Skocz do zawartości

wyciek płynu zchłodzącego silnik


Angin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problemik otóż znika mi płyn chłodniczy.

Myślałem na początku że to uszczelka pod gowica i bedzie trzeba rozmontować i wymienic ale zauważyłem, ze nie wycieka on mi regularnie. To po pierwsze a po drugie w pewien słoneczny dzień (było sucho) zauważyłem ze zwiewa skadś (nie wiem skąd) ale plama usytuowana jest pod filtrem oleju. Nie wiem czy to ważne ale mam instalację LPG.

Moze ktoś miał już taki problemik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam problemik otóż znika mi płyn chłodniczy.

> Myślałem na początku że to uszczelka pod gowica i bedzie trzeba

> rozmontować i wymienic ale zauważyłem, ze nie wycieka on mi

> regularnie. To po pierwsze a po drugie w pewien słoneczny dzień

> (było sucho) zauważyłem ze zwiewa skadś (nie wiem skąd) ale

> plama usytuowana jest pod filtrem oleju. Nie wiem czy to ważne

> ale mam instalację LPG.

> Moze ktoś miał już taki problemik.

Są dwie możliwości. Albo pada Ci pompa wodna (lub uszczelka pod nią) albo uszczelka między metalową rurką od płynu a blokiem silnika (zaraz nad filtrem oleju).

Nie wiem jak jest z pompą ale ta druga uszczelką to potrafi się dziwnie zachowywać. Ogólnie płyn wtedy wycieka przy zimnym silniku - przy ciepłym nic nie zauważysz. Zobacz czy masz mokro nad filtrem oleju po tym jak samochód postoi trochę na zimnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam problemik otóż znika mi płyn chłodniczy.

> Myślałem na początku że to uszczelka pod gowica i bedzie trzeba

> rozmontować i wymienic ale zauważyłem, ze nie wycieka on mi

> regularnie. To po pierwsze a po drugie w pewien słoneczny dzień

> (było sucho) zauważyłem ze zwiewa skadś (nie wiem skąd) ale

> plama usytuowana jest pod filtrem oleju. Nie wiem czy to ważne

> ale mam instalację LPG.

> Moze ktoś miał już taki problemik.

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie poleciała pompa wodna i jak naleje płynu do chłodnicy to zaraz mi go wywali, a jak naleje zwykłej wody to nie ucieka. Pytałem gościa czemu tak się dzieje a on stwierdził że płyn chłodzący ma mniejsze cząsteczki niż woda i po prostu sobie ucieka a woda nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są dwie możliwości. Albo pada Ci pompa wodna (lub uszczelka pod nią)

> albo uszczelka między metalową rurką od płynu a blokiem silnika

> (zaraz nad filtrem oleju).

> Nie wiem jak jest z pompą ale ta druga uszczelką to potrafi się

> dziwnie zachowywać. Ogólnie płyn wtedy wycieka przy zimnym

> silniku - przy ciepłym nic nie zauważysz. Zobacz czy masz mokro

> nad filtrem oleju po tym jak samochód postoi trochę na zimnie.

Fakt jest mokro koło filtu oleju ale cieknie jak samochód się troszkę zagrzeje i na dodatek nie cieknie zawsze moze to zalezy od temperatury silnika i otoczenia.

Dlatego też nie wiem co zrobic rozkręcać wszystko i powymieniać uszczelki i pompkę czy wystarczy wymiana uszczelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt jest mokro koło filtu oleju ale cieknie jak samochód się troszkę

> zagrzeje i na dodatek nie cieknie zawsze moze to zalezy od

> temperatury silnika i otoczenia.

> Dlatego też nie wiem co zrobic rozkręcać wszystko i powymieniać

> uszczelki i pompkę czy wystarczy wymiana uszczelek

mi ciekło przy pompie wodnej na tej metalowej rurce co wchodzi do pompy wymiana gumowego oringa pomogła koszt ok 3 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i dociągnij opaski na trójniku od parownika LPG. Jak masz plastikowy trójnik to na mur beton on przepuszcza. Miałem dokładnie to samo. Najlepiej wymienić trójniki na aluminiowe i dobrze dociągnąć opaski. Problem zniknie. To samo zrób na pozostałych przyłączkach od LPG. Fizyki się nie oszuka. Termiczna rozszerzalność i kurczliwość materiałów robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to mnie też dopadł ten temat. Od niedawna zwiewa mi płyn i zostają stawki pod autem. Po obserwacji cieknie pompa. Tylko pytanie z uszczelki na korpusie czy uszczelnienie na wirniku? Koło metalowej rury nie cieknie to pewne. Pytałem po sklepach i pod pompę jest oring ale nigdzie nie ma uszczelnienia wirnika albo zestawu naprawczego / regeneracyjnego. W dużych silnikach typu Star, Jelcz takie coś występuje, nie wiem jak tutaj. Bo jeśli to na wirniku to nie uśmiecha mi sie nowej pompy kupować. Narazie nie mam jak porozbierać bo auto jeździ cały czas, ale przez święta chyba rozedrę i wolę się dopytać co mnie może czekać, oprócz dnia roboty. Płynu ucieka jakieś pół staniu w wyrównawczym na 150km i rośnie. Boję że do świąt nie dojeżdżę i się rozesra na środku drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buu a jest możliwość żeby ciekło spod głowicy? Bo dziś zauważyłem że cieknie spod pompy gdzieś i po pompie się leje też, spod kolektora wydechowego a że mam duży łep a miejsca mało to ciężko powiedzieć skąd ale wygląda na łączenie bloku z głowicą. Może ma ktoś rysunki rozłożonego silnika 1000 bo nie mogę uświadczyć książki do napraw do tego typu mam ale 900/1300 a o 1.0 zapomnieli. Może coś oblukam, bo narazie to same koszmary po głowie chodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Buu a jest możliwość żeby ciekło spod głowicy? Bo dziś zauważyłem że

> cieknie spod pompy gdzieś i po pompie się leje też, spod

> kolektora wydechowego a że mam duży łep a miejsca mało to ciężko

> powiedzieć skąd ale wygląda na łączenie bloku z głowicą. Może ma

> ktoś rysunki rozłożonego silnika 1000 bo nie mogę uświadczyć

> książki do napraw do tego typu mam ale 900/1300 a o 1.0

> zapomnieli. Może coś oblukam, bo narazie to same koszmary po

> głowie chodzą

Może to ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to ci pomoże.

No to już wiem jak wygląda odlew bloku i to mnie dobiło. Ku** cieknie mi spod głowicy po korpusie pompy wodnej koło rury metalowej. Pewnie uszczelka się rozwarstwiła. [kurza twarz] jak nie urok to sraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.