Skocz do zawartości

Cała prawda o wyrobionym trzonku wału koła pasowego G4HG Kia/Hyundai


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zniesmaczony tym jak Kia/Hyundai ukrywa swoje błędy.

To zdecydowanie kwalifikuje te marki do budżetowych, choćby nie wiem jak się starali, raz oszukany to o raz za dużo.

Będę jeździł Kia/Hyundai, oczywiście, ale podchodzę do tych marek inaczej niż przed sytuacją.

 

Pacjent to silnik Hyundai/Kia: G4HG: (montowany w Kia Picanto, Morning, Hyundai i10)

Proszę, tylko nie mówcie "bo stare auto", moim zdaniem historia lubi się powtarzać, nie dawno był problem z lampami LED z efektem stroboskopu, również zonk, w każdej marce są problemy, ale cały największy problem w tym czy dana marka przyzna się do tego i zaakceptuje - czy nie. Na moje pytanie w ASO w Wielkiej Brytanii o wymianę błędu fabryki otrzymałem odp: śruba darmowa, ale musimy pierw rozebrać sprawdzić czy jest tam mniejsza, ta usługa to ok 500zł, ale sama śruba będzie darmowa, zapytałem o sprawdzenie po VIN - odmówili. A więc zakupiłem śrubę w ASO za "aż" 30zł i dziś takie o to efekty jak na foto. Pełno widzę w internecie tematów o takim właśnie uszkodzeniu wału, spawania, klejenia itp. Wiem że auto stare, ale nie jedna osoba jeszcze jeździ, poza tym świetne auto jako pierwsze auto do nauki, tanie, ekonomiczne, często z fabrycznym LPG i wbrew pozorom ma swojego kopa 😄 Także jeśli ten temat pomoże choć jednej osobie ustrzec się od problemu, to uznam swój poświęcony czas na temat za dobrze spożytkowany.

 

Wymieniając pasek rozrządu, KONIECZNIE wymieńcie śrubę koła pasowego na tą zmodyfikowaną! Nie dobierajcie ze starych katalogów, bo będzie taka sama, Kia/Hyundai nigdy nie wycofało starych numerów, bo to "niby nigdy się nie wydarzyło". Kupujcie tylko i wyłącznie śrubę pod numerem: 23127-02530. To raz, a dwa: Loctite 660+utwardzacz i zespoić zębatkę rozrządu póki nie jest za późno. Jak wiem że tu problem: bo co jeśli pierścień uszczelniający puści olej pod spodem? Jak zębatkę wyciągnę? Zawsze jest pytanie. A co jeśli się jednak mimo wszystko zębatka wyrobi trzpień wału jak w wielu sytuacjach? Jeśli zębatka dostała już malutki luz, to z biegiem czasu będzie tępić trzpień wału mocniej i mocniej, aż dojdzie do luzu "o ząbek" rozrządu i klapa z normalną jazdą. Sytuacja bez generalnie wyjścia. Ja bym uszczelniacza wału nie ruszał jeśli idealny, a jeśli jakiekolwiek oznaki wycieku, to wkładałbym tylko i wyłącznie: Victor Reinz 81-53232-00, wtedy Loctite 660 na zębatkę, w/w dłuższa śruba i mam nadzieję że sytuacja doprowadzona do porządku.

IMG_20220427_111726.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.