Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Termostat po czym poznać że do wymiany??

Featured Replies

Napisano

Witam Was!

A więc tak może mi ktoś napisać po czym poznać ze termostat do wymiany?? jak to u was jest ze wskaźnikiem po ilu kilometrach?? do ilu urośnie?? i jak się otworzy termostat i przy ilu, to temperatura ile spada?? Bo u mnie jest po przejechaniu 5km to dopiero jest 60 stopni. A jak przejade jakieś 30km to maksimum co urośnie to 85 stopni, czasami nawet niema tyle tylko 80 przewaźnie jest tak kawałek(pół kreski) za ćwierć wskaźnika, nie wiem ile to może być dokładnie. Nawet na postoju jak pogazuje to nie chce więcej urosnąć. jak myślicie to termostat?? Lub co innego to może być? Rok temu jak był większy mróz to lepiej się grzał niż tej zimy. Dodam jeszcze że pytam dlatego że autko ma słabe ogrzewanie. Linka dobrze naciągnieta, układ odpowietrzony.

Napisano

dlaczego nie piszesz na FU biglaugh.gif

ktoś ostatnio o to pytał to nie Ty ??? spineyes.gifbiglaugh.gif

Napisano
  • Autor

> dlaczego nie piszesz na FU

> ktoś ostatnio o to pytał to nie Ty ???

Pytałem już tydzień temu tam ale nikt mi nie odpisał

Napisano

> Pytałem już tydzień temu tam ale nikt mi nie odpisał

to edytuj eątek biglaugh.gif

Napisano

No z tego co piszesz to jest podstawa tak myslec, to ze rok temu bylo ok... wink.gif u mnie tez bylo a jak termostat wymienilem to nagle sie i ogrzewanie pojawilo! i wcale nie jest takie zle, nawet mysle ze ciekawiej mi to dziala niz w Astrze - nie mam zaparowanych szyb. Wiec - jak masz zbedne ok 50 plz - to tylko dwie śruby!

pzdr!

Napisano

> No z tego co piszesz to jest podstawa tak myslec, to ze rok temu bylo

> ok... u mnie tez bylo a jak termostat wymienilem to nagle sie i

> ogrzewanie pojawilo! i wcale nie jest takie zle, nawet mysle ze

> ciekawiej mi to dziala niz w Astrze - nie mam zaparowanych szyb.

> Wiec - jak masz zbedne ok 50 plz - to tylko dwie śruby!

> pzdr!

boje_sie.gif chyba ze złota biglaugh.gif

Napisano

> chyba ze złota

ile kosztuje taki termostat? dużo z tym roboty żeby wymienić? Ja mam zegary z ikonką samochodziku więc nie widzę jak mi temperatura się kształtuję, ale ogrzewanie chodzi bardzo kiepsko, więc może się pokusze na wymianę...

Napisano

> ile kosztuje taki termostat? dużo z tym roboty żeby wymienić? Ja mam

> zegary z ikonką samochodziku więc nie widzę jak mi temperatura

> się kształtuję, ale ogrzewanie chodzi bardzo kiepsko, więc może

> się pokusze na wymianę...

zalezy czy kupisz tylko wsad czy kompletny. Ja zapłaciłem pół roku temu za nowy oryginał (kompletny) i nową uszczelkę 80zł

Napisano

Jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie działanie termostatu ...

Otwieramy klapę i uruchamiamy silnik. Jeśli dolny przewód idący do chłodnicy robi się ciepły jednocześnie z górnym ... termostat do wymiany. Jeśli dolny ciepły - górny zimny = dobrze. A po dłuższej chwili dolny gorący - górny stopniowo ciepły = dobrze ... rotfl.gif

Napisano

> ile kosztuje taki termostat? dużo z tym roboty żeby wymienić? Ja mam

> zegary z ikonką samochodziku więc nie widzę jak mi temperatura

> się kształtuję, ale ogrzewanie chodzi bardzo kiepsko, więc może

> się pokusze na wymianę...

do 1,0 cos koło 25 zeta

ja do swojego 1,1 płaciłem za cały +uszczelka +sylikon uszcz. 32 zeta

Napisano

> zalezy czy kupisz tylko wsad czy kompletny. Ja zapłaciłem pół roku

> temu za nowy oryginał (kompletny) i nową uszczelkę 80zł

od 0,9 do 1,1 termostaty są nie rozbieralne, przynajmiej ja takich nie spotkałem

a nawet jak nie to cena ich jest tak banalna że szkoda se dupe zawracać samym wkładem

