Zawartość dodana przez maniac
-
Sprzęgło z 16v do 1.1 mpi
> Lozyskow oporowe przecie jest takie samo Teraz już wiem
-
Sprzęgło z 16v do 1.1 mpi
> a jesli o takie cos to nie > mialem zamach 1,2 16 v i sprzeglo z dosciskiem 16v i oporowe 1,1 8 v Ja własnie poskładałem setup taki jak pisałem i wydaje się być ok, co prawda testy odbywały się na koziołkach, ale biegi wchodziły bez problemu. Jutro testy na drodze, pozdrawiam
-
Sprzęgło z 16v do 1.1 mpi
> ja zostawilem z 8v i dawalo rade Czyli miałes zestaw- zamach 1.1, oporowe 1.1, tarcza i docisk 1.2 16v i grało wszystko?
-
Sprzęgło z 16v do 1.1 mpi
Witam. Założyłem tarcze i docisk z 16v i pytanie mam, czy łożysko oporowe muszę założyć z 16v czy może zostać z 8v?
-
Stukające 1.1 mpi
> kumplowi tak stukało -sie okazało że tloki miały jakiś luz No u mnie na 99% też tłoki.
-
Pompa 3 bar
> http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/63/98/53/3163985354 cycek w dół po prawej,jest na > nim zaslepka Ok, mam taki zaworek. Teraz mi powiedz jaka końcówka ma być do tego? Masz jakieś informacje o tej końcówce wymiary, gwint itp?
-
Pompa 3 bar
> Mierzyłeś u siebie czy mówisz o moim? > Jak coś to trójnik i już O Twoim, u siebie nie mierzyłem bo lało cały dzień
-
Pompa 3 bar
> jak listwa ma zaworek do pomiaru to nic nie trzeba trojnikowac (S.C. mpi) jak nie to trza Który to zaworek na listwie, możesz pokazać na zdjęciu np. z allegro?
-
Pompa 3 bar
> Tak samo jak teraz tylko w ruchu Czyli trójnik w zasilanie, jeden wężyk do listwy, a drugi do manometra i w drogę?
-
Pompa 3 bar
> Takie mierzenie na zgaszonym silniku nic nie daje, musisz zmierzyc pod obciazeniem Jakim urządzeniem to zrobić?
-
Pompa 3 bar
Witam! Jak sprawdzić sprawność pompy paliwa? Podłączyłem manometr pod wężyk zasilający listwę, no i po przekręceniu zapłonu nabiło tylko 2 bar. Czy to oznacza że pompa jest kapota?
-
Stukające 1.1 mpi
> Jaki miales przebieg jesli mozna wiedziec? Wole wiedziec kiedy mi moze byc to potrzebne U mnie rowne 194tys, gaz od poczatku.
-
Stukające 1.1 mpi
> Miałem takie odgłosy, również w egzemplarzu z 2003 roku. > Długo szukałem aż skończyło się rozbiórką silnika. > Przycierucha na tłokach. Podobno była jakaś akcja serwisowa ale nie znalazłem nic oficjalnego. > Objaw stukającego zaworu, nasilony zwłaszcza na zimnym silniku. > Na ciepłym słyszalne ale znacznie mniej, po zdjęciu nogi z gazu cisza. Dokladnie tak jak piszesz, luzy sprawdzilem sa w normie, takze zostaja tloki. No nic, trzeba bedzie swapowac. Dzieki wszystkim za pomoc.
-
Stukające 1.1 mpi
> TTTM > mój też stuka, 1.1 mpi z 2003 roku. Ja wiem, że mpi cyka ale ten klekota jak by się miał rozlecieć, jutro rano nagram film i wrzucę.
-
Stukające 1.1 mpi
> ja bardziej obstawiam przytarte tloki czyli normalka w mpi z tego okresu. Ulala, jest szansa to zdiagnozować?
-
Stukające 1.1 mpi
Witam! Gdzie szukać przyczyny stuków silnika? Moje typy to, luzy zaworowe i czujnik spalania stukowego. Luzy zaworowe sprawdze na dniach, co do czujnika nie mam doswiadczenia i pytanie do was, wystarczy podmienić na inny sprawny? czy trzeba go jeszcze jakos kalibrowac? Może ktoś mam inne pomysły, co moze stukać? Dodam tez że, na biegu odpuszczając gaz stukanie trochę cichnie. Pacjent sc 1.1 mpi 2003r b+g przebieg 190tys, olej syntetyk.
