Skocz do zawartości

mariush1

użytkownik
  • Liczba zawartości

    234
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez mariush1

  1. Witajcie,

    Chciałbym sprawdzić elektrozawór zasilający gruszkę sterującą zaworem WG. Jeśli zawór jest niewysterowany z ecu (brak sygnału 12v na zaciskach) to podając ciśnienie na króciec zasilający (ten podłączony za sprężarką) powinien się pojawić na pozostałych króćcach przedmuch (na tym biegnącym do dolotu lub do siłownika zaworu WG)? Z Góry dziękuję za pomoc.

  2. Czy problem jest tylko z odpaleniem, a później później auto pracuje normalnie? Ja bujałem się z podobnym przypadkiem przez ponad rok - wszystkie czujniki posprawdzane, etc etc. Na sam koniec poszła do sprawdzenia pompa paliwa - sama pompa tłoczyła ok, problemem okazał się mały oring uszczelniający zawór zwrotny (taki prosty śrut ze sprężystą blaszką). Jak auto postało chwilę to z układu spływało paliwo, zanim później pompa napełniła węże ''czochrałem'' rozrusznikiem po 10 razy. Nie wiem czy ci to pomoże ale jest jakaś opcja do sprawdzenia jeśli diagnostyka interfejsem wykazuje że wszystko jest ok a problem ciągle istnieje.

  3. na 99% uszkodzony jest reduktor, puszcza ciśnienie LPG w dolot przewodem podciśnienia od mapsensora.

     

    Znajdz kumatego gazownika który rozbierze reduktor i wymieni gumki w zaworku bezpieczństwa (to on broi)

     

    Jaki masz reduktor?

    Zgaduje, KME? :P

     

    Instalka jeszcze na gwarancji do 31.07 więc będę urabiał serwis jakby co - reduktor kit BRC czyli Genius. Znalazłem dzisiaj jeszcze jeden "kwiatek" - rozszczelniła się odma, min. na łączeniu grubego przewodu z cienkim prowadzącym do kolektora dolotowego. Chyba jest duże prawdopodobieństwo wariowania reduktora przy "lewym powietrzu" w dolocie? Odma zamówiona, jutro sprawdzę czy pomogło...

  4. Ale podczas jazdy nie było problemów z jazdą na lpg? mogą nie trzymać wtryskiwacze od lpg, bądź reduktor puszcza lpg do kolektora podciśnieniem. Odłącz podciśnienie przed odpaleniem [króciec] zaślep, albo prostu po jeździe na lpg odłącz podciśnienie od kolektora ssącego i włóż do szklanki z wodą. Jak pojawiają się "bąbelki" to reduktor puszcza lpg do kolektora ssącego.

     

    Nie, w czasie jazdy nie ma żadnych problemów - auto chodzi wzorcowo tak na noPB jak i LPG. Ok, pobawię się jutro zgodnie z sugestiami, już przynejmniej znany jest kierunek. Dzięki wielkie za pomoc!

  5. zakręć na noc zawór przy wielozaworze w butli i wypal lpg, przynajmniej wykluczysz instalacje lpg [możliwe że wtryski puszczają lub reduktor i  auto odpala na PB i LPG]

     

    Trochę poanalizowałem i... Razem ze świecami wymieniałem termostat, co wiązało się ze zlaniem części płynu z układu... Czy zapowietrzenie reduktora mogło jakoś wpłynąć na obecne problemy z zalewaniem cylindrów gazem?

  6. zakręć na noc zawór przy wielozaworze w butli i wypal lpg, przynajmniej wykluczysz instalacje lpg [możliwe że wtryski puszczają lub reduktor i  auto odpala na PB i LPG]

    Tak też zrobiłem - pojeździłem trochę na benzynie dzisiaj, później auto trochę stało, jak odpalałem jadąc do roboty załąpało bez problemu. Pojeżdzę jeszcze dzień na zakręconym LPG i najpewniej zajadę do serwisu. Co może być przyczyną - puszczające wtryski? BRC sequent 24, przejechane około 45 kkm, ostatnie dni na gwarancji więc muszę dość konkretnie z gośćmi gadać, żeby nie było ściemniania poczarujemy, poczarujemy aby tylko dociągnąć do końca gwarancji...

