Skocz do zawartości

RAVELAND XA 1000 - nie mam pojecia o niczym :)


r123s123

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem tutaj totalnie nowy smile.gif

kupilem ostatnio samochod sciagniety z austri. jest w nim zamontowany wzmacniacz:

RAVELAND XA1000

4/3/2 Channnel Power Amplifier

1000 WATTS Max Power

2 OHM stable

(przynajmniej tak jest na nim napisane smile.gif)

i do tego stylu na pulce 2 glosniki tez raveland srednica chyba jakies 30 cm nie wiem jakiej mocy, pewnie niskotonowe i sa one podlaczone do rear speaker do wzmacniacza do tego mam na tej polce 2 glosniki 6x9 jakies tam chyba 250W i 300W pewnie jakies no name podlaczone tez do wzmaka pod front speaker.

jesli chcialbym zamontowac na przod jakies glosniki 16 zamiast tych noname to o jakich parametrach by wchodzily w gre

aha i czy wogole cos z tego sprzetu bedzie?

z przodu mam jakies glosniki pioneera 150W, jest na nich napisane woofer czy cos no i jakies tweetery tez tam sa czy ten przod mi zalatwi wysokie tony? bo jak to podlaczam bezposrednio do radia to bass chodzi jakby miala membrana zaraz wyskoczyc smile.gif

a na wzmaku jest jakas tam regulacja LPF HPF itp, chociaz i tak nie wiem o co chodzi smile.gif, czy te tweetery podlaczyc bezposrednio razem z glosnikami czy jakas zwrotnica jest potrzebna?

szukalem na forum i w necie ale za bardzo nie ma nic o tym

raveland, to chyba jakas niemiecka firma? nie mam w tej chwili zbyt duzo kasy na zabawe w jakies profesjonalne audio. Chce po prostu to co mam jakos sensownie popodlanczac bo z tego co widze bylo to zrobione metoda izolacja (a w wiekszosc bez niej smile.gif)+kilka laczonych co chwile kabelkow smile.gif juz nie mowiac o tylnej polce ktora jest zrobiona po chamsku z jakiejs dechy smile.gif

przegladalem juz forum, ale nadal nie wiem np co to jest RMS itp. smile.gif pomozcie bo nie mam za bardzo o tym wszystkim pojecia, please

sorry za przy dlugiego posta

pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.