Skocz do zawartości

Golf 4 1.9 TDI PD - koło dwumasowe


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak w tytule, to auto ma dwumasę czy nie? Pytam bo Ibiza z ATD chyba nie ma...

Miałem golfa z końca 2004 roku z tym silnikiem. Bardzo przypadł mi do gustu. Śmigałem nim od niecałych 128 tys km do 194 tys km. Jak go sprzedawałem żadnych oznak od koła dwumasowego ale jakoś nie przyszło mi do głowy żeby go weryfikować po VINie czy takowe posiadał.

Z opowieści faktycznie wychodziło że silnik 101KM na jakimś etapie produkcji fabrycznie szły bez dwumasowego koła - często w Seatach. U siebie spodziewałem się że koło dwumasowe jest ale nie miałem nieprzyjemności zweryfikowania tego.

Spróbuję pogadać z kolegą, ja słabo orientuję się, ale w załączniku rzut na rozwiązanie u Ciebie - wygląda jakby nie było koła dwumasowego... ale nie chcę Cię wprowadzić w błąd...

A z jakiego powodu pytasz? Masz objawy wskazujące na dwumas czy od tak z ciekawości?

post-52163-14352526458076_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z jakiego powodu pytasz? Masz objawy wskazujące na dwumas czy od tak z ciekawości?

Pytam bo mam do wzięcia grinser006.gif rok 2004, coś około 220kkm przebiegu, nie zauważyłem nic niepokojącego ze strony napędu, ale wolałem zapytać smile.gif

Macie możliwość sprawdzenia historii auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytam bo mam do wzięcia rok 2004, coś około 220kkm przebiegu, nie zauważyłem nic niepokojącego ze

> strony napędu, ale wolałem zapytać

> Macie możliwość sprawdzenia historii auta?

Bez przesady to tylko golf IV.

Sprawdź lepiej vcdsem jak wyglada kondycja wtryskiwaczy. Czy cisnienie doladowania narasta tak jak powinno i czy nie lapie notlaufow. I czy maglownica nie stuka na kocich lbach.

Pozatym czy działa wyposazenie dodatkowe, bo mimo wszystko kazdy czujnik do golfa 200zl lub wiecej. Chyba ze masz jakis szrot lub uzywki z allegro.

Jak dwumasa Ci kleknie zawsze mozesz zmienic na jednomase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie stuka, auto znam dosyć długo, aczkolwiek diesla wcześniej nie miałem, więc sprawdzę sobie te

> wtryskiwacze na jakiejś stacji

Raczej u kogos kto ma troszke pojecia z obsluga vcdsa. A jak auto znasz to bierz pojezdzisz a w razie czego zawsze sprzedasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w tytule, to auto ma dwumasę czy nie?

Było kilka typów TDI PD (kody silnika , moce) montowanych w różnych pojazdach (Passat , Golf , Bora , Skoda , Audi , Seata nie jestem pewny) i w każdym na 99% był dwumas.

Miałem Borę TDI PD (AJM , 115 KM) , dwumas był , mnie na szczęście wymiana ominęła (sprzedana przy ok. 230 tkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.