  7. Jest instalacja gazowa ?

     

    Możesz nakręcić film, jak to wygląda ?

     

    Nie spotkałem się z taką awarią. Map sensor też pokazuje poprawne dane ?

     

    Oporność czujnika położenia wału sprawdzałeś ?

     

    Zresetuj kompa+autokalibracja przepustnicy. Może to coś da.

     

    Sondy lambda sprawne ?

    Pogrzebałem dzisiaj trochę, czujnik położenia wału korbowego ma opór około 960 omów - dane katalogowe wskazują na 859, tyle że pomiar przy jakiś 25 st. C. Przy podgrzewaniu opór rośnie - doszedłem do jakiś 1100 i przestałem go podgrzewać. MES nie wskazuje żadnych błędów, tak przy uruchomionym silniku jak i podczas tego długiego kręcenia rozrusznikiem. Po ustabilizowaniu obroty biegu jałowego ok 760 RPM, ciśnienie w dolocie ok. 320 mbar przy atmosferycznym 980 mbar. Lambda 1 pracuje w zakresie 0,1-0,7V, lambda 2 ok. 0,45, wyprzedzenie zapłonu 7,5 st., czas wtrysku 3ms, przepływ powietrza 705 kg/h. Wszystko wdaje się być w normie. Spróbuję jeszcze zakręcić zawór na butli czy aby nie puszcza i nie zalewa silnika jak sugerujecie...

  8. Witam.

     

    Skoro od czasu wymiany świec się "popsuło", to musisz szukać, czego nie podpiąłeś, albo wysunąłeś jakąś wtyczkę.

     

    Skoro włożenie starych świec nie rozwiązuje problemu, to zakładam, że popsułeś coś przy okazji wymiany. Pooglądaj dokładnie, czy wszystko po podłączałeś.

    Sprawdzane wszystko po trzykroć, nawet kontatkem popryskałem złącza. Świece od lat takie same Denso 24EPR-U.

  9. Cześć,

     

    Piszę u Was bo wydaje mi się, że w Punciakach jeździ więcej tych silników. Wymieniłem świece w Stilo 1.2 i od tego czasu silnik zaczął mieć problem z odpaleniem na zimnym. Przekręcam zapłon rozrusznik kręci, kręci, kręci i nic. Czasami po dłuższym przytrzymaniu silnik niechętnie zaskakuje - statruje powoli jak żółw od 0 obrotów do obrotów biegu jałowego (nie jak to zwykle bywa od "strzała"). Kiedy po pierwszym falstarcie wyłącze zapłon i raz jeszcze przekręcę pali bez problemu, tak jak powinien. Cewki niewiele widziały - przejechały zaledwie 40-50 kkm, wsadziłem stare świece - to samo, FES nie pokazuje żadnych błędów (temperatury,ciśnienia powietrza w normie), auto po odpaleniu jeździ normalnie.

    Ma ktoś może jakiś pomysł lub podobne doświadczenia z tym motorem?

     

    Pozdrawiam

  10. > U mnie czegoś takiego nie ma.

    No właśnie też się zaczynam zastanawiać czy mam bo moja wersja wyposażenia jest iście spartańska. A jeśli nie byłoby rozbudowanego modułu to sterowanie zamkiem i domykanie szyb odbywa się tylko z centralek w drzwiach?

  11. > pod wykładzina na środku kanapy

    Ok, jak wiem gdzie go namierzyć, to znajdę. W przypadku podmiany będzie hulał od razu czy trzeba go jakość z siecią "ożenić"?

  12. > czekaj , centralka czy moduł komfortu ?

    Raczej moduł - wszystkie zamki zamykają się jednocześnie więc to "mózg" szwankuje smile.gif. Pod tylną kanapą, jakoś nie rzuciło mi się do tej pory w oko, chyba że jest pod plastikowym deklem ale on osłania chyba dojście do pompy paliwa...

