Skocz do zawartości

Szarpie na gazie


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie temat był wałkowany nie raz ale mój przypadek (tak myślę) jest trochę inny.

Otóż jakiś czas temu oddałem samochód do mechanika (wymiana uszczelki pod głowicą). Po odebraniu zaczęło mi coś śmierdzieć gazem. Otwieram maskę a tam kolanko wyjściowe z reduktora doprowadzające gaz do przepustnicy rozwalone i w dodatku beszczelnie sklejone. Dzwonie do gościa i rzeczywiście podczas pracy rozwalił je.

Od tego czasu samochód na dwójce i na trójce przy przyspieszaniu szarpie (chociaż nie zawsze).

Pytanie moje jest takie czy uderzając w to kolanko (a prz...ił chyba solidnie) mógł uszkodzić coś w reduktorze? Dodam, że jak ruszam całym reduktorem to czuć wyraźnie większe luzy i chcąc nie chcąc pod wpływem siły trochę się rusza.

Reduktor do nadwozia jest przymocowany za pomocą wygiętej płytki metalowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniłeś to kolanko?

Reduktor nie jest aż tak sztywno przymocowany, żeby nie dało się nim poruszyć. Nie ma obaw, tak ma być, przecież trzyma go tylko kawałek "blachy", mocowanie jednopunktowe, będzie drgało, ale na jego pracą nie powinno to miec wpływu. Może przydała by sie regulacja instalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wymieniłeś to kolanko?

Tak, kolanko wymieniłem. Co do regulacji instalki to robiłem ją przy okazji wymiany filtra gazu. Jakieś 10kkm temu.

A czy źle ustawiona emulacja sondy może powodować takie kangurki i szarpania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.