-
Brak biegów po wyciągnięciu wybieraka
> Wyjmij wybierak i go przestaw. Źle ustawiłeś po prostu to w środku Wyjmowałem przestawiałem, przy wybieraku wszystko ustawione tak jak na zdjęciu poniżej. W skrzyni te blachy ustawione na równo a tak chyba nie powinno być. Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale gdybym znalazł "luz" na tych blachach i wybierak ustawił w pozycji "luz" to powinno grać wszystko?
-
Brak biegów po wyciągnięciu wybieraka
Witam! W skrzyni ze sportinga wyciągany był wybierak, po założeniu go z powrotem brakuje 2,5 i wsteczny z oporem wchodzi. Trzeba jakoś wybierak ustawić względem tych blach w skrzyni?
-
Gaz do Alfy 147
> Jakie masz spalanie? Dopiero dzisiaj tego dinozaura odkopałem regularnie 15l elpidzi mi żarło
-
Gaz do Alfy 147
> Mam do wyboru: > Stag 4 ECO, wtryskiwacze OMVL REG, reduktor AC R01 za 2300 > STAG 4 ECO, wtryskiwacze HANA H2000, reduktor AC R01 za 2500 > STAG 300 Premium, Wtryskiwacze HANA H2000, reduktor AC R01 za 2800 > Którą opcję wybrać? Gaz będzie montowany w firmie PITEC w Poznaniu. Z tego co wyczytałem to mają > dość dobre opinie i znają się na rzeczy. Mam 3 zestaw w tym silniku i na razie wszystko w porządku
-
Kenwood KDC 4034 vs VDO CD 441 XED ASTRA G
> A u mnie zmieniarka chodzi bez problemu Jaki model zmieniarki masz? coś przerabiałes żeby zagadała?
-
Kenwood KDC 4034 vs VDO CD 441 XED ASTRA G
> TO napisz swoje wrażenia. Obiektywnie. Poprzednio miałem ccr600 w porównaniu do niego gra dużo czyściej, wysokie tony odżyły i to bardzo. Ładny czysty niski ton też sie pojawił. Tak że po przesiadce z ccr600 jest dużo klarowniejszy i dynamiczniejszy dzwiek, tylko nie działa zmieniarka Ps. juz drugie zakupiłem do vw z niebieskim podswietleniem vdo cd 531b i tu w porównaniu z radiem oryginalnym z golfa 4 jest kosmiczna przepaść oczywiście na korzyść vdo
-
Kenwood KDC 4034 vs VDO CD 441 XED ASTRA G
> ha,ha,ha,ha,ha,haaa,haaa > P.S. mam nadzieję że temu panu nie chodziło o to, że oryginalny wyświetlacz opla nie wyświetla > danych z tego radia. > pzdr Radio działa w 100% i do tego pięknie gra
-
Kenwood KDC 4034 vs VDO CD 441 XED ASTRA G
> Witam, > Dla zainteresowanych tematem podzielę się moim ostatnim rozwiązaniem CAR AUDIO i spostrzeżeniami > dotyczącymi rozwiązania. > Zakupiłem Astrę G z Radiem Kenwood KDC 4034. > Radio chyba znane moc 4x45watt bez MOSFET'a MP3 ze standardowymi głośnikami 4 przód i 2 tył w > Astrze G grało naprawdę przyzwoicie > Brakowało mi jednak sterowania w kierownicy i informacji na oryginalnym wyświetlaczu. > Poszukałem na necie i zakupiłem radio VDO CD 441 XED dedykowane do OPLA. > Oczekiwałem małego spadku jakości dźwięku za cenę wyświetlacza oryginalnego i komfortu sterowania w > kierownicy. > Ale jak po montażu VDO szczęka mi opadła. > Powiem tak KENWOOD się może schować. > 1. MOC bez porównania VDO gra głośniej i nie traci dynamiki. > Dla mnie dziwna sprawa ale fakt VDO gra mocniej. > Niewierzących zapraszam na odsłuch. > 2. Ustawienia barwy dźwięku. > - VDO ma 3 ustawienia Loudness OFF/LOW/MID/HI (+) > - KENWOOD TYLKO ON/OFF. (-) > - VDO BASS -7/+7 TREBLE -7/+7 (-) > - KENWOOD LOW -8/+8 MID -8/+8 HI -8/+8 (+) > 3.TUNER > - VDO RDS PŁYNNIE PRZECHODI POMIĘDZY NADAJNIKAMI (+) > - KENWOOD TRAGEDIA NAJPIERW GUBIŁ SYGNAŁ I PO CHWILI ŁAPAŁ NOWY NADAJNIK. (-) > 4. Zmieniarka > - VDO obsługuje zmieniarki VDO CDC 601 A/T (+) > - KENWOOD nie ma wyjścia na zmieniarkę. (-) Trzeba dokupić interfejs cena ??? podobno drogo > 5. Wzmacniacz > - VDO brak możliwości podłączenia wzmacniacza. (-) > - KENWOOD WYJŚCIE 1XRCA. (+) > Radio bez żadnych przeróbek wchodzi w oryginalną kieszeń OPLA tylko trzeba w setup'ie uruchomić > sterowanie w kierownicy. > Ogólnie polecam Radyjko jak Ch.......ra. > SIEMENS VDO CD500 którego miałem w poprzedniej Astrze również może się schować przy VDO CD 441 XED. > Teraz będę przerabiał temat podłączenia zmieniarki VDO CDC 601 A. > Moja Astra posiada oryginalną instalację - kostkę do zmieniarki mam pod schowkiem. Jeżeli ktoś ma > taki zestaw niech się odezwie. > Pozdrawiam A ja sie pochwale nabyłem cd441 za jedyne 80zł bo Pan z aukcji stwierdził że wyświetlacz nie działa . Mam bedzieje że zagra lepiej niż ccr600. Jak zamontuje to pochwale sie jak prezentuje sie w VB
-
Kenwood KDC 4034 vs VDO CD 441 XED ASTRA G
> Witam, > Dla zainteresowanych tematem podzielę się moim ostatnim rozwiązaniem CAR AUDIO i spostrzeżeniami > dotyczącymi rozwiązania. > Zakupiłem Astrę G z Radiem Kenwood KDC 4034. > Radio chyba znane moc 4x45watt bez MOSFET'a MP3 ze standardowymi głośnikami 4 przód i 2 tył w > Astrze G grało naprawdę przyzwoicie > Brakowało mi jednak sterowania w kierownicy i informacji na oryginalnym wyświetlaczu. > Poszukałem na necie i zakupiłem radio VDO CD 441 XED dedykowane do OPLA. > Oczekiwałem małego spadku jakości dźwięku za cenę wyświetlacza oryginalnego i komfortu sterowania w > kierownicy. > Ale jak po montażu VDO szczęka mi opadła. > Powiem tak KENWOOD się może schować. > 1. MOC bez porównania VDO gra głośniej i nie traci dynamiki. > Dla mnie dziwna sprawa ale fakt VDO gra mocniej. > Niewierzących zapraszam na odsłuch. > 2. Ustawienia barwy dźwięku. > - VDO ma 3 ustawienia Loudness OFF/LOW/MID/HI (+) > - KENWOOD TYLKO ON/OFF. (-) > - VDO BASS -7/+7 TREBLE -7/+7 (-) > - KENWOOD LOW -8/+8 MID -8/+8 HI -8/+8 (+) > 3.TUNER > - VDO RDS PŁYNNIE PRZECHODI POMIĘDZY NADAJNIKAMI (+) > - KENWOOD TRAGEDIA NAJPIERW GUBIŁ SYGNAŁ I PO CHWILI ŁAPAŁ NOWY NADAJNIK. (-) > 4. Zmieniarka > - VDO obsługuje zmieniarki VDO CDC 601 A/T (+) > - KENWOOD nie ma wyjścia na zmieniarkę. (-) Trzeba dokupić interfejs cena ??? podobno drogo > 5. Wzmacniacz > - VDO brak możliwości podłączenia wzmacniacza. (-) > - KENWOOD WYJŚCIE 1XRCA. (+) > Radio bez żadnych przeróbek wchodzi w oryginalną kieszeń OPLA tylko trzeba w setup'ie uruchomić > sterowanie w kierownicy. > Ogólnie polecam Radyjko jak Ch.......ra. > SIEMENS VDO CD500 którego miałem w poprzedniej Astrze również może się schować przy VDO CD 441 XED. > Teraz będę przerabiał temat podłączenia zmieniarki VDO CDC 601 A. > Moja Astra posiada oryginalną instalację - kostkę do zmieniarki mam pod schowkiem. Jeżeli ktoś ma > taki zestaw niech się odezwie. > Pozdrawiam To jeszcze pokaż jak sie prezentuje zamontowane w dzien i w nocy