Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Osobiście jak myślałem nad umiejscowieniem to szukałem za szybą - od wewnątrz właśnie z powodu szybkiego brudzenia się tej części pojazdu..
  2. Kiedyś chciałem ale pozostałem przy czujnikach parkowania... Dzisiaj jest dużo rozwiązań od kamerek nagrywających zdarzenia z taką funkcją dodatkową, dodatkowe ekrany, nawigacje/radia 2Din z taką funkcją po lusterka wsteczne z ekranami.. Więc można wybrać co komu odpowiada..
  3. Jak widać zawsze pęka w tym samym miejscu.... Napisz do Fiata reklamacje w odpowiednim tonie że zgłosisz sprawę go urzędu ochrony konsumenta bo to nie pierwszy przypadek... To nic że po czasie i auto nie ma gwarancji bo w takim przypadku czas nie gra roli.... Wiem, że za pęknięty pedał sprzęgła czasami zwracają pieniądze...
  4. 12,55 to już w dolnym przedziale.... ale jeszcze tragedii niema. Jeśli ma to 2011 to ja osobiście bym zmienił... szkoda paliwa i alternatora .... osobiście polecam mam od Autocrafta kupuje tu: Autocraft
  5. W przypadku niektórych silników jest to normalna procedura rozruchowa zimnego silnika ( np. w silnikach Volvo FH12 przy zimnym rozruchu wał musi obrócić kilka razy zanim komputer poda pierwszą dawkę ... liczba obrotów zależy od temperatury silnika ) Jak jest w 1,9 MJTD trudno mi ocenić ale problem jest opisywany wielokrotnie na różnych forach Opla z tym silnikiem.. W mojej ocenie problem tkwi w zbyt niskiej nastawie ciśnienia w trakcie rozruchu... to powoduje, że z czasem i zużyciem układu to ciśnienie jest zapewne jeszcze mniejsze tak więc ważne jest tu sprawdzenie - test na przelew na zimnym i gorącym silniku wtryskiwaczy właśnie podczas wolnych obrotów.... Dodatkowo warto wymienić filtr bo elektryczna pompa paliwa również może być już w nienajlepszej kondycji... czasami wystarczy wstawić zaworek zwrotny na wężyku przed pompą CR aby paliwo nie uciekało ale trudno jednoznacznie stwierdzić który z tych "patentów " zadziała.. może być konieczna wymiana nastawnika w pompie CR lub kwestia złych odczytów ciśnienia/temperatury w kolektorze... i tak dalej.. Skrajnie można zakupić moduł elektroniczny który wpina się w szynę CR i którego zadaniem jest właśnie podnoszenie ciśnienia nasz szynie CR podczas rozruchu silnika... podobno działa ale tego nie wiem... można w ten sposób uniknąć drogich wymian i poszukiwania rozwiązań... Niestety same dolewanie oleju T2 ( sam dolewam od lat wraz z Black Arrow Skyadd i to nie tylko zimą ) też nie daje pewności że nie zatankujemy czegoś co przy niskiej temp skrzepnie lub rozwali układ wtryskowy ...
  6. Tak jak koledzy piszą.. Akumulator w spoczynku ma mieć idealnie 12,85V, wymień filtr paliwa, zrób test na przelew - może uszkodzone masz uszczelnienie i za niskie ciśnienie masz na CR....
  7. Może ... czas zmienić oponki na zimowe tym bardziej, że nowe z kompletem felg-alu od SABA 9-3 czekają . PS... czy tylko mi przestała działać antena GPS w Fiacie? .... nie może odnaleźć satelitów
  8. No i na skrobanie rano szyby....
  9. B4 - Bilstein i będziesz zadowolony... Przynajmniej ja mam takie. Kayaba mnie kiedyś zawiodła i nie kupuję tej hiszpańskiej produkcji
  10. U mnie prawie już po wakacjach.. korzystając że lato w pełni to pojechałem do oponiarzy założyć opony zimowe Kupiłem Cromci komplet opon zimowych Hankooki oczywiście bo od kilku lat promuję tą markę oraz aby znowu nie płacić niebotycznych pieniędzy za przekładanie opon lato-zima kupiłem komplecik felg aluminiowych od SAAB-a 9-3 ... 16".... więc na zimę jestem już przygotowany... ​
  11. Lisek odpowiedział iroman na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Jeśli masz navi to w trybie serwisowym można sprawdzić, czy wzmacniacz w podstawie anteny działa i czy cała antena działa. Jeśli nie to warto wymienić bo z czasem gnije elektronika. Uwaga radio w Cromie wysyła +12V do anteny po kablu antenowym więc wstawianie innego wzmacniacza może nie pomóc a tylko zaszkodzić... jeśli nie to to lutowanie głowicy
  12. Zachciało mi się wilczą górę z bliska obejrzeć, ( kraina wygasłych wulkanów ) a rodzinka już była wymęczona więc postanowiłem podjechać pod nią jakąś polną drużką No i się udało... ale z dwa razy usłyszałem szorowanie o podwozie Wracając ja ustawiłem sobie na tempomacie 140 na autostradzie czyli 148 km/h licznikowe i 124 km/h na S8 ... ale i tak często trzeba było pedał gazu muskać... Akurat trafiłem, że nie było żadnych korków, wypadków więc całkiem sprawnie leciało się do Gdańska... Jak na auto zapakowane na maxa to całkiem przyjemne spalanie... średnia była by większa ale jadąc z rodziną trzeba zjechać... co pewien czas
  13. Moje maleństwo w końcu przegoniłem z rodzinką... po autostradach A1/S8/A4 , górkach i z powrotem nad morze... wczoraj wróciłem.. średnia 124 km/h za ostatnie 700 km :-) spalanie 6,6. Całkiem przyjemnie teraz się jedzie z dolnego śląska nad morze, tylko trochę monotonnie, ciągle na tempomacie Jak zawsze auto spisało się świetnie choć trochę za mały ma prześwit do jazdy w terenie . No i żona urwała mi "przycisk" od otwierania górnego podłokietnika. Se wylatał... ... Teraz będę musiał zeskrobać te owady z maski
  14. A nie możesz go wyczyścić jak należy? Musisz koniecznie rozebrać cewkę, jest bardzo dużo instrukcji jak to zrobić i sam jedną tworzyłem. Jeśli chcesz być pewny czy to na 100% EGR a nie turbina, kolektor...to zatkaj go ( podłuż z puszki blaszkę tak aby na 100% zatkać przepływ). owszem Komputer wyrzuci błąd ale tym się nie przejmuj... . Problem z EGR-em brak mocy do 2,1 tys obrotów... problem z turbina to brak mocy do lub od 3 tys obrotów..
