Skocz do zawartości

Problem CAR 400


Boniek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

Mam problem z radyjkiem, otóż po każdorazowym odłaczeniu akumulatora jak wiadomo trzeba wprowadzic kod do radia.

Wprowadzam kod, radio startuje, powracają stacje które byly przed odłaczeniem tylko nie wiem dlaczego koło zegarka nie pojawia sie symbol zegarka z napisem rds i data wraz z godziną nie synchronizuja sie z danymi ze stacji radiowej?

Gdy odłacze jeszcze raz akumulator to po w pisaniu kodu w momencie dosłownie nastepuje synchronizacja czasu i daty.

Pytanie: czy jest mozliwosc aby jakos z klawiatury radia połaczyc sie z rds-em stacji radiowej tak aby sie wyswietlał odpowiedni czas i data?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja daty i godziny z RDS następuje automatycznie jeśli opcja ta jest włączona (RDS TIME 1). Czasem na zsynchronizowanie trzeba czekać dłużej, i zależy to prawdopodobnie od stacji radiowej.

Przy ostatniej zmianie czasu w mojej Corsie symbolu synchronizacji nie było, a auto było dosłownie w odległości 1km od nadajnika radiowego. Zwykle z tego nadajnika czas ustawiał się bez problemów. Dopiero gdy ręcznie cofnąłem czas symbol zegarka się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak włączyc tą funkcję RDS TIME 1?

Zawsze na ZETce, RMFie albo na PROGRAMIE1 następowała synchronizacja zegarka z rds-em.

Nie zależało to od odległości od nadajnika a byleby tylko pojawiły sie napisy RDS danej stacji to już automatycznie miałem wszystko poustawiane a teraz lipa... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak włączyc tą funkcję RDS TIME 1?

> Zawsze na ZETce, RMFie albo na PROGRAMIE1 następowała synchronizacja zegarka z rds-em.

> Nie zależało to od odległości od nadajnika a byleby tylko pojawiły sie napisy RDS danej stacji to

> już automatycznie miałem wszystko poustawiane a teraz lipa...

Podczas ustawiana daty i godziny przytrzymaj klawisz z kropką lub zegarkiem gdy dojdziesz do ustawienia roku. Pojawi się napis RDS TIME i wartość 0 lub 1, którą oczywiście musisz ustawić na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.