Napisano

do 1,4 w Krakowie - 48zl, w listopadzie...

wymienic da sie samemu, jak wspominalem - tylko dwie sruby:)

Napisano
  • Autor

No chyba się zabiore za ten termostat. A jeszcze jedno pytanie czy płynu coś ubędzie podczas wymiany?? a może przydałoby się zmienić też płyn przy okazji, od nowości nie zmieniany czyli od 2001r. A wy co ile zmieniacie płyn? I jaki wlewacie, Paraflu? Czy jakiś tańszy?

Napisano

> do 1,4 w Krakowie - 48zl, w listopadzie...

> wymienic da sie samemu, jak wspominalem - tylko dwie sruby:)

Można już też dostać sam wkład - około 26 pln ok.gif

Napisano

Troszkę płynu Ci ucieknie.

Napisano

> to edytuj eątek

Po upływie 24 godzin od napisania posta - user nie ma możliwości edytowania skromny.gif

Napisano

> Jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie działanie termostatu ...

> Otwieramy klapę i uruchamiamy silnik. Jeśli dolny przewód idący do

> chłodnicy robi się ciepły jednocześnie z górnym ... termostat do

> wymiany. Jeśli dolny ciepły - górny zimny = dobrze. A po

> dłuższej chwili dolny gorący - górny stopniowo ciepły = dobrze

> ...

W jedenpieńć jest akurat odwrotnie 270751858-jezyk.gif

Napisano

> od 0,9 do 1,1 termostaty są nie rozbieralne, przynajmiej ja takich

> nie spotkałem

> a nawet jak nie to cena ich jest tak banalna że szkoda se dupe

> zawracać samym wkładem

niestety nie wiedziałem o tym blagam.gif

Ja zawsze wymieniam całą część tego typu jak termostat smile.gif wiem że jest nowa i "powinna" być dobrze spasowana, na razie działa mój bardzo dobrze już jakies pół roku będzie niedługo. I dawałem 1 uszczelkę bez silikonou/czy silikonowej. Poprosiłem w sklepie termostat i uszczelkę. Starą trzeba dobrze odkleic i oczyścić powierzchnię benzyną ekstrakcyjną lub rozp. nitro. Nie mam żadnych wycieków, tylko załozyłem cybanty na srubokret bo nie znam sie na tych co są oryginalne - pewnie trzeba jakis przyrząd

Napisano

> No chyba się zabiore za ten termostat. A jeszcze jedno pytanie czy

> płynu coś ubędzie podczas wymiany?? a może przydałoby się

> zmienić też płyn przy okazji, od nowości nie zmieniany czyli od

> 2001r. A wy co ile zmieniacie płyn? I jaki wlewacie, Paraflu?

> Czy jakiś tańszy?

Ja zalewam Paraflu i wymieniac sie staram co 2 lata czasem jak zapomniało się to co 3 lata, nie szukam tańszego, wolę zalewac ciągle tym samym a wydatek nie jest znów taki wielki - do mojego 1,4 płace 80zł za płyn, a wymieniam sam.

Najlepiej przy wymianie termostatu wymienić cały płyn - dlatego przed odkreceniem termostatu najpierw sobie spuść cały płyn, wymień termostat i zalej nowym płynem. Pamiętej ze przy spuszczaniu płynu żeby odkręcić ogrzewanie na max i tak do czasu zalania, włączenia silniak i załączenia wentylatora po osiągnięciu wysokiej temp wtedy dopiero zakręć

Napisano

> Jest bardzo prosty sposób na sprawdzenie działanie termostatu ...

> Otwieramy klapę i uruchamiamy silnik. Jeśli dolny przewód idący do

> chłodnicy robi się ciepły jednocześnie z górnym ... termostat do

> wymiany. Jeśli dolny ciepły - górny zimny = dobrze. A po

> dłuższej chwili dolny gorący - górny stopniowo ciepły = dobrze

> ...

