Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Mielon

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. żeby nie zakładać nowego tematu. Zafira A kupiona - dziękuje wszystkim za pomocne informacje Ma na wyposażeniu radio Siemens vdo ncdr 1100 z którego obsługuje się również komputer + nawigację - no właśnie istnieje jakaś instrukcja jak się do tego dobrać? Jest możliwe spolszczenie ? nawet nie wiem jak obsługiwać m.in tempomat na tym cholerstwie
  2. Mielon odpowiedział DARCYK1 na temat - Opel
    Poproszę o rozkodowanie: WOLOTGF75423178128 Cokolwiek da się z tego wycisnąć, jeśli można
  3. Koledzy jest pewien w miarę ładny egzemplarz - ma jeden mały brak - nie ma sterowania radia w kierownicy. Jest możliwe dołożenie sobie takiego "luksusu"? Radio to kasetowe blaupunkt car 300
  4. > Potwierdzam. Zafira B w stosunku do Zafiry A to przepaść. Oczywiście na niekorzyść tej nowszej Decyzja zapadła - szukam modelu A - mam już nawet dwie na oku 1 i 2
  5. > Zafira B podobnie jak Astra H to szajs. Mówię to ja, posiadacz kolejnego Opla w karierze > motoryzacyjnej. Czyli jednak A ma pewną przewagę nad B. Mocno zastanawiam się nad LPG a to kolejny + dla A, mimo że konstrukcja starsza i mniej atrakcyjniejsza to więcej plusów po stronie starszej siostry PS. W merivie irytujący był podłokietnik zasłaniający niemal całkowicie dźwignie ręcznego i nieco utrudniający zmianę biegów. W Zafirze A z racji konstrukcji widzę sprawa wygląda tak samo. Ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym "problemem" na swój sposób ?
  6. > Zależy do czego chcesz to auto i z jakim silnikiem > w ZB wybór benzyniaków raczej mały > P.S. ja za te 15kzl kupiłbym Omege B FL kombi z ostatniego rocznika 2.2 16V lub 3.0 i założył LPG > i masz zajebiście wygodną i dużą furę do jazdy Auto ma być powiedzmy vanowate. Kombi odpada
  7. Koledzy prośba o pomoc Więc tak - Meriva poszła do nowego właściciela. Generalnie na minus - słaby silnik (1,6 101 KM) co za tym idzie spalanie i nie za duży bagażnik (wózki te sprawy). Czas na "nowe". Raczej pozostanę przy Oplu i zastanawiam się pomiędzy Zafirą A (1,8 125 KM) lub Corollą Verso (1,8 130 KM). Jak wiadomo to nie ta sama półka cenowa i o ile za Zafirę musiałbym wydać ok 15000 (rocznik 2004) to za ten sam rocznik Toyoty juz ok 23000. I tu pojawia się propozycja Zafiry B 1,8 140 KM i moje wątpliwości - Iść w prostotę Zafira A(tańsza opcja + ewentualnie LPG) czy Toyotę (Droższa ale rocznikowo już zaawansowana) czy też Zafire B (młodsza w cenie starszej Toyoty). Budżet jest powiedzmy elastyczny dla Zafiry A to ok 15000, dla Toyoty i Zafiry B wzrasta o jakieś 10000. Jako że kącik Oplowski to może by szanowni koledzy pomogli podjąć decyzję czy A (tańsza, prostsza itd) czy B (droższa młodsza itd...), Toyote zostawiam jaki alternatywe Za wszystkie sugestie z góry dziękuję
  8. Mechanizm powiedzial papa i nie chce wiecej wspolpracowac. Da rade to samemu wymienic czy nie brac sie za to? Ktos przerabial temat? Wszelkie radybeda uzyteczne. Pacjent to meriva a 2004 1,6 101 km
  9. Koledzy Problem jest następujący - Klima (klimatronik) nie reaguje na sterowanie temperaturą tzn czy jest 16 czy 28 to tak czy siak grzeje. Co więcej nawet przy całkowitym wyłączeniu wentylatora (klima zgaszona) z kratek dmucha gorące powietrze. Klima uzupełniona, sprawdzona + wymieniona cewka sprężarki. Przez chwilę po zrobieniu było ok a teraz znów dmucha tylko gorącym powietrzem. Gdzie szukać problemu?
  10. > która ? żółta czy czerwona Żółta
  11. Koledzy Już po raz drugi zaświeciła się kontrolka poziomu oleju w silniku. Sprawdzając bagnet - poziom jest w połowie skali. Dolałem 200 ml problem znikł na jakiś miesiąc ( ok 1 tyś km). Czy ktoś orientuje się przy jakim poziomie oleju czujnik sygnalizuje niski poziom? Oczywiście zdaję sobie sprawę że TTTM. Silnik nie kopci nie widać go w płynie chłodzącym, bez "majonezu" pod korkiem - po prostu lubi brać.
  12. Mielon odpowiedział Mielon na temat - Opel
    > Możliwe że brak czynnika, ale jest go jeszcze na tyle że odpala kompresor. Ale to wtedy nie było by tak że po prostu sobie dmucha powietrzem takim jak na zewnątrz? A teraz po włączeniu mocno grzeje
  13. Mielon odpowiedział Mielon na temat - Opel
    Niby wszystko ok ale jednak nie do końca. Sprężarka się włącza ale... Nawet przy ustawieniach LOW klima zamiast chłodzić to grzeje (i to dość mocno). Sprawdziłem przy 10 st i 22 st na zewnątrz - bez różnicy. Gdzie szukać przyczyny?
  14. > Odizolowałeś czujnik od betonu? Czy bezpośrednio na niego mokry beton? a to tak nie wolno Jak narazie wiem jedno - programator działa poprawnie - zamiast czujnika podpiołem rezystor 10 kO i pokazuje katalogowe 25 st C, więc problemem jest czujnik w podłodze. Co się z nim stało (skoro po 1 uruchomieniu działał ok) dopiero się okaże jak się do niego dobiorę po otrzymaniu nowego.
  15. Koledzy Sprawa nastepujaca. W lipcu zalozylem sobie ogrzewanie podlogowe elekt. Mata grzewcza + programator tpcontrol st300. Pierwsze uruchomienie przed polozeniem plytek bylo ok. Teraz po odczekaniu ok 8 tygodni (takie zalecenia) przyszedl czas na uruchomienie - i tutaj mamy zonk. Programator nie uruchamia grzania poniewaz czujnik temp w podlodze daje odczyt 55 st C !!! Cos padlo tylko co? Czujnik w podlodze (gorzej) czy programator (lepiej) czy moze przyczyna moze byc cos jeszcze ? jest mozliwe ze czujnik w podlodze padl np przez wilgoc?? Moze ktos przerabial podobna przypadlosc

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.