Skocz do zawartości

Podświetlenie tablicy przyrządów. Jak się tam dostać???


jmep

Rekomendowane odpowiedzi

Witam All. cool.gif Mam pytanko. Padły już wszystkie prawie żarówki podświetlające tablicę przyrządów. Wczoraj próbowałem się tam dostać, ale bez sukcesów. Po zdjęciu osłony kolumny kierownicy i odkręceniu kilku śrub i jednej (w miejscu gdzie są bezpieczniki),coś jeszcze trzyma ten cholerny plastik mocujący właściwą tablicę. Jakieś pomysły i doświadczenia? Będę wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam All. Mam pytanko. Padły już wszystkie prawie żarówki

> podświetlające tablicę przyrządów. Wczoraj próbowałem się tam

> dostać, ale bez sukcesów. Po zdjęciu osłony kolumny kierownicy i

> odkręceniu kilku śrub i jednej (w miejscu gdzie są

> bezpieczniki),coś jeszcze trzyma ten cholerny plastik mocujący

> właściwą tablicę. Jakieś pomysły i doświadczenia? Będę

> wdzięczny. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

elo

o ile pamietwm to nasmietniku jest cos o podswietleniu tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> smietnik jest Tu

Dzięki, właśnie miałem puścić posta z zapytactwem, gdzie szanowny ŚMIETNIK. (lamerstwo jest przykre)

> a poduszka ci nie wypaliła przy odkręcaniu kiery?

Autko nie ma poduchy (w tych latach była zbytnią extrawagancją)

Dzięki za wskazówki. Teraz już sobie pewnie poradzę

yay.gif

Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. 20.GIF Właśnie dziś z tym walczyłem, bo chciałem zobaczyć co z tą kontrolką niedomkniętych drzwi. W Bravo SX jej nie mam i nie wystarczy podpiąć samej żarówki w miejsce kontrolki, bo to nie działa. crazy.gif No ale co do Twojego problemu. Aby wyjąć zegary nie trzeba ściągać kierownicy ani obudowy kolumny. Odkręcasz 3 śrubki nad zegarami, 2 za obudową kolumny kierownicy (wszystkie to śruby na imbus, chyba 3 mm). W skrzynce bezpieczników jest jedna śruba na wkrętak krzyżowy. Niby wszystko już gotowe, ale niespodzianka czeka po lewej stronie w okolicy kratki nawiewu powietrza. Chyba pół godziny z tym walczyłem. crazy.gif Na dole, pod kratką jest plastkiowy zaczep, który najlepiej podważyć od dołu wkładając rękę od strony skrzynki bezpieczników. Drugi, ten, który wszystko to trzyma i nie tak łatwo go pokonać jest dosyć głęboko w środku i zobaczysz go jak puści już ten zaczep na dole, i pociągniesz cały element w dół. Wtedy przez malutką szczelinę (patrząc od góry) powinieneś zobaczyć taki zaczep w postaci blaszki do odgięcia. Ja włożyłem tam taki wąski, długi śrubokręt i wcisnąłem blaszkę, wtedy nareszcie puściła. Ten zaczep znajduje się mniej więcej na wysokości kratki nawiewu, po jej prawej stronie. Trzeba przyłożyć trochę siły. U mnie na szczęście nic się nie złamało. Jak już wszystkie zaczepy puszczą, to jeszcze chwilę się pomęczysz z wyjęciem tego czarnego plastiku i wtedy bardzo uważaj, aby nie porysować obudowy kolumny kierowniczej. Po wyjęciu tego masz już praktycznie wszystko na wierzhu. Zegary są przykręcone 4 śrubkami (ten sam imbus, co na całej desce). Potem znowu kombinowanie z wyjęciem zegarów z kokpitu, no i w końcu możesz wymieniać żarówki. Ogólnie, to Ci powiem, że jeśli ktoś by do mnie przyjechał i chciał, żebym mu to zrobił, raczej bym się nie zgodził. crazy.gif Ja bym raczej już wolał wymieniać tuleje wahaczy niż babrać się z tymi plastikami. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da-Don, głębokie ukłony za wyczerpujący wykład. Jestem pod wrażeniem. Czytałem, że są tacy, co zamiast podważać 2 ostatnie cholerne zaczepy radzą sobie używając chamskiej siły. Przy odrobinie szczęścia nadają się potem do ponownego montażu. Nie zabierał bym się za tę robotę ze względu na jej upierdliwość, ale przymierzam się do sprzedaży autka i głupio jakoś tam sprzedać, gdy z podświetlenia żarzy się tylko jedna żaróweczka. A jeśli chodzi o poduchy, to mój fiacior był chyba jednym z pierwszych sprowadzonych do Polski w 1995r. (1,6 16V SX; zagazowany) i na pewno nie miał żadnej poduchy. Żądano za nią, o ile pamiętam, ok 3600zł. Jak do tej pory, byłby to wydatek zbędny. Pozdrawiam chłopaków i dziewczyny z Kościerzyny cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego szczęścia w sumie tez nie trzeba mieć, żeby wyciągnąc to w całości, bo nawet mocny ten plastik. Tylko bez użycia siły się nie obejdzie, a to jednak niesie za sobą pewne ryzyko. biglaugh.gif No a dziś znowu będę walczył z tymi plastikami, ale na konsoli środkowej. sciana.gif Świerszcz mi do radia wskoczył. grinser006.gif

Pozdro 3city. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.