  13. Hej,

    zwariowała mi chyba centralka od komfortu - drzwi ryglują się kiedy chcą, szyby też działają w sobie tylko znanej sekwencji. Gdzie jest zamontowana ta centralka i czy można ja podmienić z dowolnej wersji silnikowej i wyposażenia?

  14. Podepnę się pod temat o centralnym żeby nie rozmnażać.

    Mój centralny zwariował... Najpierw myślałem, że to alarm (seo po canie) - pewnego dnia podchodzę, otwieram auto z pilota i zaczyna mi wyć... Po kilku próbach zamykania i otwierania na zmianę, rozłączam zasilanie w centralce alarmu żeby nie wzbudzać sensacji w drodze do roboty smile.gif. Obserwacje zachowania centralnego są przedziwne - np. otwieram auto pilotem, otwieram klamką drzwi - sterownik sam wszystkie rygluje w tym samym czasie. Albo wsiadam, przekręcam klucz w pozycję MAR - sterownik rygluje drzwi, tak jakbym zamknął je pilotem (mruga czerwona dioda, nie działają elektryczne szyby). sądzę, że autoalarm jest sprawny, jedynie dostawał fałszywe sygnały z centralnego. Czy to może wskazywać na padnięty moduł komfortu? Gdzie znajdę tą centralkę i czy można w prosty sposób wymienić ją na sprawną z innego auta?

  15. > Witam.

    > Co było powodem wymiany ?

    Luzy na tulejkach i to niezłe, bo czasami rozrusznik aż stawał.

    Kable masowe posprawdzałem przy wymianie, dodatkowo rozkręciłem połączenia, wyczyściłem konektory i zaaplikowałem kontakt spray. Muszę go podpiąć do komputer ale jakoś z czasem ostatnio marnie. Jak będę po diagnostyce napiszę, może do czegoś nas to doprowadzi...

  16. Witajcie po sąsiedzku!

    Czy ktoś zetknął się może z problemem odpalania PII po wymianie rozrusznika na wersję z Grande?

    Rozrusznik Hitachi 1 kW kręci jak szalony, ale bez lekkiego wciśnięcia pedału przyśpieszenia auto nie chce zaskoczyć. Po wciśnięciu "gazu" silnik zaskakuje i po kolejnych kilku sekundach jakby krokowiec ustawiał się we właściwej do rozruchu pozycji i silnik zaczyna poprawnie pracować... Przeszukują sieć natknąłem się na podobne problemy, jednak do rozwiązania nikt nie dotarł. Wszystko wskazuje na nienormatywne wskazania czujników m.in. temperatury powietrza podczas piku prądowego wytwarzanego przez pracujący rozrusznik Klik konkurencyjne forum smile.gif . Ja dopiero jutro będę mógł podpiąć auto pod FESa, zobaczę jak się zachowują poszczególne parametry ważne przy ustalaniu wartości mieszanki.

    Niektórym pomogło poprowadzenie dodatkowej masy do centralki wtrysków, u mnie niestety nie przyniosło to rezultatu.

    Dzięki z góry za sugestie...

  17. > nie kombinowałbym gdyby nie wiele wpisów o tym, że na dedykowanych auto siada

    Rok wstecz i jakieś 20 tyś km wymieniłem na KYB - auto ciągle znacznie wyżej niż na oryginalnych. Też się mocno głowiłem co wziąć, sprzedawca w hurtowni zapewniał, że nie miał żadnej reklamacji na te springi więc kupiłwm. Nie wiem od czego to zależy - jednym siada, u mnie jak do tej pory wszystko w najlepszym porządku.

  18. > mam ten silnik w I30

    Witam po sąsiedzku,

    zastanawiam się nad kupnem nowego Carensa z silnikami GDI - 1.6 (135 KM) lub 2.0 (144 KM). Niewiele mogę znaleźć w sieci a propos eksploatacji tych jednostek i czynności okresowych przy nich. Jeśli ktoś coś może skrobnąć o budowie i interwałach - pasek czy łańcuch rozrządu, co ile wymiana, etc. etc...

    Dzięki z góry

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.