Skocz do zawartości

Citroen C5 używany, opinie


laksen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z tego co się orientuje, to C5 jest na zawieszeniu hydropneumatycznym (jakoś tak). Czy to zawieszenie wymaga jakiejś specjalnej uwagi z powodu naszych marnych dróg? Droga jest naprawa takiego zawieszenia (wiem, że wymiana łożysk w kołach jest problemowa) W ogóle warto sie inetersować tym samochodem do celów rodzinnych? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dba to nie ma żadnych problemów. Miałem dwa samochody na hydro. Bx który zrobił 400tys kilosów z czego 300tys. jako samochód do przewożenia części - zero poblemów tylko regularny serwis zawieszenia smile.gif i xm którym przejechałem 50tys. ale już mnie wkurzały awarie cudownej niemieckiej elektryki wink.gif więc zmieniłem na peżo 605 - niemniej przez te 50 tys. z zawieszką problemów nie miałem.

Koszty są nawet niższe niż w przypadku klasycznego zawieszenie, wytrzymałość moim zdaniem większa. Na polskie drogi taka zawieszka jest idealna - zawsze się smieje z ludzi którzy twierdzą że ich Octavia czy inne Avensis to oferuje taki komfort że hej, tyle że mój 20 letni BX był bardziej komfortowy. Po prostu samochód płynie i tyle 270751858-jezyk.gif

Ja tez się przymierzam do jakiegoś wozu z hydro ale nie wiem jeszcze czy to będzie Xantia czy C5. Bardziej skłaniam się ku xantii z 2001 roku - mniej ma elektryki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.