Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

skrzynia biegów siena 1.2 i siena 1.6

Featured Replies

Napisano

czy skrzynki są takie same czy inne?

bo mnie koles pyta czy pasuje z 1,6 do 1,2/???

Napisano

> czy skrzynki są takie same czy inne?

> bo mnie koles pyta czy pasuje z 1,6 do 1,2/???

dobre pytanie palacz.gifok.gif

Napisano

> dobre pytanie

BTW

a tak w ogóle to jakie skrzynki mozna stosować do silnika 1,2. ty masz punto a ja palio czym różnia sie te skrzynie? jaka skrzynka podejdzie do 1,2 z innego modelu?

już od dawna sie nad tym zastanawiam, zwłaszcza że Manic'owi sie rozpadła i szukał.

hmm.gif

Napisano

> BTW

> a tak w ogóle to jakie skrzynki mozna stosować do silnika 1,2. ty

> masz punto a ja palio czym różnia sie te skrzynie?

przelozeniami i moze wybierakiem zlosnik.gif

jaka skrzynka

> podejdzie do 1,2 z innego modelu?

> już od dawna sie nad tym zastanawiam, zwłaszcza że Manic'owi sie

> rozpadła i szukał.

od Uno 1.0,1.1,CCS,SC 1.1 S,SC 1.1 Sporting,SC Abarth,Van,Punto 1.1,1.1 6speed,Punto 1.2 MPI,Punto II 1.2,1.2 16V,1.4 16V,Palio 1.2,Siena 1.2,Bravo/Brava 1.2 16V,Palio Van 1.2,Panda 1.1/1.2,Stilo 1.2 16V,Stilo 1.4 16V,itd. - czyli od kzdego silnika fire zlosnik.gif

Ja bym osobiscie chcial mieć 6-biegową od Stilo

zlosnik.gif

Napisano
  • Autor

no ale odjechaliśmy trochę czy do sieny 1,2 podejdzie skrzynka od? 1,6

Napisano

> no ale odjechaliśmy trochę czy do sieny 1,2 podejdzie skrzynka od?

> 1,6

nie odjechaliśmy bo z jabolowego wywodu wynika ze nie bedzie pasowała, ale ja nie mam takiej wiedzy i tylko wyciagam wnioski

niewiem.gif

Napisano

> przelozeniami i moze wybierakiem

> jaka skrzynka

> od Uno 1.0,1.1,CCS,SC 1.1 S,SC 1.1 Sporting,SC Abarth,Van,Punto

> 1.1,1.1 6speed,Punto 1.2 MPI,Punto II 1.2,1.2 16V,1.4 16V,Palio

> 1.2,Siena 1.2,Bravo/Brava 1.2 16V,Palio Van 1.2,Panda

> 1.1/1.2,Stilo 1.2 16V,Stilo 1.4 16V,itd. - czyli od kzdego

> silnika fire

> Ja bym osobiscie chcial mieć 6-biegową od Stilo

no dobra, zakładamy że zapodaje skrzynke z punto. czy przełozenia się róźnią? chyba tak bo palio to ciężarówka.

skoro skrzynka będzie pasowała to jak zmieni sie zachowanie całej jednostki napedowej po takim swapie skrzyni biegów??

ciągle mnie to nurtuje, zwłaszcza jak jade 120 a na obrotku mam 4000obr/min sick.gif

ciagne temat bo nie dawał mi spokoju już od dawna a na ac nikt nie dał sie wciągnąć w rakie rozważania 20.GIF

Napisano

> no ale odjechaliśmy trochę czy do sieny 1,2 podejdzie skrzynka od?

> 1,6

krzynki chyba beda pasowały z tym ze Palio na krótkie przełozenia bo to ciezarowka

jak mialem CC 1.2 to zalozylem skrzynie od SC S czyli 1.1 i jak sprawdzałem to skrzynia miala 500 obr mniej ale wstawialem tez bez problemu krzynke z Palio i auto bylo szybsze przy starcie ale Vmax mialo gorszy, na skrzyni eskowej na 3 biegu 140 i odcinało devil.gif sie latało busted.gif

Napisano

tzn chodzi mi o wsteczny: wciskany czy podnoszony

Napisano

> no dobra, zakładamy że zapodaje skrzynke z punto. czy przełozenia się

> róźnią? tak - ta z Punto 75 jest dluzsza

chyba tak bo palio to ciężarówka.

> skoro skrzynka będzie pasowała to jak zmieni sie zachowanie całej

> jednostki napedowej po takim swapie skrzyni biegów??

muuuuł i redukcja na "4" na byle gorce

> ciągle mnie to nurtuje, zwłaszcza jak jade 120 a na obrotku mam

> 4000obr/min

norma...a ile byś chciał ? cfaniaczek.gif

To tylko 1.2...

Duzo lzejsze Punto ma 4k rpm przy 130...

> ciagne temat bo nie dawał mi spokoju już od dawna a na ac nikt nie

> dał sie wciągnąć w rakie rozważania

na AC kiedyś o tym gadaliśmy... zlosnik.gif

Napisano

> chyba tak bo palio to ciężarówka.

> muuuuł i redukcja na "4" na byle gorce

teraz też tak jest sick.gif więc różnicy by nie było

> norma...a ile byś chciał ?

> To tylko 1.2...

> Duzo lzejsze Punto ma 4k rpm przy 130...

przyzwycziłem sie do clio(1,2 60KM) gdzie 4tys osiagam przy 140 a jak jade 120 to oscyluje w okolicy 3,5tys i wtedy osiagam niezłe spalanie. w palio 3,5tys jest przy 110km/h

> na AC kiedyś o tym gadaliśmy...

hmm.gif musze archiwum odwiedzić, ostatnio jak wkręcałem temata to siakoś nikt nie podjął.

20.GIF

Napisano

> teraz też tak jest więc różnicy by nie było

> przyzwycziłem sie do clio(1,2 60KM) gdzie 4tys osiagam przy 140 a jak

> jade 120 to oscyluje w okolicy 3,5tys i wtedy osiagam niezłe

> spalanie. w palio 3,5tys jest przy 110km/h

ale to jest "motór" o charakterystyce podobnej do 1.2 8V z PuntoII/Pandy...czyli benzynowy symulator dizla...dlatego tak malo ma obrotów...

Napisano
  • Autor

> ale to jest "motór" o charakterystyce podobnej do 1.2 8V z

> PuntoII/Pandy...czyli benzynowy symulator dizla...dlatego tak

> malo ma obrotów...

to od 1,6 bedzie krotsza czy dłuzsza? bo z tego co widze to chyba podejdzie ale jak z prędkościami?

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.