-
Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?
żeby nie zakładać nowego tematu. Zafira A kupiona - dziękuje wszystkim za pomocne informacje Ma na wyposażeniu radio Siemens vdo ncdr 1100 z którego obsługuje się również komputer + nawigację - no właśnie istnieje jakaś instrukcja jak się do tego dobrać? Jest możliwe spolszczenie ? nawet nie wiem jak obsługiwać m.in tempomat na tym cholerstwie
-
Rozkodowanie VIN
Poproszę o rozkodowanie: WOLOTGF75423178128 Cokolwiek da się z tego wycisnąć, jeśli można
-
Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?
Koledzy jest pewien w miarę ładny egzemplarz - ma jeden mały brak - nie ma sterowania radia w kierownicy. Jest możliwe dołożenie sobie takiego "luksusu"? Radio to kasetowe blaupunkt car 300
-
Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?
> Potwierdzam. Zafira B w stosunku do Zafiry A to przepaść. Oczywiście na niekorzyść tej nowszej Decyzja zapadła - szukam modelu A - mam już nawet dwie na oku 1 i 2
-
Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?
> Zafira B podobnie jak Astra H to szajs. Mówię to ja, posiadacz kolejnego Opla w karierze > motoryzacyjnej. Czyli jednak A ma pewną przewagę nad B. Mocno zastanawiam się nad LPG a to kolejny + dla A, mimo że konstrukcja starsza i mniej atrakcyjniejsza to więcej plusów po stronie starszej siostry PS. W merivie irytujący był podłokietnik zasłaniający niemal całkowicie dźwignie ręcznego i nieco utrudniający zmianę biegów. W Zafirze A z racji konstrukcji widzę sprawa wygląda tak samo. Ktoś z forumowiczów poradził sobie z tym "problemem" na swój sposób ?
-
Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?
> Zależy do czego chcesz to auto i z jakim silnikiem > w ZB wybór benzyniaków raczej mały > P.S. ja za te 15kzl kupiłbym Omege B FL kombi z ostatniego rocznika 2.2 16V lub 3.0 i założył LPG > i masz zajebiście wygodną i dużą furę do jazdy Auto ma być powiedzmy vanowate. Kombi odpada
-
Co kupić po raz enty - Zafira A czy B ?
Koledzy prośba o pomoc Więc tak - Meriva poszła do nowego właściciela. Generalnie na minus - słaby silnik (1,6 101 KM) co za tym idzie spalanie i nie za duży bagażnik (wózki te sprawy). Czas na "nowe". Raczej pozostanę przy Oplu i zastanawiam się pomiędzy Zafirą A (1,8 125 KM) lub Corollą Verso (1,8 130 KM). Jak wiadomo to nie ta sama półka cenowa i o ile za Zafirę musiałbym wydać ok 15000 (rocznik 2004) to za ten sam rocznik Toyoty juz ok 23000. I tu pojawia się propozycja Zafiry B 1,8 140 KM i moje wątpliwości - Iść w prostotę Zafira A(tańsza opcja + ewentualnie LPG) czy Toyotę (Droższa ale rocznikowo już zaawansowana) czy też Zafire B (młodsza w cenie starszej Toyoty). Budżet jest powiedzmy elastyczny dla Zafiry A to ok 15000, dla Toyoty i Zafiry B wzrasta o jakieś 10000. Jako że kącik Oplowski to może by szanowni koledzy pomogli podjąć decyzję czy A (tańsza, prostsza itd) czy B (droższa młodsza itd...), Toyote zostawiam jaki alternatywe Za wszystkie sugestie z góry dziękuję
-
mechanizm zmiany biegow - Meriva
Mechanizm powiedzial papa i nie chce wiecej wspolpracowac. Da rade to samemu wymienic czy nie brac sie za to? Ktos przerabial temat? Wszelkie radybeda uzyteczne. Pacjent to meriva a 2004 1,6 101 km
-
Meriva A - problem z klimą ciag dalszy
Koledzy Problem jest następujący - Klima (klimatronik) nie reaguje na sterowanie temperaturą tzn czy jest 16 czy 28 to tak czy siak grzeje. Co więcej nawet przy całkowitym wyłączeniu wentylatora (klima zgaszona) z kratek dmucha gorące powietrze. Klima uzupełniona, sprawdzona + wymieniona cewka sprężarki. Przez chwilę po zrobieniu było ok a teraz znów dmucha tylko gorącym powietrzem. Gdzie szukać problemu?
-
Meriva A - sygnalizacja poziomu oleju
> która ? żółta czy czerwona Żółta
-
Meriva A - sygnalizacja poziomu oleju
Koledzy Już po raz drugi zaświeciła się kontrolka poziomu oleju w silniku. Sprawdzając bagnet - poziom jest w połowie skali. Dolałem 200 ml problem znikł na jakiś miesiąc ( ok 1 tyś km). Czy ktoś orientuje się przy jakim poziomie oleju czujnik sygnalizuje niski poziom? Oczywiście zdaję sobie sprawę że TTTM. Silnik nie kopci nie widać go w płynie chłodzącym, bez "majonezu" pod korkiem - po prostu lubi brać.
-
Meriva - nie działa klima
> Możliwe że brak czynnika, ale jest go jeszcze na tyle że odpala kompresor. Ale to wtedy nie było by tak że po prostu sobie dmucha powietrzem takim jak na zewnątrz? A teraz po włączeniu mocno grzeje
-
Meriva - nie działa klima
Niby wszystko ok ale jednak nie do końca. Sprężarka się włącza ale... Nawet przy ustawieniach LOW klima zamiast chłodzić to grzeje (i to dość mocno). Sprawdziłem przy 10 st i 22 st na zewnątrz - bez różnicy. Gdzie szukać przyczyny?
-
ogrzewanie podlogowe - problem ze programatorem
> Odizolowałeś czujnik od betonu? Czy bezpośrednio na niego mokry beton? a to tak nie wolno Jak narazie wiem jedno - programator działa poprawnie - zamiast czujnika podpiołem rezystor 10 kO i pokazuje katalogowe 25 st C, więc problemem jest czujnik w podłodze. Co się z nim stało (skoro po 1 uruchomieniu działał ok) dopiero się okaże jak się do niego dobiorę po otrzymaniu nowego.
-
ogrzewanie podlogowe - problem ze programatorem
Koledzy Sprawa nastepujaca. W lipcu zalozylem sobie ogrzewanie podlogowe elekt. Mata grzewcza + programator tpcontrol st300. Pierwsze uruchomienie przed polozeniem plytek bylo ok. Teraz po odczekaniu ok 8 tygodni (takie zalecenia) przyszedl czas na uruchomienie - i tutaj mamy zonk. Programator nie uruchamia grzania poniewaz czujnik temp w podlodze daje odczyt 55 st C !!! Cos padlo tylko co? Czujnik w podlodze (gorzej) czy programator (lepiej) czy moze przyczyna moze byc cos jeszcze ? jest mozliwe ze czujnik w podlodze padl np przez wilgoc?? Moze ktos przerabial podobna przypadlosc
Mielon
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta