Skocz do zawartości

widzppp

użytkownik
  • Liczba zawartości

    172
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez widzppp

  1. Ile pali? W czym jest lepsza od vectry c? Jak z rdzą? ESP występuje?
  2. Zobacz że napisałem o spalaniu podobnym do audi a3 1.8T. Czy vectra 3.2 pali podobne ilości lpg?
  3. Dokładnie tak. Sądziłem że będzie to zrozumiałe dla wszystkich...
  4. Hatchback ma za mały bagażnik.
  5. Stare bravo zupełnie mi się nie podoba.
  6. 1.6T - to godna polecenia jednostka? LPG toleruje dobrze?
  7. Mogę kilka tysięcy dorzucić jeśli to coś zmieni.
  8. Rozmyślam nad autem nie mniejszym niż segment C ale z zastrzeżeniem, że ma być to auto z elastycznością która pozwala na sprawne wyprzedzanie. Wszystko jest względne ale powiedzmy że osiągi znane mi z audi A3 I gen z silnikiem 1.8T 150KM są minimum. Czy da się kupić jakieś nowsze auto z silnikiem tolerującym LPG i z nie gorszymi osiągami? Są takie auta ale z pojemnością silnika powiedzmy do około 2.2l? Zresztą bardziej rozchodzi mi się o spalanie LPG, które byłoby nie wyższe niż we wspomnianym wcześniej silniku 1.8T, niż o pojemność silnika. Cena do około 20 tyś zł i napęd na przednie koła. Rocznik to sprawa pomijalna. Z wyposażenia zwracam uwagę na ESP. Ilość miejsca w Ceed pierwszej generacji, jest dla mnie wystarczająca. Bagażnik sądzę że te około 380 litrów mieć musi. Nadwozie wszelkie oprócz kombi, nie lubiące się z rdzą. Hałas miło jakby był ograniczony przy prędkości autostradowej. Jak stwierdzicie że nie bardzo jest to możliwe, to może wrócę do pomysłu ze starszym autem, nawet z lat 90'. Pozdrawiam
  9. > Nie wszyscy. Kuzynowi w tym modelu wymieniali silnik przy 90kkm ze względu na branie oleju Znana akcja z silnikiem 1.8. A czy przyniosła pozytywny skutek ?
  10. > Fakt, 2.0 jest wystarczający w zupełności. Choć 2.4 jeździ się dużo przyjemniej, nawet przy > spokojnej jeździe moment obrotowy jest dużo lepiej rozłożony i auta nie trzeba totalnie > kręcić, a jak przyjdzie taka ochota to vtec robi swoje. 2.0 to niepełny vtec, na wałku > wydechowym vteca nie ma, tylko na dolocie. Spalanie po Krakowie ok 14 litrów gazu na 100 km, > ale nie jeżdżę wolno. Można spalić i 20, można pewnie mniej niż 13. Trasa np Kraków-WWA > poniżej 10/100. Znalezienie Accorda 2.0 z początku produkcji z ESP (po hondowskiemu chyba VSC), jest trudne. To że podają w ogłoszeniach że ma, nijak się ma do rzeczywistości. Może z Avensisem się uda
  11. > Oczywiście - Accord Czemu nie 2.4 ? Z moim stylem jazdy w zupełności wystarczy 2.0. Z 2.4 jak wygląda spalanie ?
  12. > accord Nie mój budżet.
  13. > Jakos nei widze, bo te auto mi sie poprostu nie podobaja, jezdzilem 1.8 i dieslem i jakos tak jak > to Toyota, ani nie ma sie do czego przyczepic ani pochwalic. Honda swego czasu to byl > njaladniejszy, najbardziej wywazony sedan (czego niestety nie da sie poweidziec o kombi ) z > milym, zgranym wnetrzem, o Ave nie da sie tak powiedziec. Nie pasuje Ci sylwetka Avensisa ? > Co prawda wiem to na przykladzie 2.2, ale sprzegla taki najprostszy mechanik bedzie bal sie > wymienic (choc jeszcze raz napisze zalezy jakich masz mechanikow). Nawet kolega mial problem z > wymiana turbiny u takiego pierwszego lepszego na osiedlu. Z diagnostyka ECU tez moze byc > problem, bo nawet serwis specjalizujacy sie w Hondzie mial problem. Fakt, ze w noPb duzo > problemow odpada, a sam blad mozna skasowac kablem z allegro. > Tez zauwazylem to po swoim aucie, jak zajechalem kiedys do mojego znajomego mechanika, niestety z > glupia uszczelka na laczeniu tlumikow byl problem, bo nawet w katalogu nie bylo mojego modelu > , cos jeszcze kiedys prostego chcialem zrobic, to nie mial takiego klucza, itp. W Warszawie > oczywiscie moj serwis wymienil to na poczekaniu. Mam nadzieje że wersje benzynowe, które wymieniłem w poście tytułowym, nie mają takich problemów ? > Az nadto tego bym sie nie bal, bo akurat pytasz o auta ktore raczej nie sprawaia problemow, ale > serwisu wymagaja. Jezeli masz takeigo co bedzie wiedzial co kiedy i jak zmieniac to nei > powinno byc problemu. Czesci do obu raczej tez dostaniesz. O części się nie martwię a bardziej o umiejętność prawidłowej obsługi/serwisu dla takiego auta.