Witam! Dzisiaj robiłem sobie test według wskazań kolegi Pomykacza i po odpaleniu silnika oba węże zimne. Po chwili dalej to samo - oba zimne. Ten cienki wąż ciepły, a węże dochodzące do chłodnicy bez zmian. Pochodził tak parę minut, no może nawet więcej niż 10 i górny wąż gorący, ale dolny ledwo ciepły. Co jakiś czas włączałem ogrzewanie.

To w taki razie jest ok czy nie? Ktoś pisał, zę w 1.5 jest odwrotnie, a kolega Pomykacz ma Clipa. Wie ktoś może jak to jest w 1.0 na gaźniku?

pozdrawiam

Napisano

> Witam! Dzisiaj robiłem sobie test według wskazań kolegi Pomykacza i

> po odpaleniu silnika oba węże zimne. Po chwili dalej to samo -

> oba zimne. Pod chłodnicą jest taki trójnik to rozdziela węże

> (rozumiem, że to krótki i długi obieg). W miejscu trójnika

> ciepło, ten cienki wąż (chyba długi obieg, tak?) ciepły, a węże

> dochodzące do chłodnicy bez zmian. Pochodził tak parę minut, no

> może nawet więcej niż 10 i górny wąż gorący, ale dolny ledwo

> ciepły. Co jakiś czas włączałem ogrzewanie.

> To w taki razie jest ok czy nie? Ktoś pisał, zę w 1.5 jest odwrotnie,

> a kolega Pomykacz ma Clipa. Wie ktoś może jak to jest w 1.0 na

> gaźniku?

> pozdrawiam

Nie bardzo rozumiem to co piszesz, ten cały sposób jakis baaardzo za motany.

Ja sprawdzam termostat w ten sposób (w moim uno 1.4 i seju 899 tak robiłem);

Uruchamiam zimny silnik, lokazlizuję termiostat, od któego odchodzą dwa węże - jeden góruby od chłodnicy i jeden cienki od nagrzewnicy. Ustawiasz pokrętło ogrzewania na czerwone pole (w zaszadzie to nie ma zanczenia). Obserwujesz... jeżeli najpier zrobi się goroący cenki przewód a potem zacznie się rozgrzewać przewód gruby to jest OK! Jeżeli oba przewody będą się tak samo szybko nagrzewać - termostat do wymiany. Koniec .

Napisano

dzięki, czyli u mni będzie wszystko w porządku. cienki wąż u mnie robi się ciepły szybciej niż gruby

Napisano

> Nie bardzo rozumiem to co piszesz, ten cały sposób jakis baaardzo za

> motany.

> Ja sprawdzam termostat w ten sposób (w moim uno 1.4 i seju 899 tak

> robiłem);

> Uruchamiam zimny silnik, lokazlizuję termiostat, od któego odchodzą

> dwa węże - jeden góruby od chłodnicy i jeden cienki od

> nagrzewnicy. Ustawiasz pokrętło ogrzewania na czerwone pole (w

> zaszadzie to nie ma zanczenia). Obserwujesz... jeżeli najpier

> zrobi się goroący cenki przewód a potem zacznie się rozgrzewać

> przewód gruby to jest OK! Jeżeli oba przewody będą się tak samo

> szybko nagrzewać - termostat do wymiany. Koniec .

U mnie było niezpupełnie tak prosto, weze nagrzewały się w różnym czasie ale termostat i tak był uszkodzony...

Działał ale w innym zakresie. Był domknięty ale częściowo i otwierał się zbyt szybko...

Napisano

> Działał ale w innym zakresie. Był domknięty ale częściowo i otwierał

> się zbyt szybko...

a napisz jeśli możesz cos więcej o tym problemie... bo mi właśnie dużo pali i nie do końca jestem przekonany co do sprawności działania mojego termostatu. Tzn według mojego sposobu jest OK ale jak uruchomie zminy silnik to wskazówka po pewnym czasie dochodzi do 95 (prawie do połowy) a potem opada dość mocna i bardzo szybko... Dzieje sie tak i w lato i zimie (mam osłone chłodnicy).

Napisano

> a napisz jeśli możesz cos więcej o tym problemie... bo mi właśnie

> dużo pali i nie do końca jestem przekonany co do sprawności

> działania mojego termostatu. Tzn według mojego sposobu jest OK

> ale jak uruchomie zminy silnik to wskazówka po pewnym czasie

> dochodzi do 95 (prawie do połowy) a potem opada dość mocna i

> bardzo szybko... Dzieje sie tak i w lato i zimie (mam osłone

> chłodnicy).

