Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Ptys

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. > To najtaniej go chyba będzie ponownie homologować... Ślady rdzy na zewnętrznej powłoce - może się nie udać. Nowa butla z tego co się dowiedziałem to wydatek 250-260 zł. Zajechałem do jednego gazownika to mi zaśpiewał 460 zł za wszystko - trochę drogo moim zdaniem. Chyba, że miał na myśli z wymianą wielozaworu (nie dopytałem). Swoją drogą nie wiem czy nie trzeba go również wymienić bo nie odbija od dawien dawna? Czy jest jakoś naprawialny, jakieś podginanie pływaka coś kiedyś czytałem - czy tylko wymiana? W papierach jest 34 l. Włazi 35, a nawet raz 35,15 l. Jak zawór odbijał to przy 28,5 l...
  2. Witam. Bida piszczy w sakiewce, więc powróciłem do samodzielnych napraw skody. Poczytałem w szukajce, że można samemu wymienić - aby tylko papier do butli z homologacją był. To teraz parę pytań do fachowców: -jakieś specjalne klucze do wykręcenia wielozaworu? -jakieś specjalne uszczelnienia? -ile kosztuje zbiornik toroidalny 35 l ? -ile ewentualnie biorą warsztaty za robociznę?
  3. > Chyba sam sobie przeczysz. > Jeśli wody nie doleje się to znacznie wcześniej ten magiczny próg będzie osiągnięty, jeszce przed > tym straszliwym naładowaniem. no - jak się wyrywa słowa z kontekstu to można słoniowi udowodnić, że jest żyrafą...
  4. > Dobra "mondralo". > Wyjaśnij mi zatem wyższość akumulatora bezobsługowego nad obsługowym. Bo z tego co ja wiem różnica > jest taka że w pierwszym nie dolejesz wody, której i tak będzie ubywało bo nie można zamknąć > cel na głucho. Cele w bezobsługowym są właśnie zamknięte w zasadzie na głucho... Jest zaworek bezpieczeństwa który otwiera się przy nadmiernym ciśnieniu( przy sprawnej instalacji - napięciu nieprzekraczającym 14,4 V - wcale). Właśnie dlatego elektrolitu prawie nie ubywa. Po paru latach nawet jak odsłonią się górne powierzchnie płyt to i tak będzie to niczym w porównaniu do ,,głupoty'' obsługiwania. Już tłumaczę dlaczego. - Nic się nie stanie poza utratą kilku amperogodzin i nieco słabszym prądzie rozruchowym. Natomiast dolewanie wody rozrzedza elektrolit - dolewanie kwasu jest niedopuszczalne!(innymi słowy źle lub gorzej). Nawet posługując się aerometrem i voltomierzem nie jesteś w stanie przewidzieć faktycznego wysycenia płyt siarczkiem ołowiu - potem w skutek ładowania gęstość wzrośnie powyżej magicznego 1,28 i czarny żur załatwi ci akumulator w ciągu kilku godzin(osypią się płyty i zrobią zwarcie między płytami). Przerabiałem temat wielokrotnie (głównie z motocyklami ale kilka samochodowych też). Teraz mam 8 rok bezobsługowy w skodzie i się śmieję ( tylko, że w skodzie napięcie ładowania fabrycznie nie przekracza 14V co korzystnie przekłada się na długowieczność żarówek i aku). Zabawy z kwasem to przyśpieszony zgon aku (który paradoksalnie zapewne dłużej by posłużył gdyby go nie zaczepiać - nawet jak jest obsługowy), dziury w spodniach, złuszczające się linie papilarne palców, ryzyko eksplozji wodoru, strata pieniędzy i czasu... Jedyny sens posiadania aku obsługowego i dolewki wody destylowanej to zabytki z prymitywnymi układami regulacji napięcia. Współczesne auta z elektronicznymi regulatorami w których napięcie stoi jak drut - bez sensu.
  5. > Skłaniam się raczej ku obsługowemu ale chciałbym jeszcze posłuchać waszych opinii No ! Do tego jeszcze luzy zaworowe na śrubki i opony dętkowe.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.