Skocz do zawartości

daszek nad głośnikiem


biker

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy przy montażu głośników wskazane jest zrobienie jakiegoś daszka (osłony) nad głośnikiem. Głośniki będą montowane w dystansach o grubości 26 mm. Głośnnik wystaje poza dystans 38 mm i jest to magnes oraz część klosza oblana gumą. Klosz z dziurami schowany będzie w dystansie.

Czy powinienem w powyższym przypadku robić osłonę przed wodą nad głośnikiem? Wolałbym nie bawić się w takie osłony, poza tym nie wiem z czego można by było zrobić taką osłonę.

Czy pomiędzy dystans a blachę drzwi można dać silikon (w celu uszczelnienia połaćzenia dystansu z blachą))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się czy przy montażu głośników wskazane jest zrobienie

> jakiegoś daszka (osłony) nad głośnikiem

Ja zrobiłem - ciężko opisać jak, a zdjęcia nie zrobiłem.

Wykleiłem te daszki z maty wygłuszającej, przy okazji tłumienia drzwi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobry pomysł. Przyklejałeś tą matę od wewnętrznej strony drzwi. Bo chyba właśnie od wewnętrznej uformuje z niej daszek. Mam maty APP twarde. Czy ten daszek będzie się jakoś w miarę trzymał (nie odklei się?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest dobry pomysł. Przyklejałeś tą matę od wewnętrznej strony

> drzwi. Bo chyba właśnie od wewnętrznej uformuje z niej daszek.

> Mam maty APP twarde. Czy ten daszek będzie się jakoś w miarę

> trzymał (nie odklei się?)

Trochę to tak ciężko opisać nie widząc, ale postaram się:

wyciąłem pasek z maty, zrobiłem z niego odwrócone "U", naciąłem w dwóch miejscach i przykleiłem przy górnej i bocznych krawędziach blachy (otwór na magnes głośnika w drzwiach) od zewnętrznej strony wewnętrznej blachy drzwi, tak, że utworzył się taki daszek (góra i boki) osłaniający magnes głośnika przed ewentualną wodą wewnątrz drzwi.

Pzdr 274481102-20050425%20daszek%20nad%20g%B3o%B6nik.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.