No mój zamykał i otwierał, ale w złym zakresie. Po wymontowaniu go z auta okazało się że był niby zamknięty ale nie do końca, otwierał się przy 75 a ni 85 i trzymał cały czas temperaturę niższą o 10 stopni (około 85stopni wg wskaźnika 1 kreseczka powyżej 80) a powinno być ciut powyżej 90 przy normalnej jeździe. Normalnie wentylator sie włączał i wydawało się że jest ok, ale wymieniłem i wyszło ze nie było jednak...

  • 2 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

dzisiaj wymieniłem termostat i nie mogłem nagrzewnicy odpowietrzyć cały czas psikał z tego odpowietrznika. ale jakoś chyba się udało. Chociaż na wolnych obrotach dmucha w środku zimnym powietrzem. Wiecie co to może być?? A główna sprawa dotyczy się węzy, spojżyjcie na obrazek w załączniku, czy u was tak samo jest?? Czyli jeden wąż ten co leci do nagrzewnicy z odpowietrznika jest letni lub całkiem zimny?? i czy mógł się popsuć ten zaworek co jest w nim odpowietrznik??

post-85567-14352479169493_thumb.jpg

Napisano

> dzisiaj wymieniłem termostat i nie

... umię wstawiać łobraskóff

278430817-jimi1-odp_fire.jpg

Być może nie zalałeś płynem całego układu? A odpowietrzanie nagrzewnicy przeprowadza się na lekkim wzniesieniu ustawiając autko przodem ku górze. Oczywiście na włączonym silniku.

Napisano

> ... umię wstawiać łobraskóff

> Być może nie zalałeś płynem całego układu? A odpowietrzanie

> nagrzewnicy przeprowadza się na lekkim wzniesieniu ustawiając

> autko przodem ku górze. Oczywiście na włączonym silniku.

...Zapominałeś dodać, że przy otwarty zaworze nagrzewnicy ok.gif

Napisano

> ...Zapominałeś dodać, że przy otwarty zaworze nagrzewnicy

Fakt... Może sam się domyśli zlosnik.gif

Napisano

> Fakt... Może sam się domyśli

A jak nie to się zapyta, to my w miarę mozliwości odpowiemy hehe.gif

Napisano
  • Autor

> ...Zapominałeś dodać, że przy otwarty zaworze nagrzewnicy

był na wzniesieniu i zawór nagrzewnicy był otwarty.

Napisano

> był na wzniesieniu i zawór nagrzewnicy był otwarty.

I dalej zimno w szoferce?

Napisano
  • Autor

> I dalej zimno w szoferce?

Już zrobiłem smile.gif teraz wracałem do domku i po przejechaniu 7km w mróz -7 w autku cieplutko. Przestawiłem tą linke od zaworu nagrzewnicy otwierała się jakieś 50% tylko. i nawet na wolnych obrotach grzeje a wcześniej tego nie było. A jeszcze pytanko ile może kosztować czujnik temperatury i w którym miejscu on jest? Bo chyba mam zepsuty przekłamuje mi. Dawniej jakieś 3 lata temu wentylator się włączał jak wskazówka była na samym środku nawet za nią czyli 100 stopni C, a teraz włącxa się jedną kreske poniżej środka. Czyli doszłem do wnisku że chyba zaniża o 5 stopni C. A jak to u was jest przy której kresce włącza się wentylator? Mógłby ktoś sprawdzić u Siebie?.

Napisano

> Już zrobiłem teraz wracałem do domku i po przejechaniu 7km w mróz -7

> w autku cieplutko. Przestawiłem tą linke od zaworu nagrzewnicy

> otwierała się jakieś 50% tylko. i nawet na wolnych obrotach

> grzeje a wcześniej tego nie było. A jeszcze pytanko ile może

> kosztować czujnik temperatury i w którym miejscu on jest? Bo

> chyba mam zepsuty przekłamuje mi. Dawniej jakieś 3 lata temu

> wentylator się włączał jak wskazówka była na samym środku nawet

> za nią czyli 100 stopni C, a teraz włącxa się jedną kreske

> poniżej środka. Czyli doszłem do wnisku że chyba zaniża o 5

> stopni C. A jak to u was jest przy której kresce włącza się

> wentylator? Mógłby ktoś sprawdzić u Siebie?.

