Skocz do zawartości

Przegląd w ASO - doradźcie co teraz?


dudi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 20.GIF

Wczoraj byłem w ASO na przeglądzie "Wiosna w Serwisach Fiata". Pomijam sens korzystania z tej promocji (było za darmo i po drodze) i przechodzę do konkretów.

W sumie potwierdzili tylko wszystkie moje przypuszczenia i nic nowego nie powiedzieli. Z tyłu coś stuka (na większych nierównościach wali dość mocno), wydech do wymiany, opony właśnie przeżywają swój ostatni sezon.

Za wymianę wydechu (wszystko co za katalizatorem) jakieś pół roku temu poza ASO wołali 250zł (części + robocizna). Czy to dobra cena? Wydech muszę zrobić jak najszybciej bo patrząc na niego dziwię się że jeszcze nie odpadł ani nie pierdzi.

Z tyłu do zrobienia mam tuleje wahaczy (w ASiO powiedzieli, że to koszt "ok 400zł" więc u nich tego robić nie będę) i teraz na przeglądzie radzili też wymienić mniejsze poduszki pod belką. Sam tego nie zrobię więc i poduszki i tuleje zrobię naraz u jakiegoś magika. Tylko chyba lepiej wymienić od razu 4 poduszki skoro już belka będzie ruszana?

Tuleje z allegro po 50zł strona podobno są lipne, ale czy jest sens kupować lepsze/droższe skoro robię miesięcznie cirka 500km? I co z poduszkami? Na allegro komplet (4 sztuki) kosztują 48-80zł. Tyle powinny kosztować czy to jakiś lipny szajs? Ile może kosztować robocizna za wymianę poduszek i tulei poza ASO?

Do wymiany mam też końcówki drążka kierowniczego. Tutaj w kosztach się w ogóle nie orientuje. Ile to może kosztować (części + robocizna)? Oczywiście + 50zł za zbieżność po wymianie końcówek. Czy warto coś jeszcze wymienić przy okazji tych wszystkich rzeczy?

Dodam, że wszystko chcę wymieniać na serię a nie jakieś basowe wydechy i wynalazki utwardzające zawieszenie crazy.gif.

Ręcznego prawie nie ma a linka prawie o asfalt ociera ale ich zdaniem układ hamulcowy jest ok. bo "korozji nigdzie nie widać" icon_eek.gif. As i say - pomijam sens korzystania z tej "promocji" cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika, ze do zrobienia masz zarówno przód jak i tył auta-zawieszenie.

Skompletuj czesci,znajdz dobrego magika który sie tym zajmie i ponegocjuj cene przygotuj sie z napewno cos wyniknie w czasie prac wiec dodatkowe koszty są nieuniknione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z Twojego opisu wynika, ze do zrobienia masz zarówno przód jak i tył

> auta-zawieszenie.

Z przodu tylko końcówki drążka.

> Skompletuj czesci,znajdz dobrego magika który sie tym zajmie i

> ponegocjuj cene przygotuj sie z napewno cos wyniknie w czasie

> prac wiec dodatkowe koszty są nieuniknione

Tak też chcę zrobić. Dlatego pytam ile powinny kosztować poszczególne części. Poduszki belki za 48zł ... brzmi fajnie i jednocześnie budzi obawy. Rozumiem dlaczego tuleja wahacza im droższa tym lepsza ale chyba poduszka to poduszka? Chyba że droższe są z lepszej gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana wydechu na Bosal (od katalizatora do końca) z robotą i nowymi gumami ok 300 zeta (jakiś tańszy za 250 wsadzisz na 100%), końcówka drążka max 80 za lewą i prawą. Wymiana + geometria 100.

<Tuleje z allegro po 50zł strona podobno są lipne, ale czy jest sens kupować lepsze/droższe skoro robię miesięcznie cirka 500km?

Jest sens bo jak wsadzisz badziew to za rok bedziesz sie pytał jaki zestaw kupić. Robocizna tuleje + poduszki może nawet 2 setki kosztować.

Co do ręcznego to mogą to być bębny i szczęki do wymiany (ok. 130 zeta). Swoją drogą linka też może mówić pa pa.

Dać do roboty takiemu mechanikowi który ma sprzęt do geometri i negocjować cenę na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Wczoraj byłem w ASO na przeglądzie "Wiosna w Serwisach Fiata".

> Pomijam sens korzystania z tej promocji (było za darmo i po

> drodze) i przechodzę do konkretów.

> W sumie potwierdzili tylko wszystkie moje przypuszczenia i nic nowego

> nie powiedzieli. Z tyłu coś stuka (na większych nierównościach

> wali dość mocno), wydech do wymiany, opony właśnie przeżywają

> swój ostatni sezon.

> Za wymianę wydechu (wszystko co za katalizatorem) jakieś pół roku

> temu poza ASO wołali 250zł (części + robocizna). Czy to dobra

> cena? Wydech muszę zrobić jak najszybciej bo patrząc na niego

> dziwię się że jeszcze nie odpadł ani nie pierdzi.

