Skocz do zawartości

Brzęczenie, dzwonienie wybieraka / drążka zmiany biegów


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Astra h Z18XER, przy obrotach 1500rpm lewarek zaczyna wydawać odgłos brzęczenia. Strasznie denerwujące przy ruszaniu. Po położeniu ręki na lewarku dźwięk ustaje.

Trzy razy podchodziłem do tematu i poległem. Wczoraj do 3:00 w nocy. Wszystko nasmarowane, cały koszyk wyciągnąłem, przykręciłem spowrotem podkładając gumę pod cały kosz. "Kule" lewarka zmiany biegów obwinąłem parę razy taśmą aby wszystko chodziło na ciasno. Ten cały tłumik drgań przed samym lewarkiem w koszyku jest w całości, nie generuje żadnych luzów.

Wywnioskowałem że brzęczenie niesie się po pałąku (rurze) od grodzi. Sięgnąłem pod deskę w stronę grodzi łapiąc za tą rurę/pałąk i dźwięki ustają. 

Ktoś miał cz czymś podobnym do czynienia? Na grodzi jest jakiś tłumik drgań, gumowy pierścień czy coś mogło się poluzować?

Tak to u mnie wygląda:

 

lewarek 1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Luzy są na połączeniach kulowych pająka, czyli elementu przenoszącego ruch z rurki ze zdjęcia, na wybierak. Na końcach są stalowe kulki i współpracujące z nimi plastikowe uchwyty, które się wycierają. Drugi element to środkowe mocowanie pająka, które też się wyrabia. Jeśli chce Ci się bawić w naprawę, to są zestawy naprawcze do tego. Jeśli nie, wymieniasz cały pająk plus sworzeń łączący go z dźwignią wybieraka na skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.