy temy.Czy jest

> mozliwe ze juz sie zużyły czy moze coś innego szwankuje np.

> sprężyny??Czy wymiana sprężyn jest droga i czy sam sobie z tym

> poradze??Z góry dzieki za rady.

Amortyzator tłumi drgania a nadwozie trzyma sprężyna. Więc jak "siada" to znaczy, że ona jest zła a nie amor. Z tyłu wymienia się bez kłopotu. Z tego co pamiętam to trzeba popuścić amortyzator, podlewarować samochód tak żeby koło poszło w dół, wyjąć starą sprężynę, założyć nową (pilnować żeby w rowki weszła jak trzeba) opuścić i skręcić. Przód jest gorszy bo trzeba całą kolumnę rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjściem z sytuacji jest założenie między zwoje sprężyny gumy ... miałem takie rozwiązanie w swoim poprzednim autku (CC), które także miało tendencję do "sadzania" tyłka jak siadło więcej osób.

Guma nie szkodzi, a na swój sposób usztywnia tył ... jeździ się wtedy jakby trochę inaczej. Różnicę czuć zwłaszcza na zakrętach. Koszt około 15-20 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjściem z sytuacji jest założenie między zwoje sprężyny gumy ...

> miałem takie rozwiązanie w swoim poprzednim autku (CC), które

> także miało tendencję do "sadzania" tyłka jak siadło więcej

> osób.

> Guma nie szkodzi, a na swój sposób usztywnia tył ... jeździ się wtedy

> jakby trochę inaczej. Różnicę czuć zwłaszcza na zakrętach. Koszt

> około 15-20 zł za sztukę.

Kiedyś obiło mi się o oko, że przez te gumy lubią sobie pękać sprężynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjściem z sytuacji jest założenie między zwoje sprężyny gumy ...

> miałem takie rozwiązanie w swoim poprzednim autku (CC), które

> także miało tendencję do "sadzania" tyłka jak siadło więcej

> osób.

> Guma nie szkodzi, a na swój sposób usztywnia tył ... jeździ się wtedy

> jakby trochę inaczej. Różnicę czuć zwłaszcza na zakrętach. Koszt

> około 15-20 zł za sztukę.

Gumy wsadzilem do poprzedniego uniaka 5 zl za sztuke.. Dalo swoj efekt, auto nie siadalo, ale z tylu skakalo koszmarnie. Bylo za sztywne, a poza tym mysle ze jak masz gumy to przod obrywa... Moze sie myle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś obiło mi się o oko, że przez te gumy lubią sobie pękać

> sprężynki.

Sprezynka moze peknac jezeli gume zalozysz na jej srodku. Wtedy auto dobija, sprezyna sie kurczy do gumy, opor, i dalej sie kurczy przez co peka. Jak ja zalozysz od samej gory nie ma prawa peknac, bo sprezyna sie kurczy do pewnego momentu, czyli do miejsca gdzie zalozona jest guma i koniec. Takie jest moje osobiste zdanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w żadne gumy, tylko kupił nawet w ASO nówki sprężynki za 32zł sztuka i było by po problemie ok.gif A z wymianą nie ma większego problemu. Podniosisz auto z tyłu, odkręcasz śruby mocujące amorki do belki i za pomoca jakiejś ,,łyżki" wyciągasz sprężynki. Przerabiałem to u siebie miesiąc temu jak zakładałem Eibachy -35 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.