Wydech kosztuje nowy w granicach 160 zł blaszanka i ze 20 zł droższy ALU - 2 osoby kanał i jakaś godzina roboty (za drugim razem - w sumie wymieniałem to z ojcem raz u siebie raz u niego, wymiana nie jest trudna pod warunkiem ze masz kanał). Jeśli nie masz możliwości zrobienia samemu to i tak 250 zł wydaje mi sie ciut dużo - optymalnie 220 - 230 zł

> Z tyłu do zrobienia mam tuleje wahaczy (w ASiO powiedzieli, że to

> koszt "ok 400zł" więc u nich tego robić nie będę) i teraz na

> przeglądzie radzili też wymienić mniejsze poduszki pod belką.

Jeśli twoje koła wyglądają tak /--\ to napewno zestaw naprawczy tylnego wahacza jest nieodzowny - materiał ok. 100 zł (w zeszłym roku na allegro) wymiana 160 zł. Poduszek pod belką nie wymieniałem, to się nie wypowiadam.

> Sam tego nie zrobię więc i poduszki i tuleje zrobię naraz u

> jakiegoś magika. Tylko chyba lepiej wymienić od razu 4 poduszki

> skoro już belka będzie ruszana?

> Tuleje z allegro po 50zł strona podobno są lipne, ale czy jest sens

> kupować lepsze/droższe skoro robię miesięcznie cirka 500km?

Wg mnie nie ma sensu - ja robie ok 1000 - 1200 km/m-c i po roku nie wykazały zadnych oznak zużycia, jest OK, a skoro jest OK to po co przepłacać smile.gif

I co

> z poduszkami? Na allegro komplet (4 sztuki) kosztują 48-80zł.

> Tyle powinny kosztować czy to jakiś lipny szajs? Ile może

> kosztować robocizna za wymianę poduszek i tulei poza ASO?

> Do wymiany mam też końcówki drążka kierowniczego.

Wymiana końcówejk drążka to połowa roboty, bo przy okazji niech magik sprawdzi co z drązkami które idą do listwy, u mnie po wymianie końcówek za jakieś 3-4 miechy trza było wymieniac drązki - więc koszt robocizny x2, nie są to duże sumy, już nie pamiętam ale chyba drązki i końcówki ok. 30 -40 zł + jakieś 30 zł za robote zapłaciłem i 60 zł zbieżność.

Tutaj w kosztach

> się w ogóle nie orientuje. Ile to może kosztować (części +

> robocizna)? Oczywiście + 50zł za zbieżność po wymianie końcówek.

> Czy warto coś jeszcze wymienić przy okazji tych wszystkich

> rzeczy?

> Dodam, że wszystko chcę wymieniać na serię a nie jakieś basowe

> wydechy i wynalazki utwardzające zawieszenie .

Jeśli linka o asfalt ociera, to można popróbować:

1. podciągnąć ją przy dzwigni hamulca

2. spróbować dorobić jakieś zaczepy pod samochodem zeby tak nie wisiała,

ale skoro ręcznego prawie nie ma, to raczej - szczęki ok. 50 zł, bębny ok. 70 zł do wymiany, a może się okazać, że i linka chyba jakieś ok. 40 zł sztuka.

> Ręcznego prawie nie ma a linka prawie o asfalt ociera ale ich zdaniem

> układ hamulcowy jest ok. bo "korozji nigdzie nie widać" . As i

> say - pomijam sens korzystania z tej "promocji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli twoje koła wyglądają tak /--\ to napewno zestaw naprawczy

> tylnego wahacza jest nieodzowny - materiał ok. 100 zł (w zeszłym

> roku na allegro) wymiana 160 zł. Poduszek pod belką nie

> wymieniałem, to się nie wypowiadam.

Pamiętasz może jakiej firmy zestaw naprawczy wahacza kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem wymienić wydech. 15 minut i 220zł w portfelu mniej. Wydawało mi się, że stary wydech nie hałasował a jednak różnica jest kolosalna szczególnie powyżej 3k obr.

Z Allegro przyszły poduszki belki. 58zł razem z przesyłką smile.gif. Poduszki są chyba firmy Impergom. Po świętach zakup tulei wahaczy i poszukiwanie magika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak może z 15 kkm wytrzymają

To przy moich 500km/miesięcznie i tak 2-3 lata spokoju grinser006.gif

> Impergom to szjs straszliwy

Mówi się trudno. Z kasą krucho a względny porządek z zawieszeniem zrobić muszę. Nie jestem pewien czy to Impergom. Może ktoś wie jak się upewnić jaka to firma? I jakiej firmy poduszki kupować w przyszłości? I jakie tuleje wahacza? Na allegro są tylko za 45-60zł a takie widzę wszyscy odradzają.

P.S. Jeśli to Impergom to przynajmniej tanio kupiłem KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.