Skocz do zawartości

problem automatyczna skrzynia biegow asin AF-40


Rekomendowane odpowiedzi

> Czy przed pokazaniem błędu skrzynia niedomagała w jakiś sposób?

tak przestała działać ręczna zmiana biegów

wsiadam do auta odpalam wrzucam "D" a na wyświetlaczu mam komunikat 1 biegu długo za nim zmieni bieg po chwili na lcd wskakuje "D" i zmienia się bieg czasem sporadycznie zdarza sie jak by uderzenie od biegu tz. jak bym puscil gwaltownie sprzeglo w manualnej szkrzyni ... kolejna rzecz przy niskich obrotach na 6 biegu slysze delikatny szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak przestała działać ręczna zmiana biegów

> wsiadam do auta odpalam wrzucam "D" a na wyświetlaczu mam komunikat 1 biegu długo za nim zmieni

> bieg po chwili na lcd wskakuje "D" i zmienia się bieg czasem sporadycznie zdarza sie jak by

> uderzenie od biegu tz. jak bym puscil gwaltownie sprzeglo w manualnej szkrzyni ... kolejna

> rzecz przy niskich obrotach na 6 biegu slysze delikatny szum

Wszystko wskazuje na nieszczęsny rozdzielacz i przycinające się zaworki/tłoczki....

Czy w Fesie masz diagnozę dla sterowania? test skrzyni?

Mam manuala więc nie sprawdzę tego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko wskazuje na nieszczęsny rozdzielacz i przycinające się zaworki/tłoczki....

> Czy w Fesie masz diagnozę dla sterowania? test skrzyni?

> Mam manuala więc nie sprawdzę tego..

Mam opcje sprawdzenia solenoidy czy coś takiego jutro wykonam test ostatnio tz 2 tygodnie temu jak robiłem to wszystkie testy zakończone powodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam opcje sprawdzenia solenoidy czy coś takiego jutro wykonam test ostatnio tz 2 tygodnie temu jak

> robiłem to wszystkie testy zakończone powodzeniem

A niema tam opcji sprawdzenia przełączników w samej dźwigni zmiany biegów?

Poczytaj wątki o wymianie oleju w tej skrzyni... jeśli tego nie robiłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niema tam opcji sprawdzenia przełączników w samej dźwigni zmiany biegów?

> Poczytaj wątki o wymianie oleju w tej skrzyni... jeśli tego nie robiłeś...

gdym mógł prosić kogoś o opisanie tej procedury to był bym bardzo wdzięczny ostatnim razem robiłem następująco

odkręciłem duza śrubę w skrzyni spuściłem olej wkręciłem śrubę i wykręciłem mniejsza tz kontrolna i dolałem oleju do skrzyni tyle az sie przelało odpaliłem auto przełączałem z od p do d zgasiłem auto i dolałem 0.5 l

jak wygladala by dynamiczna wymiana oleju w tym modelu skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla ogólnego oglądu : http://www.motochemica.pl/porady-technic...skrzyni-biegow/

> Mało kto potrafi zrobić dynamiczną wymianę. Żadne ASO Fiata nie ma urządzenia do wykonania tej

> usługi. Mi nawet zaproponowano wymianę ..... skrzyni!!!!!!!!!!!!

bo wymienic najprosciej.

Szwagier mial jakis ubytek plynu w renault, diagnoza, wymiana chlodniczki oleju, koszt 1000zl chlodniczka plus wymiana...

okazalo sie ze dwa oringi i cos jeszcze zamknelo sie w kwocie 50 zl z robota:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla ogólnego oglądu : http://www.motochemica.pl/porady-technic...skrzyni-biegow/

> Mało kto potrafi zrobić dynamiczną wymianę. Żadne ASO Fiata nie ma urządzenia do wykonania tej

> usługi. Mi nawet zaproponowano wymianę ..... skrzyni!!!!!!!!!!!!

Nie jest to wielki problem.... po prostu trzeba wymieniać olej często lub wymieniając należy powtórzyć operację dwa razy aby przynajmniej 90% było świeżego oleju... taki urok zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest to wielki problem.... po prostu trzeba wymieniać olej często lub wymieniając należy

> powtórzyć operację dwa razy aby przynajmniej 90% było świeżego oleju... taki urok

Chyba masz rację. Wnerwia to, że Fiat napisał - a właściwie nie napisał - nie ma procedury fabrycznej - to oni umywają ręce. Chcąc nie chcąc muszę jechać "do Pana Henia" - bo Fiat ma to gdzieś...

U mnie ponownie powoli zaczyna pojawiać się to samo - z III na IV nie chce raz na kilkaset zmian wykonać przejścia.

Zastanawia mnie jeszcze jedno - bowiem już nie pamiętam - a na sekwencji jeździłem rzadko - chcąc zmienić bieg np. z I na II nie mając w zasadzie odpowiedniej prędkości - skrzynia sygnalizuje dzwiękiem i nie wykonuje zmiany. Tak ma być? Nie mogę wymusić zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie ponownie powoli zaczyna pojawiać się to samo - z III na IV nie chce raz na kilkaset zmian

W jakich warunkach nie chce zmienić, nie przy zjeździe z górki czasami?

> Zastanawia mnie jeszcze jedno - bowiem już nie pamiętam - a na sekwencji jeździłem rzadko - chcąc

> zmienić bieg np. z I na II nie mając w zasadzie odpowiedniej prędkości - skrzynia sygnalizuje

> dzwiękiem i nie wykonuje zmiany. Tak ma być? Nie mogę wymusić zmiany?

Tak ma być, skrzynia myśli za Ciebie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jakich warunkach nie chce zmienić, nie przy zjeździe z górki czasami?

> Tak ma być, skrzynia myśli za Ciebie

Nie - na płaskim jak przyspieszam.

Z górki zdarzyło mi się dwa razy, że sama wrzuca wyższy bieg - np. jadę 80 km/h i jest z górki - puszczam gaz (mam ograniczenie do 50) - a Croma miast zwalniać - wrzuca bieg wyżej i dopiero po chwili uspakaja się i zaczyna zwalniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

>

> Z górki zdarzyło mi się dwa razy, że sama wrzuca wyższy bieg - np. jadę 80 km/h i jest z górki -

> puszczam gaz (mam ograniczenie do 50) - a Croma miast zwalniać - wrzuca bieg wyżej i dopiero

> po chwili uspakaja się i zaczyna zwalniać

Zanim podejmiesz jakieś gwałtowne ruchy, spróbuj dodać do oleju coś takiego: http://www.motochemica.pl/automatic-transmission-flush-powermaxx/

Ten środek poprawia zmianę biegów, szczególnie przy błędnym wybieraniu. Najważniejsze, że pomaga od razu, choć i tak trzeba sobie pryz najbliższym przeglądzie zaplanować zmianę oleju i ew. płukankę do skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.