Skocz do zawartości

Problem ze świecami żarowymi


Gripen

Rekomendowane odpowiedzi

Napisał do mnie user, który ma problem, ale ma tez problem z pisaniem na forum francowatych, więc spełniam prośbę i umieszczam tu.

Czesc!

Ja z sasiedniego kacika, ale wczoraj z ojcem wybralem sie Renault Kangoo 1,9 dti do Wloch i 1000 km od domu na autostradzie zapalila sie zolta lampka swiec zarowych-silnik zgasl i do tej pory nie odpalil!

Gdy przekrecam kluczyk to swiece sie normalnie zapalaja, gasna, ale potem po sekundzie sie zapalaja i nie mozna odpalic auta!

Rozrusznik kreci, ale slychac jakis dziwny dzwiek! Pasek rozrzady jest!

Prosze o pomoc, bo tutaj we Wloszech nikt nie pracuje, a jutro musze byc w Polsce!

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisał do mnie user, który ma problem, ale ma tez problem z pisaniem

> na forum francowatych, więc spełniam prośbę i umieszczam tu.

> Czesc!

> Ja z sasiedniego kacika, ale wczoraj z ojcem wybralem sie Renault

> Kangoo 1,9 dti do Wloch i 1000 km od domu na autostradzie

> zapalila sie zolta lampka swiec zarowych-silnik zgasl i do tej

> pory nie odpalil!

> Gdy przekrecam kluczyk to swiece sie normalnie zapalaja, gasna, ale

> potem po sekundzie sie zapalaja i nie mozna odpalic auta!

> Rozrusznik kreci, ale slychac jakis dziwny dzwiek! Pasek rozrzady

> jest!

> Prosze o pomoc, bo tutaj we Wloszech nikt nie pracuje, a jutro musze

> byc w Polsce!

> Dzieki!

jak sie nie myle to swiece zarowe (kontrolka) w nowych dieslach dzialaja tez na zasadzie lampki check engine. wiec winy szukalbym nie w swiecach a gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Wyglada to na awariie elektronicznego pedału gazu. Na forum kangoorów goscie pisza ze problemem jest kostka przy pedale gazu i przewody ktore mozna butem uszkodzic.

TYle ze w tym przypadku silnik teoretycznie powinien dać się uruchomić i pracować w trybie awaryjnym.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny przypadek miałem w sprinterze, wszystko niby ok, kontrolka od świec się zapaliła po chwili zgasła, i dopóki nie przekręciło się kluczyka dalej to się nie zapalała, potem się zapaliła i silnika nia dało rady ruszyć icon_rolleyes.gif

w serwisie wyszło, że spaliła się świeca na 3 cylindrze icon_rolleyes.gif

ale merc i renault to dwie inne marki, więc nie wiem czy do końca może to być to

btw. nie ma asisstance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.