Skocz do zawartości

Rozbudowa car audio.


olencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich. Na forum dotyczącym car audio jestem po raz pierwszy, bo dopiero od niedawna zacząłem coś w moim samochodzie kąbinować. Prosiłbym w miarę możliwości o małą radę. A mianowicie: mam w swojoj asterce radio Kenwooda, dwa głośniki z przodu oryginalne z Astry (całkiem przyzwoicie grają) do tego dwa piszczki w przednich słupkach. Ostatnio zamontowałem dwa dwudrożne gośniki Mac Audio z tyłu i muszę powiedzieć, że całkiem przyzwoicie to gra (na mój gust). Jak wiadomo apetyt rosnie w miarę jedzenia i chce coś rozbudować. Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz i tuba. Jeżeli macie jakieś sprawdzone modele to proszę o radę (w stosunkowo dobrej relacji ceny do jakości). Myślałem też o tubie aktywnej? Za wszytkie rady z góry dziękuje i pozdrawiam!!! 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ok.gif

ja u siebie wlasnie montuje wzmaka Magnat Bull Power 2200 + skrzynia Magnat Bull Power 300. to zestaw z mojego poprzedniego auta i powiem jedno - jest OK. Nie jestem audiofilem, nie lubie sluchac zbyt glosno muzyki ale to co mam starcza az za ho. Basior jest bardzo mily, milo mruczy, ma dobry kickbass. generalnie - jestem bardzo zadowolony i moge polecic taki zestaw spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie widze sensu w podlaczaniu wzmacza w glosniki tylne - po co?

Jesli wsadzisz w bagaznik skrzynie/tube to w zupelnosci ci wystarczy, no chyba ze jestes fanem otwartych okien, muzy na max i rwania wiejskich panienek zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif moim zdaniem to co dają radia samochodowe w zupelnosci wystarczy do sluchania muzyki, powyzej tego.. zaczyna sie straszenie głuchych. ale to jest moje osobiste zdanie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> osobiscie nie widze sensu w podlaczaniu wzmacza w glosniki tylne -

> po co?

> Jesli wsadzisz w bagaznik skrzynie/tube to w zupelnosci ci wystarczy,

> no chyba ze jestes fanem otwartych okien, muzy na max i rwania

> wiejskich panienek moim zdaniem to co dają radia samochodowe

> w zupelnosci wystarczy do sluchania muzyki, powyzej tego..

> zaczyna sie straszenie głuchych. ale to jest moje osobiste

> zdanie

Właśnie o to mi chodziło. W takim razie zastanowie się nad tubą aktywną. Słyszałem, że przez wzmacniacz poprawia się generalnie dzwięk, ale przecież audiofilem nie jestem. A jazda z łokciem wystawionym przez okno zlosnik.gif i z dudniącą muzą to nie dla mnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy dlubalem zestaw audio do poprzedniego autka w firmie montujacej car audio po okresleniu moich potrzeb - czyli z przodu dobrze slyszalne wysokie+średnie, tył miłobrzmiący, 'wybrzmialy' bas panowie odradzili mi wogole inwestycje w tylne glosniki z uwagi na to ze skrzynia w zupelnosci mi wystarczy jesli chodzi o niskie tony, srednie dopełnia firmowe tylne, zaś przód zmieniłem na Alpiny (średnie+gwizdki) które spełnily w zupelnosci swoje zadanie. wlasnie przed chwila skonczylem montaz - wsjo dziala smile.gif z tym ze ... slychac niestety PORAZAJĄCĄ róznice pomiedzy.... moim poprzendim JVC (KD costam costam) odtwarzajacym mp3, a obecnym wpolowie rozpieprzonym sonym. Nie jestem audiomaniakiem ale... różnice słyszę - a skoro słyszę różnicę to chyba nie jest dobrze zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif jak odloze kasiorkie to pierwsze co kupuje to gwizdeczki na przod no i zmieniam radio na JVC ok.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o to mi chodziło. W takim razie zastanowie się nad tubą

> aktywną.

Właśnie jesteś o mały krok od "wsiowego disco" zlosnik.gif Tylko subwofer (skrzynia) daje przyzwoity dźwięk!!

> Słyszałem, że przez wzmacniacz poprawia się generalnie

> dzwięk, ale przecież audiofilem nie jestem.

Popprawia się oj poprawia

> A jazda z łokciem

> wystawionym przez okno i z dudniącą muzą to nie dla mnie.

Właśnie tuba "dudni" dobrego suba raczej nie słychać

> Pozdrawiam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli chcesz uslyszec muzyke zmien radio na ALPINE , nawet na

> orginalnych glosnikach bedziesz w szoku , natomiest jezeli

> chodzi o suba to tylko skrzynia tym bardziej ze masz sedana

Może zmienie na Alpine. Jednak w pierwszej kolejności zainwestuje w wzmak i suba. Czas rozglądnoć się po sklepach... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.