Skocz do zawartości

Signum - czujnik temp zewnetrznej


mkaras1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Czy ktos sie moze orientuje jak i ktoredy biegnie wiazka od czujnika temperatury w zderzaku? Czujnik zmieniany kilka razy a wskazuje temp pomiedzy -21.5C do -40.0C!

OpCom mowi, ze jest za niskie napiecie - chetnie sprawdze ale nie mam pojecia gdzie sie konczy wiazka z drugiej strony a EPC milczy... albo ja zle szukam wink.gif

Problemem jest, ze jak temp spadnie do -40.0C to klima chyba mysli, ze aby utzrymac 19.0C wewnatrz musi grzac na maxa...

Jakies pomysly, moze ktos mial podobny problem?

Pozdrawiam,

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dla potomnych i calej reszty z podobnym problemem:

Wyglada na to, ze Opel/Vauxhall przyoszczedzil bo winna okazala sie byc wtyczka pod silnikiem, do ktorej wchodzi wiazka od czujnika temp zewnetrznej.

Owa wtyczka wisi luzno pod silnikiem i nie jest zabezpieczona niczym poza plastikowa obudowa! Woda przeplywa przez nia jak przez sitko. Po rozebraniu okazalo sie, ze wszystkie styki sa zasniedziale! Wystarczy je dokladnie oczyszcic, poskladac do kupy i juz! Polecam zabezpieczyc tasma izolacyjna ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

> Dla potomnych i calej reszty z podobnym problemem:

> Wyglada na to, ze Opel/Vauxhall przyoszczedzil bo winna okazala sie byc wtyczka pod silnikiem, do

> ktorej wchodzi wiazka od czujnika temp zewnetrznej.

> Owa wtyczka wisi luzno pod silnikiem i nie jest zabezpieczona niczym poza plastikowa obudowa! Woda

> przeplywa przez nia jak przez sitko. Po rozebraniu okazalo sie, ze wszystkie styki sa

> zasniedziale! Wystarczy je dokladnie oczyszcic, poskladac do kupy i juz! Polecam zabezpieczyc

> tasma izolacyjna

Gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik bo mam ten sam problem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm to wiem zle sie okreslilem

> moze tak co to za czujnik wolno zwisajacy pod silnikiem

To nie czujnik ale cala wtyczka. Wchodza i wychodza z nia polaczenia czujnika temp, halogenow itp. Jak zdejmiesz srodkowa kratke w zderzaku (ta z czujnikiem) to idac 'po kablach' znajziesz grinser006.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie czujnik ale cala wtyczka. Wchodza i wychodza z nia polaczenia czujnika temp, halogenow itp.

> Jak zdejmiesz srodkowa kratke w zderzaku (ta z czujnikiem) to idac 'po kablach' znajziesz

Czy trzeba demontować zderzak, aby zdjąć tę kratkę?

Elektryk mi wymienił czujnik temp. zewnętrznej [pokazywał 69,5 stopni], ale temperatura cieczy chłodzącej jest wciąż zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy trzeba demontować zderzak, aby zdjąć tę kratkę?

> Elektryk mi wymienił czujnik temp. zewnętrznej [pokazywał 69,5 stopni], ale temperatura cieczy

> chłodzącej jest wciąż zerowa.

juro go oddam do elektryka, ale nie będę wiedział co faktycznie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta wtyczka nie ma nic wspolnego z temp cieczy chlodzacej wic musisz szukac dalej

A jednak ma. Cytując z elektrody:

"Re: Opel Vectra C 1.8 140km błąd P2182-14 czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Witam ponownie i z góry przepraszam że tak późno odpisuję, termostat też wymieniłem tak jak pisał xxxplodxxx za 450zł i nic z tego a problem był w kostce w zderzaku i nie łączyła. Kto by sie spodziewał???

Zamykam temat i dziękuje za odpowiedzi. Re: Opel Vectra C 1.8 140km błąd P2182-14 czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Witam ponownie i z góry przepraszam że tak późno odpisuję, termostat też wymieniłem tak jak pisał xxxplodxxx za 450zł i nic z tego a problem był w kostce w zderzaku i nie łączyła. Kto by sie spodziewał???

Zamykam temat i dziękuje za odpowiedzi. "

---

więc ponawiam pytanie, jak się dostać do tej cholernej kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc ponawiam pytanie, jak się dostać do tej cholernej kostki?

A to zwracam honor wink.gif

Ja zdjalem srodkowa kratke w zderzaku. Wlozylem reke od strony chodnicy, poluzowalem zaczepy i wepchnalem do srodka.

U mnie kostka wisiala luzno pod silnikiem - doszedlem do niej po kablu od czujnika temperaury.

Powodzenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.