Skocz do zawartości

CD vs CD/MP3


waldun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak rozumiem to każdy z choc trochę bardziej zaawansowanych będzie polecał CD i ganił mp3.

Czy to dotyczy tylko jakości granych kawałków (oczywiste) czy też sprzętu? Tzn. czy takie urządzenia CD/MP3 już w swej naturze gorzej odtwarzają płyty CD?

Mam w tej chwili Panasonica z mp3 i zastanawiam się nad wymianą na coś lepszego.

Powiedzmy coś w okolicach 500 zł. Co mozecie polecić?

Podoba mi się np.

- JVC KD-LX50R CHAMELEON to ten najwyższy kameleon sterowany głosem.

albo

VDO

albo

CLARION DXZ-428R

albo

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Jak rozumiem to każdy z choc trochę bardziej zaawansowanych będzie

> polecał CD i ganił mp3.

> Czy to dotyczy tylko jakości granych kawałków (oczywiste) czy też

> sprzętu? Tzn. czy takie urządzenia CD/MP3 już w swej naturze

> gorzej odtwarzają płyty CD?

> Mam w tej chwili Panasonica z mp3 i zastanawiam się nad wymianą na

> coś lepszego.

> Powiedzmy coś w okolicach 500 zł. Co mozecie polecić?

> Podoba mi się np.

> - JVC KD-LX50R CHAMELEON to ten najwyższy kameleon sterowany

> głosem.

> albo

> VDO

> albo

> CLARION DXZ-428R

> albo

> ...

nie radia z mp3 graja gorzej a same utwory skompresowane w mp3 sa gorszej jakości niż te nagrane na płycie audio (ale takiej ze sklepu z muzyką, zebyscie sobie nie pomysleli ze wystarczy zrzucic mp3 na cd audio i bedzie ok 270751858-jezyk.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie radia z mp3 graja gorzej a same utwory skompresowane w mp3 sa gorszej jakości niż te nagrane na płycie audio (ale takiej ze sklepu z muzyką, zebyscie sobie nie pomysleli ze wystarczy zrzucic mp3 na cd audio i bedzie ok )

czyli sama technologia pozwalająca na odtwarzanie mp3 nie wpływa na jakość odtwarzanych zwykłych płyt CD?

Nie wiem jakieś inne przetworniki, lasery, itp., itd. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli sama technologia pozwalająca na odtwarzanie mp3 nie wpływa na

> jakość odtwarzanych zwykłych płyt CD?

> Nie wiem jakieś inne przetworniki, lasery, itp., itd.

zazwyczaj odtwarzacz MP3 bedzie lepszej jakosci niz stary CD. Wynika to z lasera, ktory jest wykorzystywany w napedach MP3. Idac tym torem, dojdziemy do tego, ze najlepsze powinny byc odtwarzacze DVD, szczegolnie wersje DVD-RW itp.

Analizuje wylacznie elementy lasera. Nie ma to nic wspolnego z dalszymi elementami toru

Roznice sa slyszalne tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy,że lepiej kupić z mp3 i na nim odtwarzać płyty CD bo lepszy laser?

przecież odtwarzacz to nie tylko laser więc pewnie i tak inne komponenty mają duże znaczenie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znaczy,że lepiej kupić z mp3 i na nim odtwarzać płyty CD bo lepszy

> laser?

> przecież odtwarzacz to nie tylko laser więc pewnie i tak inne

> komponenty mają duże znaczenie.

dobrze kombinujesz smile.gif

a z "+" nowy odtwarzacz pozwoli Ci na odczyt nośników sprawiających problem starszym odtwarzaczom (np. CD-RW)

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to znaczy,że lepiej kupić z mp3 i na nim odtwarzać płyty CD bo lepszy

> laser?

> przecież odtwarzacz to nie tylko laser więc pewnie i tak inne

> komponenty mają duże znaczenie.

wieksza moc lasera, lepsze ogniskowanie, to dostaniesz z MP3. Stare CD czesto nie poradzi sobie z plyta, a nowy odtwarzacz jeszcze tak

Lepiej wiec wydac wiecej kasy i kupic dobry, nowy odtwarzacz niz starego strucla.

Co z tego, ze mam dla przykladu super grajaca Alpine 7939...laser juz nie ten, bywaja klopoty z plytami. Czy mimo to lepiej zagra niz nowy model tej firmy ? Pewnie tak.....

Ale czy warto uzerac sie z odtwarzaczem, zeby w koncu plyta ruszyla tak jak trzeba ? Sam sobie odpowiedz

To jest tak jak z samochodami zabytkowymi, fajnie to miec, ale na codzien, przez dluzszy czas nie poszalejesz tym zlosnik.gif

A to laser bedzie wymagal regulacji, a to czyszczenia, a to kondensatory nie beda trzymaly parametrow i bedzie to ewidentnie slychac...

Wszystko mozna doprowadzic do idealnego stanu, ale nie o tym zdaje sie mowa w tym watku cool.gif

Jezeli nie kupujesz starego smakowitego kaska, a jedynie nowy sprzecik, doloz do MP3, przyda sie ten lepszy laser cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.