Skocz do zawartości

Buty motocyklowe


Lipek

Rekomendowane odpowiedzi

> Witajcie,

> Inni siedzą na allegro i zastanawiają się jakie moto kupic a ja mam pomysł na nowe buty.

> Buty jednak muszą być wygodne do jazdy jak i do chodzenia na codzień/turystyki/zwiedzania moto i

> pieszo.

> Ktoś posiada, może coś polecić?

Mam Daytony - Road Star GTX .... od 2 sezonow ..

Wygodne i jak na razie nieprzemakalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z temperaturą w nich? Dedykowane są na ciepłe dni czy na chłodniejsze?

goretex ... wiec raczej na chlodniejsze

przy jezdzie w bardzo cieple dni jest komfortowo .... fakt skarpetka moze byc mokra ....ale nie czuc tego na stopie.

Cos za cos ... jedne buty na temp < 25oC ...a drugie na wieksza ... pytanie czy jest sens w trasy brac 2ga pare butow ?

Przy temperaturze okolo +2oC ... dawaly rade ... bylo komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch sezonów mam Daytony Bandit XCR (chyba po nowemu to Burdity).

Za mną przemówiła dosyć szeroka część buta przy palcach (sporo butów jest w tych miejscach wąskich), stosunkowo miękka część środkowa pozwala na małą przechadzkę podczas wypadu na moto. Nie są całe obite pancerną skórą smile.gif

Od strony technicznej nic im nie dolega, rzep trzema, szwy i klejenie też.

Membeana GoreTex nie przesiąka nawet podczas wielkiej ulewy, a podczas słonecznych dni da się wytrzymać, tzn. przy jeździe to bez najmniejszego problemu, podczas postoju to już różnie lecz wody jak w kaloszu nie masz (ta membrana dobrze oddycha, to drugie moje buty na Goretexie).

Bardzo duży wybór butów tej klasy znalazłem we Free & Fun czy jak to się zwie, koło Sękocina, wylot na Kraków za Jankami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od dwóch sezonów mam Daytony Bandit XCR (chyba po nowemu to Burdity).

> Za mną przemówiła dosyć szeroka część buta przy palcach (sporo butów jest w tych miejscach

> wąskich), stosunkowo miękka część środkowa pozwala na małą przechadzkę podczas wypadu na moto.

> Nie są całe obite pancerną skórą

> Od strony technicznej nic im nie dolega, rzep trzema, szwy i klejenie też.

> Membeana GoreTex nie przesiąka nawet podczas wielkiej ulewy, a podczas słonecznych dni da się

> wytrzymać, tzn. przy jeździe to bez najmniejszego problemu, podczas postoju to już różnie lecz

> wody jak w kaloszu nie masz (ta membrana dobrze oddycha, to drugie moje buty na Goretexie).

> Bardzo duży wybór butów tej klasy znalazłem we Free & Fun czy jak to się zwie, koło Sękocina,

> wylot na Kraków za Jankami.

ale Free&Fun to od dwoch lat nie istnieje .......... MCS w Wawie ma daytone

ja osobiscie polecam TCX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Inni siedzą na allegro i zastanawiają się jakie moto kupic a ja mam pomysł na nowe buty.

> Buty jednak muszą być wygodne do jazdy jak i do chodzenia na codzień/turystyki/zwiedzania moto i

> pieszo.

> Ktoś posiada, może coś polecić?

Witam.

Posiadam Alpinestars Supertech R i są to najlepsze buty jakie miałem na nogach.

Robiąc rekonesans w zeszłym roku, przymierzałem wiele modeli SIDI, w tym także Vortice.

Po dwóch miesiącach, miałem wrażenie, że nie kupię butów. Mam bardzo szczupłą nogę, w związku z czym, w każdych "uniwersalnych" noga była luźna.

W Supertech-ach jest wewnętrzny, osobny but. Są wygodne, świetnie się w nich spaceruje. Kilkanaście kilometrów pospacerowałem w nich podczas "zwiedzania". Nigdy nic mnie nie otarło itd.

I najważniejsze, nie mam z nimi problemu z "pocącą" się nogą. A więc po obecnym sezonie, przejechaniu w nich sporo ponad 12kkm dalej są jak nowe, pachnące itd, w przeciwieństwie do obuwia znajomych, którzy buty moto zostawiają "przed domem" w lecie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.