Skocz do zawartości

Minimanual wymiany wtryskiwaczy


zuh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przy okazji czyszczenia wtryskiwaczy wziąłem aparat Zorka 5 i zrobilem kilka zdjęć smile.gif

Na początek odłączamy przewody paliwowe z listwy na ktorej sa umocowane wtryskiwacze (wczesniej na wszelki wypadek mozemy odłączyć akumulator, o przyniesieniu browara juz nie wspomnę )

277711750-PA250207.JPG

post-45853-14352475218442_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem odłączamy wszystko, co nam przeszkadza w wyjeciu listwy (węże, przewody el. na wtyczkach)

Przygotowujemy kluczyk z nasadka torx wewnetrzną nr 8 i dość długa prosta raczką wykręcamy 2 śrubki na dole listwy. Możemy juz wyciągnąć listwę z wtryskami ktore sa wciśnięte w kolektor dolotowy na gumowych uszczelkach. Po podniesieniu listwy wyciągamy zawleczki i wyciągamy wtyczki zasilające wtryski.Listwa z wtryskiem wyglada następujaco:

277711814-PA250202.JPG

post-45853-14352475219069_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągamy zawleczkę i wyciągamy wtrysk z listwy, oczywiście tak samo postepujemy z pozostałymi.Po wyjeciu wtrysku na 100% w gnieździe w listwie zostanie gumowy oring (uszczelka), musimy ja wydlubac i wcisnąć na wtryskiwacz, bo inaczej wtryskiwacza nie wcisniemy w listwę. Tak wygląda wtryskiwacz juz z założona (wydłubana wczesniej uszczelką);

277711906-PA250193.JPG

post-45853-14352475220825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wtryskiwacz od strony wylotu paliwa.Cztery dziurki, ktorymi wtryskiwana jest benzyna w powiekszeniu wydaja sie duże, w rzeczywistości prawie ich nie widac.Ten jest po czyszczeniu ultradźwiekami i myciu specjalnymi srodkami łacznie z przedmuchaniem (oczywiście w tył) sprężonym powietrzem.

277712030-PA250197.JPG

post-45853-14352475222807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy montażu postępujemy w odwrotnej kolejności. Dodam tylko, że po przeczyszczeniu wszystkich czterech wtrysków astra wręcz dostała na benzynie skrzydeł!!! Wciska w fotel na wyzszych obrotach. Wcześniej próbowałem specyfikami dodawanymi do benzyny, ale nic nie pomagało.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy montażu postępujemy w odwrotnej kolejności. Dodam tylko, że po

> przeczyszczeniu wszystkich czterech wtrysków astra wręcz dostała

> na benzynie skrzydeł!!! Wciska w fotel na wyzszych obrotach.

> Wcześniej próbowałem specyfikami dodawanymi do benzyny, ale nic

> nie pomagało.

> Pozdrawiam!

manual spoko, jak czyściłeś ultradzwiękami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Ja sam tego nie czyściłem, robil to mechanior.

Bardzo ciekawy temat. Musze tą operacje przeprowadzić u siebie. Czy ktoś czyścił moze wtryski w C14SE. W czym czyściliscie wtryski nie posiadając myjki ultradzwiekowej. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.