Skocz do zawartości

Wycieraczki SWF Visioflex kontra XTRM


duke

Rekomendowane odpowiedzi

> Czym sie roznia... wie ktos? sprzedawca pisze ze obie sa Valeo...

AFAIK to pierwsze są przeznaczone do ramion ze specjalnymi końcówkami, drugie są natomiast zamiennikiem zwykłych piór.

XTRM miałem w Punto - dobre, ale bez cudów zlosnik.gif. Mam też komplet do Stilo, ale jakoś nie mogę się zabrać za założenie... Jedyna zaleta tych piór jest taka, że po spryskaniu i przetarciu szyby nie kapią na nią kropelki płynu, które zatrzymały się w zakamarkach metalowej części pióra. W Punto dawało się to we znaki bardziej niż w Stilo, bo wycieraczki w pozycji spoczynkowej leżały po prostu wyżej. Poza tym jednym - jakichkolwiek zalet uzasadniających wyższą od "normalnych" piór cenę brak. O dość charakterystycznym wyglądzie nie wspominam, bo to może być wadą bądź zaletą zależnie od osobistych preferencji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak obie sa Valeo to kup Motgumy

Były Motgumy zakładane do stilo teścia (a i w puntku miałem) - bez rewelacji, pozatym że jak kupiłem koplet gdzie pisało jak byk Punto do 99r., to zachaczały za siebie, więc skończyło się na przekładce samej gumki z nowej na starą. POzatym motgumy mają dziwną przepadłość - jedną stroną lepiej wycierają innonie, więc zdarzało się, że dla osiągnięcia efektu trza było obrucić gumkę.

Ostatnio zaintereowałem się Championami przy okazji pobytu na śląsku i zakupiłem takowe w Norauto. Cena atrakcyjna średnio 40 parę zł za komplet (sprzedawane po dwie każdego rozmiaru). Jedyny minus, ze przy prędkości powyżej 100 km/h lewa zaczyna przeskakiwać po szybie jaby miała za sucho, ale jak sie zejdzie do 100 km/h jest OK. Pozatym jak ktoś chce w deszcz jeździć powyżej 100 km/h może zanabyć aerodynamiczne za 45 zł sztuka. Ale wyciera - miodzio (sprawdzono w niedzielę na trasie Czechowice - Kielce w ciągłym deszczu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym sie roznia... wie ktos? sprzedawca pisze ze obie sa Valeo...

Miałem XTRM - żadna rewelacja - zwykłe wycieraczki, cena kosmiczna

Mam motgumy - żadna rewelacja, zwykłe wycieraczki, może trochę głośniejsze niż XTRM, a cena przystępna.

Wniosek

MOTGUM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takowe (Championy) nabyłem w Norauto , dostałem jeszcze parasol pod kolor autka. Kupiłem sobie ze spoilerkiem i jestem zadowolony bo powyżej 100 w deszczu zbiera dobrze i nie piszczy, zobaczymy po ilu km będe je musiał wymienić komplet 90PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym sie roznia... wie ktos? sprzedawca pisze ze obie sa Valeo...

Nie zdziwilbym sie gdyby sie okazalo, ze obie produkowane sa przez Valeo.

Oryginalne wycieraczki do Stilo tez produkuje SWF (wybite na metalowej czesci) ale na piorach juz jest Valeo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja takowe (Championy) nabyłem w Norauto , dostałem jeszcze parasol

> pod kolor autka. Kupiłem sobie ze spoilerkiem i jestem

> zadowolony bo powyżej 100 w deszczu zbiera dobrze i nie piszczy,

> zobaczymy po ilu km będe je musiał wymienić komplet 90PLN.

W której Norze, bo ja byłem w Bielsku i tam jak zobaczyłem 55-kę ze spojlerem za ponad 60 zyla odrazu przeszedłem do zwykłych, gdize za 85 zeta zaopatrzyłem oba stilony w rodzinie. Po kilku dniach dość intensywnego uzywania dziś chrobotneło przy dochodzeniu pozycji dolnej, ale jak psiknąłem odrazu sie uspokoiło. Test wycieraczek trwa (fabryczne poszły w kąt po 3 tygodniach, niemieckie alci po dwóch)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja takowe (Championy) nabyłem w Norauto , dostałem jeszcze parasol

> pod kolor autka. Kupiłem sobie ze spoilerkiem i jestem

> zadowolony bo powyżej 100 w deszczu zbiera dobrze i nie piszczy,

> zobaczymy po ilu km będe je musiał wymienić komplet 90PLN.

Zgadza sie, potwierdzam, (tylko parasol nie pod kolor autka). Zakupione w Norze przy M1 w Zabkach k/W-wy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza sie, potwierdzam, (tylko parasol nie pod kolor autka).

> Zakupione w Norze przy M1 w Zabkach k/W-wy.

Albo dawali tylko do droższych, ale ja nic nie dostałem, chyba ja zwyczajnie mam pecha smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo dawali tylko do droższych, ale ja nic nie dostałem, chyba ja

> zwyczajnie mam pecha

Przynajmniej jedna trzeba bylo kupic ze spojlerkiem (oznaczenie chyba SX). Ja je kupilem jakies 3tyg temu. Moze im sie zapasy parasoli wyczerpaly ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony co mozna rewelacyjnego wymyslic jesli chodzi o wycieraczki.Osobiscie na oryginalach przejechalem 50 tys,wymienilem na xtmr......wnioski

-wycieraja chyba dokladniej imo

-przy wyzszych predkosciach sa fajnie docisniete i nie ma tak duzego efektu dwustopniowej predkosci(do gory szybciej na wolniej,bo pod wiatr)

Czyli w sumie zadna rewelka ale moim skromnym zdaniem warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z drugiej strony co mozna rewelacyjnego wymyslic jesli chodzi o

> wycieraczki.Osobiscie na oryginalach przejechalem 50

> tys,wymienilem na xtmr......wnioski

> -wycieraja chyba dokladniej imo

> -przy wyzszych predkosciach sa fajnie docisniete i nie ma tak duzego

> efektu dwustopniowej predkosci(do gory szybciej na wolniej,bo

> pod wiatr)

> Czyli w sumie zadna rewelka ale moim skromnym zdaniem warte swojej

> ceny.

Moje "oryginały " wytrzymały 1,5 roku (w tym dwie zimy i 21 tysięcy km) i pora była aby wymienić na nowe. Po kącikowych dywagacjach Klik i klik doszedłem, mam nadzieję do optymalnych rozmiarów XTRM-ów.

Wg mnie rozmiary powinny być następujące :

kierowca - 550 mm ( oznaczenie Valeo UM 653 ) i pasażer - 450 mm (oznaczenie Valeo UM 601), chociaż producent przewiduje dla kierowcy o rozmiar mniejszą, czyli 530 mm.

Po założeniu nic nie haczy, nie ociera, po prostu grinser006.gif optimum ok.gif. Na wnioski z zakresu użytkowania jeszcze jest za wcześnie, jeden tylko mi się nasuwa : są relatywnie cichodobrzezbierającowyglądające. Ceny w granicach 140 zeta za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.