Skocz do zawartości

Diesel przy hamowaniu silnikiem piszczy..


Frago

Rekomendowane odpowiedzi

Hej... założyłem taki sam temat na forum Forda... ale nijak nie mogę rozwiązać problemu...

 

Silnik 1.8 tdci duratorq, przebieg 320 000 km. 30 tys km temu wymieniłem kompletne sprzęgło i dwumasę (dwumasa była oryginalna).

15 tys km temu wymieniłem kompletny rozrząd wraz z kaseta, mokry pasek był w kiepskim stanie.

 

Od jakiegoś czasu podczas hamowania silnikiem daje się słyszeć dziwny dźwięk "piszczenia", tarcia metal o metal, dźwięk narasta wraz ze zwiększaniem obrotów silnika. Gdy wrzucę na luz lub delikatnie dodam gazu odgłosy ustają. Może ktoś miał podobny problem z dieslem??

Piszczenie raz jest od razu po odpaleniu auta i przejechaniu kilku kilometrów, a innym razem dopiero po trasie 400 km się odzywa.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie piszczenie w służbowym Mondeo III 2.0TDCI przy 80tkm, piszczało podczas hamowania silnikiem.

Przyczyną był rozrusznik z którego sypały się opiłki na sprzęgło, taka była diagnoza ASO.

Wymienili sprzęgło i rozrusznik, ale pewnie niewiele Ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.