  14. > Sensowny egzemplarz VII generacji tez nie jest latwo znalezc;) Nie łatwo znaleźć wiele aut w stanie jak to określiłeś "sensownym" ale trzeba chociaż wiedzieć ku jakim autom się warto skupić w poszukiwaniach.
  15. > Odpowiem za kolegę. Oba auta to dla podstawowego mechanika konstrukcja cepa. Bardzo proste w > naprawach, o ile te są w ogóle potrzebne. Elektronika jest na poziomie VW z lat 90. Oba auta > mają jeszcze przepustnicę na linkę, Honda nawet nie ma przepływomierza. Nie potrzeba żadnych > intefejsów, bo błąd wyskoczy w jednym egzemplarzu na kilkaset sztuk. Mi by wystarczył accord VI generacji, tylko że ciężko także takiego znaleźć w dobrym stanie. W nim silnik 1.8 by mi wystarczył, klima a miło jakby i szyberdach się pojawił. Oj to co się trafi w dobrym stanie, to może uda się kupić. A jeszcze jakby był w kolorze srebrnym lub zbliżonym, to już całkiem miło.
  16. > Zdecydowanie Accord, za: > - wyglad > - prowadzenie > - silnik, nawet jak na 2.0 calkiem ladnie przyspiesza + gazowalnosc > - jest to dosc trwala konstrukcja > - wyposazenie, tez latwiej bedzie Ci trafic lepsza wersje np Executive niz w Ave. A jakie plusy Avensisa widzisz ? > Z serwisowaniem w mniejszych miejscowosciach moze byc problem, oczywiscie wszytsko zalezy od > zakladu, ale z wymiana wiekszosci czesci eksploatacyjnych nie powinno byc problemu. Ale juz z > diagnostyka, elektryka moze byc problem. Z czym konkretnie ? > Ja osobiscie wole robic przeglady w serwisie, ktory zna sie dobrze na danej marce/modelu. Taki > mechanik, wystarczy, ze spojrzy, przejedzie sie i wie co autu dolega Możliwe że auto mógłbym serwisować w większym mieście, lecz wolę dopytać czy da się sensownie także w małych niewyspecjalizowanych warsztatach ?
  17. > Zdecydowanie i bezapelacyjnie Accorda. Quote: Co byście wybrali, ale co jeszcze bardziej dla mnie istotne, dlaczego ? Czy byłoby dla Ciebie problemem uzasadnić swoje zdanie ?
  18. Do porównania stają: Honda Accord VII generacji -tylko silnik benzynowy 2.0 155KM znoszący LPG, skrzynia biegów tylko manualna -sedan -4 gwiazdki w teście NCAP -rdza pojawia się rzadko (jak to w hondach np na tylnych nadkolach) Z tego co się orientuję, to na w początkowych latach produkcji ESP było dostępne tylko z wersją 2.4, której nie biorę pod uwagę. Jest to dla mnie minus. Toyota Avensis II generacji -tylko silnik benzynowy 1.8 129KM, bo to najmocniejsza jednostka znosząca LPG w tym modelu, skrzynia biegów tylko manualna -sedan lub liftback -5 gwiazdek w teście NCAP a z ciekawostek to poduszka chroniąca kolana kierowcy -rdza mało spotykana Silnik 1.8 miał problemy z podwyższonym zużyciem oleju do pewnego czasu. Toyota nawet miała akcję serwisową, polegającą na wymianie tzw "small blocka". Auta po tej akcji nie pobierają oleju. Nie pamiętam od kiedy silniki te były wolne od tej wady. W wersji SOL którą biorę pod uwagę, ze względu na obecność klimatronika, avensis ma już ESP. Czy silnik 1.8 w w toyocie będzie wystarczający ? Czego oczekuję ? Niezawodności, bezpieczeństwa, trwałości, wygody, przyjemności z jazdy - w tej kolejności. Czy te auta mają rozwiązania, które uniemożliwiają ich serwisowanie w niedużych zakładach mechanicznych w małych miejscowościach ? Pytam, bo to może byłoby decydujące w moim przypadku. Budżet 25-30 tyś pln. O czym zapomniałem ? Co powinienem jeszcze wziąć pod uwagę ? Bardzo liczę na wypowiedzi osób znających te auta lub mających z nimi styczność. Co byście wybrali, ale co jeszcze bardziej dla mnie istotne, dlaczego ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.