A nie zmieniałeś zegarków w przeciągu tych 3 lat?

Napisano
  • Autor

> A nie zmieniałeś zegarków w przeciągu tych 3 lat?

Nie zmieniałem. I wiecie jak to jest z tym wskaźnikiem przy której kresce włącxa się wentylator?

Napisano

> Nie zmieniałem. I wiecie jak to jest z tym wskaźnikiem przy której

> kresce włącxa się wentylator?

U mnie włącza się 2 kreski ponad połową, a normalna praca to jedna kreska poniżej połowy.

Napisano
  • Autor

> U mnie włącza się 2 kreski ponad połową, a normalna praca to jedna

> kreska poniżej połowy.

To chyba mam coś zepsute ale nie wiem co. Może wy wiecie?? U mnie jest dwie czasami trzy kreski poniżej połowy w normalnej pracy teraz w zimie, a nie wiem jak w lato poczekam i wtedy zobacze wszystko pokolei.

Napisano

> No mój zamykał i otwierał, ale w złym zakresie. Po wymontowaniu go z

> auta okazało się że był niby zamknięty ale nie do końca,

> otwierał się przy 75 a ni 85 i trzymał cały czas temperaturę

> niższą o 10 stopni (około 85stopni wg wskaźnika 1 kreseczka

> powyżej 80) a powinno być ciut powyżej 90 przy normalnej

> jeździe. Normalnie wentylator sie włączał i wydawało się że jest

> ok, ale wymieniłem i wyszło ze nie było jednak...

Przy jakiej temperaturze powinien się otworzyc termostat? To działa na zasadzie zamknięte/otwarte czy się otwiera stopniowo?

Dzisiaj sprawdzalem to diabelstwo i wyszło, że puszcza już przy 70 stopiach (odczyt z wskaznika) sick.gif

Napisano

> To chyba mam coś zepsute ale nie wiem co. Może wy wiecie?? U mnie

> jest dwie czasami trzy kreski poniżej połowy w normalnej pracy

> teraz w zimie, a nie wiem jak w lato poczekam i wtedy zobacze

> wszystko pokolei.

Kristoff napisał o wskaźniku wyskalowanym do 130 stopni połowa wówczas to 90 stopni.

Jesli masz wskaźnik do 140 stopni to równo w połowie skali powinien sie załączać wentylator, a wczasie noramlnej jazdy powinien wskaźnik pokazywać 1-2 kreski poniżej połowy (teraz w zime może się niedogrzewac na krótkich odcinkach, dopiero przy jeździe dłużej niz 5km może osiągnąć własciwa temperaturę)

Napisano

> Przy jakiej temperaturze powinien się otworzyc termostat? To działa

> na zasadzie zamknięte/otwarte czy się otwiera stopniowo?

> Dzisiaj sprawdzalem to diabelstwo i wyszło, że puszcza już przy 70

> stopiach (odczyt z wskaznika)

U mnie wg wskaxnika ciepły górny przewód zaczyna sie robic gdy wskaźnik osiągnie około 80stopni i tak powinno być wg różnych źródeł literaturowych.

Otwiera się stopniowo ale dopiero powyzej 80 stopni, do 80 stopni przewód górny powinien być ciągle zimny (ledwo letni), u mnie dzieje się tak że gdy osiągnie 95stopni puszcza cały duży obieg co widac na wskaxniku że temp spada o 1 kreskę (5stopni) potem znowu rośnie itd w kółko - dobrze to widac zwłaszcza zimą, oscylacje temp zmalały gdy założyłem osłonę chłodnicy (kraty wlotu z Heko)

Napisano

> ja mam taki termostat ---on puszcza przy 82st. a to jest jedna do

> półtorej kreski ponad "ćwiartką"

Te wskazania wskaźnika to tylko tak w przybliżeniu, prawdziwe są nieco inne ale +-5stopni jest dokładność smile.gif

Napisano

> Kristoff napisał o wskaźniku wyskalowanym do 130 stopni połowa

> wówczas to 90 stopni.

Tak - chodziło o wskaźnik do 130 stopni

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.