Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

krzycho40

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez krzycho40

  1. krzycho40 dodał temat w Opel
    Cześć planuje zakup Opla Insigni 1.8 i mam pytanie dotyczące regulacje luzów w tym silniku , aktualnie posiadam Chevroleta Orlando 1.8 z lpg i regulacja to wymiana popychaczy lub szlif..... Słyszałem że 1.8 miały różny proces regulacji i dlatego pytam czy to mit ,czy każda jednostka 1.8 ma taki sam proces regulacji. nIe ukrywam że proces ten jest kosztowny jeżeli robimy to z sztuką , czyli wymiana popychaczy
  2. No i chodził i przestał chodzić tak jak napisałeś usterki** samonaprawialne**wcześniej czy później dadzą znać ,dzisiaj auto odmówiło posłuszeństwa wymieniłem macpersony i podjechałem sprawdzić geometrie bo coś mi nie pasowała kierownica nie miała poziomu wjechałem na kanał gość zrobił zapłaciłem chce odjechać auto nie chce zapalić trzeba było zepchnąć szczęście że byłem w serwisie bo tak na trasie bym pewnie beczał.Gość przejrzał wszystko podłączył pod kompa i wynik taki cewka zapłonowa wykręcili moduł zapłonowy wykręcili świece po przekręceniu zapłonu brak iskry na świecach,powiedziałem gościowi że miałem problem że mi gasł jak się dogrzał i w serwisie powiedzieli że przekaźnik nie podawał impulsu na sterownik silnika , gość dobiera się do skrzynki z przekaźnikami na pierwszy ogień idzie przekaźnik od pompy paliwa sprawdził napięcia zrobił na krótko i auto brrrrrry chodzi walnięty przekaźnik pompy paliwa. Moje pytanie dlaczego nie było iskry na świece i dlaczego komp wskazywał cewkę zapłonową
  3. Jedyny objaw przed stwierdzeniem usterki na benzynie było to że silnik uzyskując tem.30 stopni przełączając na lpg zgasł,na benzynie gasł tego samego dnia w godz.popołudniowych ale dopiero jak się mocno nagrzał ,trochę mnie to zmyliło bo z rana podjechałem do gazownika i nic nie znalazł wszystkie zawory się załączały i na kompie także było ok. jak się uruchomił na lpg bo tak się zdarzało że raz się załączyła a raz zgasł.silnik do momentu wyłączenia pracował normalnie bez falowania obrotów i na gazie i na benzynce Dzisiaj odebrałem auto od mechanika stwierdził że przekaźnik nie podawał impulsu na sterownik silnika i to tyle , teraz silnik chodzi nie gaśnie zrobiłem ok 30 km.zostawiłem go przed domem na wolnych obrotach chodził bez problemu wentylator się załączał wychłodził silnik i tak kilkakrotnie. Okaże się w praniu Dzięki za wszystkie wskazówki całe życie człowiek się uczy a ta wiedza się przydaje by w przygodnym warsztacie nie robili ż ciebie łosia Pozdrawiam
  4. Też tak myśle pojeżdże trochę i zobacze co będzie Pozdrawiam
  5. Bardzo Dziękuje za wszystkie wskazówki problem na daną chwile rozwiązany,mechanik przejrzał i przeczyścił instalacje do kompa auto pracuje i nie gaśnie mam nadzieję że w drodze na wczasy nie zrobi mi niespodzianki
  6. Tak jak opisałeś wyżej nic niepokojącego,mechanik nie wyklucza uszkodzenia sterownika silnika potrafi pokazywać takie błedy jak sie rozgrzeje ale narazie sprawdzają wszystko po kolei
  7. Co do płynu to nic nie ubywa , olej czysty żadnego budyniu
  8. Nie zauważyłem żadnych objawów z płynem , ale jutro dam wskazówki w serwisie by sprawdzili i ten wątek , a na kompie nie powinno wykazać zwiększenie ciśnienia w komorze silnika ?
  9. Powiedzieli w serwisie że wykluczają moduł zapłonowy a problem jak napisałem pojawia sie dopiero po nagrzaniu silnika po ostygnięciu silnik pracuje normalnie i komp nie wykazuje żadnych błedów
  10. Moim zdaniem pewnie działają na chybił trafił powiedziałem im że przed wymianą danej części mają mnie powiadomić ale bardzo dziękuje za wskazówki co do wskazań komputera to do momentu dogrzania nie pokazuje żadnych błędów
  11. Otrzymałem info z serwisu po odczytaniu błedów wykazało...cewka zapłonowa..EGR..czujnik położenia wału od czego zacząć co wymienic a co wykluczyć
  12. Chwile temu otrzymałem telefon z serwisu po podłaczeniu pod komputer nie stwierdzono żadnych błedów jeszcze mnie zrugał że sprawne auto im stawiam i zawracam głowę ,poinformowałem go by go dogrzał tak do 90 stopni może wtedy sie okażę sam nie wiem może ktoś miał podobny problem sam nie wiem co robić
  13. Też tak myślę bardzo dziękuje za wsparcie jutro sie okaże co tam na kompie pokaże nie omieszkam opisać problemu jak sie wyjaśni może sie przyda komuś na przyszłośc
  14. Bardzo Dziekuje za wsparcie widzę że jesteś gościem znającym się na rzeczy w dniu wczorajszym udało mi się uruchomić i podjechać do doktora , ma sprzęt odpowiedni , mam nadzieję że znajdzie przyczynę .Po odpaleniu auto pracowało dobre 10 min bez problemu na lpg . i benzynie chodził równo bez żadnych problemów dogrzał się do ok.90 stopni i zgasł ,po ponownym uruchomieniu chodzi kilka min i gaśnie czy to może świadczyć że moduł do wymiany ?
  15. szukam nie znajduje tej metody pedałowej możesz podrzucić mi jakiś wątek dzieki
  16. Instalacja II generacji bez sekwencji , odczytać kompa mogę w poniedziałek bo nie mam innej możliwości , moim zdaniem lpg nie powoduje problemu bo mam mozliwość odłączenia gazu a problem jest i na benzynie i na gazie
  17. Zapala sie ale tylko jak chodzi na lpg.ale po chwili gaśdnie mam zwykłą instalacje i tak może sie dziać , wykluczam immo bo auto zbyt długo pracuje awaria immo wyklucza prace silnika nie dłużej jaki 2-3 sek
  18. To dlaczego auto odpala , jeżeli cos z zapłonem to nie powinien odpalić świece wymieniałem
  19. Witam posiadam asterkę jak w tytule , pojawił sie problem gaśnie po uruchomieniu. Problem zaczął się od instalacji lpg. silnik po uzyskaniu temperatury przełącza na gaz ale niestety sie nie przełączył silnik zgasł, na benzynie pracował normalnie . W drodze do mechanika przełączyłem na gaz o dziwo zapalił pracował normalnie ale niestety zgasł ,chwile postał odpalił bez probemu ujechałem 100 m silnik zgasł i tak kilkakrotnie. Myślałem żę problem z pompą paliwa bo wymieniałem niedawno , ale jak na gazie sie dzieje tak samo to pompe wykluczam pewnie elektronika .Proszę o jakieś wskazówki by w serwisie nie wymienili mi kompa

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.