  15. Ja mam 152 tyś i progi mi odpadają Strach pomyśleć co będzie przy 180...200
  16. Nie wymieniałem sam bo i tak mimo, że mam nawet uprawnienia do napraw klim w autach to nie mam pompy i gazu.. ale z tego co wiem, to za 2-gim razem były wymienione na pewno na nowe...
  17. Osuszacz wymienia sie zawszę gdy dojdzie do całkowitego rozszczelnienia układu i zassania powietrza atmosferycznego do systemu.
  18. ja juz dwa wymieniłem ostatni rok temu. W tym roku jeszcze klima działa. Może w końcu opony zimowe zmienię
  19. 305-tki to chyba jedyne sensowne rozwiązanie
  20. Ja swoje muszę zajeździć Może jakieś palenie gumy albo coś innego
  21. U innych producentów aut jest tak samo...
  22. Najpierw muszę się nauczyć jak tu do załączników wrzucić( dodać ) kolejne zdjęcie... Coś mało to jest intuicyjne albo mnie demencja starcza dopada
  23. Niestety podczas woskowania mojej Cromci zauważyłem niepokojący wykwity na lakierze - próg obok tylnego koła . Po odkręceniu dwóch śrubek fartucha plastykowego nadkola ( można to zrobić bez ściągania koła ) i po lekkim odgięciu ukazała mi sie zaślepka progu z jakieś pianki gumowatej a raczej to co z tego zostało . W samym progu po wydłubaniu tej pianki spotkało mnie bardzo niemiłe zaskoczenie... próg nabity ziemią . W sumie kilka "doniczek" ziemi z progu wydłubałem . No i rdza ...rdza i jeszcze raz rdza... . Tak więc kosztowało mnie to trochę pracy zanim wszystko odkurzyłem, oczyściłem z rdzy odrdzewiaczami ( wyciorem ) pomalowałem od środka farbą antykorozyjną a po wyschnięciu ponownie wosk w progi... Ponownie wszystko zaślepiłem próg od strony koła masą szczelnie a dodatkowo nakleiłem folię aluminiową - grubą z świątecznej formy do wypieku ciasta aby nigdy więcej nic się tam nie dostało... W prawym progu to uszczelnienie widocznie dopiero puszczało bo ziemi było niewiele a i rdzy nie znalazłem więc po wyczyszczeniu wosk i zaślepienie... Polecam w wolnej chwili zajrzeć tam abyście nie mieli takiego problemu jak ja... i przede wszystkim lepiej zabezpieczcie to zaślepienie progu bo to jakieś nieporozumienie... Wkleję zdjęcia...
  24. Tak jak koledzy piszą prawdopodobnie zerwana taśma w kierownicy... Dlaczego? Po prostu jeśli kolumna/maglownica jest na stale powiązana z kierownicą to masz tylko około 3 obroty w lewo i 3 w prawo - mechanicznie ograniczone. Jeśli to rozłączysz mechanicznie to zawsze.. powtarzam zawsze musisz zablokować kierownicę na wprost i kolumna/maglonica powinna być ustawiona na wprost - koła przed demontażem. Jeśli podczas montażu, naprawy ktoś pokręci kierownicą to on albo ty przy pierwszym mocniejszym zakręcie zerwiesz taśmę !!!! I tak się stało u ciebie.... Ta taśma ma ograniczoną liczbę obrotów - inaczej mówiąc ustawia się koła na wprost i ustawia się taśmę aby miała tyle samo obrotów w prawo i w lewo ... ( nie pamiętam ale około 3,5-4 max ). Jesli kupujesz używaną taśmę to bardzo ważne aby przed montażem ustawić ją po środku bo nie wiesz w jakiej pozycji kół była zdejmowana !!!! dopiero wtedy montujesz to... Same taśmy mają blokadę - pierścień po wciśnięciu którego dopiero się obracają - po to aby nie doszło do samoczynnego przekręcenia się taśmy np w trakcie transportu

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.