Skocz do zawartości

gwpraca

użytkownik
  • Liczba zawartości

    160
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez gwpraca

  1. Hej, Zafira B 2009, wersja "bezkluczykowa". Od jakiegoś czasu jeden z kluczyków raz działał a raz nie, ale drugi był OK więc nic nie robiłem. Niestety od tygodnia drugi też świruje. Jest problem z otworzeniem samochodu, czasami nie pomaga nawet przyłożenie kluczyka do karoserii (w miejscu, gdzie jest antena systemu). Podobnie z zapłonem, czasami nie widzi nawet kluczyka przyłożonego do miejsca "po stacyjce", czyli punktu awaryjnego odpalania. Jeśli ktoś miał podobne objawy proszę o naprowadzenie gdzie szukać, jeśli ktoś wie, to proszę o informację gdzie schowany jest moduł elektroniki tego systemu.

  2. Auto to Zafira B Z19DTH 2009r, z systemem Open&Start czyli moduł PEPS. Nie można zamknąć auta, nie reaguje na pilota, nie reaguje też na czujniki w klamkach, kluczyk awaryjny też nie działa. W RECu spalony bezpiecznik centralnego, błędy B3130-00 i B3135-00. Po wymianie bezpiecznika te same objawy ale nowego bezpiecznika już nie przepala. Czyżby REC upalony?

    PS: Moderatora proszę o nieprzenoszenie do innych działów - w końcu Zafira to 99% techniki Astry.

     

  3. Auto to Zafira B 1,9 2009r ale to tylko inna paka, za to z systemem Open&Start czyli moduł PEPS. Nie można zamknąć auta, nie reaguje na pilota, nie reaguje też na czujniki w klamkach, kluczyk awaryjny też nie działa. W RECu spalony bezpiecznik centralnego, błędy B3130-00 i B3135-00. Po wymianie bezpiecznika te same objawy ale nowego bezpiecznika już nie przepala. Czyżby REC upalony?

  4. Po długich bojach z czujnikami, wiązkami i licho wie czym jeszcze informacja dla potomnych - pomogła wymiana sterownika silnika, zawartość pamięci została skopiowana do innego egzemplarza i wszystko wróciło do normy.

  5. Korekty wtryskiwaczy sprawdza się tylko na biegu jałowym rozgrzanego silnika, bez żadnego dodawania gazu itp.

    I tak sprawdzam, zmiana obciążenia to np. włączenie/wyłączenie sprężarki klimy lub świateł

     

    Po drugie skoro wtyczki wtryskiwaczy miały wadę fabryczną, to założenie używki nie miało sensu. Powinieneś założyć nową, nawet gdyby nie przyniosło to skutku, ale była by pewność, że to nie jej wina.

    Założyłem wtyczkę innego producenta/typu, mało prawdopodobne jest identyczne uszkodzenie 2 różnych wtyczek

     

    Po trzecie ingerencja w oprogramowanie sterujące zawsze utrudnia diagnostykę, bo nie wiadomo, czy osoba dokonująca modyfikacji nie usunęła części tabeli błędów, które mogłyby coś więcej powiedzieć o stanie faktycznym.

    Zgadzam się w 100%. Problem w tym, że wszystkie dane odczytane ze sterownika są OK - albo czegoś nie zauważam, mam swoje lata:)

  6. Jak w temacie. Silnik ma usunięty DPF i programowo zablokowane klapy i EGR.
    Objawy na biegu jałowym: niezależnie czy zimny czy ciepły kilka/kilkanaście sekund pracuje normalnie, następnie kilka/kilkanaście sekund "rzuca" silnikiem + inne brzmienie + lekki spadek/falowanie obrotów. Objawy podczas jazdy: szczególnie 3/4 bieg, stała pozycja pedału gazu, silnik co chwilę "wyrywa do przodu" czyli dostaje kopa na kilka sekund.
    Błędów brak, dane oglądane podczas pracy (na postoju) wydają się OK, ciekawe są korekty wtrysków, niestabilne, szaleją nawet do +/-5, każda zmiana obciążenia silnika powoduje duże skoki korekty.
    Dodam że wtyczkę wtrysku 3 cylindra zmieniłe na inną (używkę), bez zmian.
     

  7. Bo jaki PWM miałby się pojawić i gdzie? Rzuciłem okiem na schemat elektryki dla 1,9CDTI i owszem, przewód wzbudzenia przychodzi ze sterownika silnika ale jak alternator się wzbudzi to już sam sobie prądu wzbudzenia dostarcza (jest 9-cio diodowy), więc sterownik może nic nie podawać a altek i tak będzie pracował. No chyba że coś przegapiłem.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.