Skocz do zawartości

Zaklocenia w głosnikach help needed


tomeki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromna prośbe, moze ktos ma pomysl jak wyeliminowac zakłócenia w głosnikach po zamontowaniu wzmacniacza. Poprzednio mialem inny, kiepską instalacje i nie bylo zadnych zakłoceń. Teraz po uruchomieniu silnika slysze jego odglosy w glosnikach. Samochod to diesel, wiec to moze byc tylko alternator, ewentualnie jakieś zaklocenia od elektroniki. Zauważylem, że jedno gniazdko cinch we wzmacniaczu miało uszkodzony kontakt masy, wieć wymienilem wszystkie gniazdka na solidne skręcane. Wydawało mi sie, ze problem juz rozwiazany. Ale niestety znowu sie pojawiły zakłocenia, chyba po ponownym zlutowaniu przewodów we wtyczce mini ISO laczącej radio ze wzmacniaczem. We wtyczce na pewno nie ma zwarcia, masa tez na pewno jest polaczona miedzy radiem i wzmacniaczem. Przewody + i remote idą kanalem srodkowym (wzmacniacz jest pod siedzeniem pasażera), - jest poprowadzone krotkim przewodem od śruby mocujacej pas bezpieczeństwa, + oczywiście od akumulatora. Przewody sygnalowe cinch ida w prawym progu. Przewod sygnalowy to Bandridge, gruby, podwójnie ekranowany, same wtyczki sa tez dosc solidne i metalowe. Masa gniazdek cinch jest odizolowana od obudowy wzmacniacza, obudowa rowniez nie ma polaczenia z masa samochodu. Zauwazylem, ze jak odepne cinche od wzmaka i zamiast nich podlacze discmana, ktory jest zasilany z baterii, to nie ma zadnych zakłoceń.

Ktos ma jakiś pomysl, bo mi juz rece opadaja?

pozdrawiam,

Tome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszeni nie mam, obudowy radia jeszcze nie sprawdzalem, ale zrobie to przy najbliszej okazji. Czy trzeba odciac inne polaczenia masy do radia, czy zwyczajnie podlaczyć dodatkowo "dobrą mase" do obudowy radia? Zawsze zostanie masa z przewodu antenowego.

pozdrawiam,

Tomek

> a mase obudowy radia i kieszeni sprawdzales ? mam ten sam problem i

> po przylozeniu dobrej masy do obudowy radia zaklucenia znikaja.

> Sprawdzone organoleptycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kieszeni nie mam, obudowy radia jeszcze nie sprawdzalem, ale zrobie

> to przy najbliszej okazji. Czy trzeba odciac inne polaczenia

> masy do radia, czy zwyczajnie podlaczyć dodatkowo "dobrą mase"

> do obudowy radia? Zawsze zostanie masa z przewodu antenowego.

> pozdrawiam,

> Tomek

> > Sprawdzone organoleptycznie

W moim pionku 3730 slychac prace cdka, przelaczanie trackow, wczytywanie itp. Strasznie to denrwuje. Radio mam podpiete na wpol z akku tzn; B+ i mase z akku (dosc grubym przewodem z niby pozlacanymi koncowkami, wszystko z dobrym kontaktem) reszta jest normalnie z ISO (w vw pasowalo orginalne bez przejsciowek, chcialem zachowac logike zaplonu). Akurat ze mialem kabel z dodatkowa masą od akku pod reka, przylozylem go do obudowy w czasie grania (raczej przelaczania utworow), i odziwo problem znikl. Teraz zastanawiam sie tylko jak to rozwiazac takie polaczenie, zeby mialo rece i nogi. Dodam, ze na moj problem nikt z tego forum nie znal odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.