Skocz do zawartości

Mercedes-Benz A (W169) opinie


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Znajomy szuka nowego samochodu i myśli o mercedesie jak w temacie ( w169 ) około 2010 roku, co o nich wiemy ? Wiem że poprzednik nie cieszył się dobrą opinią, a jak w tych egzemplarzach ? Poprawiono bolączki ?  

 

Jaki silnik wybrać ? NIe ukrywam że chętniej benzyna ( bez LPG ) chyba że bardzo ją odradzicie i bardziej warto brać diesla ;) 

 

Będę wdzięczny za każdą informację  :oki:  :piwko:  pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w odróżnieniu od poprzednika ten model zasługuje już na nazwanie go małym Mercedesem. Nie było też z tymi autami w sumie większych problemów, co wcale nie oznacza że są bezawaryjne. Silniki benzynowe niestety nie jadą a jednocześnie dużo palą. Przed zakupem koniecznie wieloetapowa weryfikacja stanu technicznego i historii oraz diagnostyka komputerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Znajomy szuka nowego samochodu i myśli o mercedesie jak w temacie ( w169 ) około 2010 roku, co o nich wiemy ? Wiem że poprzednik nie cieszył się dobrą opinią, a jak w tych egzemplarzach ? Poprawiono bolączki ?  

 

Jaki silnik wybrać ? NIe ukrywam że chętniej benzyna ( bez LPG ) chyba że bardzo ją odradzicie i bardziej warto brać diesla ;)

 

Będę wdzięczny za każdą informację  :oki:  :piwko:  pozdrawiam

 

 

Rodzice mają benzynę z 2006 roku. Auto mega awaryjne, koszty napraw wysokie (w porównaniu do innych marek), nie wszystkie części dostępne od ręki (zdarzało się, że trzeba było sprowadzać z Niemiec), spalanie wysokie. Ogólnie nikomu by tego auta nie polecili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona jeżdzi własnie takim W169, 180CDI z automatem, wersja wyposażenia Avantgarde + większość dodatków. Auto jest bardzo dobre, jeździ bezawaryjnie, psują się normalne rzeczy ekslopatacyjne jak hamulce, zawieszenie itp,żadnych dodatkowych awarii.

 

Fajnie działa ta skrzynia bezstopniowa, wymieniamy olej i jeździ bezproblemowo.

 

Jedyny dla mnie minus to bardzo twarde zawieszenie, ale co kto lubi. Auto jest bardzo przestronne w środku, ma duży bagażnik, dobrze się prezentuje, wysoko sie siedzi - czego wiecej chciec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.