Zawartość dodana przez krzycho40
-
luzy zaworowe
Cześć planuje zakup Opla Insigni 1.8 i mam pytanie dotyczące regulacje luzów w tym silniku , aktualnie posiadam Chevroleta Orlando 1.8 z lpg i regulacja to wymiana popychaczy lub szlif..... Słyszałem że 1.8 miały różny proces regulacji i dlatego pytam czy to mit ,czy każda jednostka 1.8 ma taki sam proces regulacji. nIe ukrywam że proces ten jest kosztowny jeżeli robimy to z sztuką , czyli wymiana popychaczy
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
No i chodził i przestał chodzić tak jak napisałeś usterki** samonaprawialne**wcześniej czy później dadzą znać ,dzisiaj auto odmówiło posłuszeństwa wymieniłem macpersony i podjechałem sprawdzić geometrie bo coś mi nie pasowała kierownica nie miała poziomu wjechałem na kanał gość zrobił zapłaciłem chce odjechać auto nie chce zapalić trzeba było zepchnąć szczęście że byłem w serwisie bo tak na trasie bym pewnie beczał.Gość przejrzał wszystko podłączył pod kompa i wynik taki cewka zapłonowa wykręcili moduł zapłonowy wykręcili świece po przekręceniu zapłonu brak iskry na świecach,powiedziałem gościowi że miałem problem że mi gasł jak się dogrzał i w serwisie powiedzieli że przekaźnik nie podawał impulsu na sterownik silnika , gość dobiera się do skrzynki z przekaźnikami na pierwszy ogień idzie przekaźnik od pompy paliwa sprawdził napięcia zrobił na krótko i auto brrrrrry chodzi walnięty przekaźnik pompy paliwa. Moje pytanie dlaczego nie było iskry na świece i dlaczego komp wskazywał cewkę zapłonową
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Jedyny objaw przed stwierdzeniem usterki na benzynie było to że silnik uzyskując tem.30 stopni przełączając na lpg zgasł,na benzynie gasł tego samego dnia w godz.popołudniowych ale dopiero jak się mocno nagrzał ,trochę mnie to zmyliło bo z rana podjechałem do gazownika i nic nie znalazł wszystkie zawory się załączały i na kompie także było ok. jak się uruchomił na lpg bo tak się zdarzało że raz się załączyła a raz zgasł.silnik do momentu wyłączenia pracował normalnie bez falowania obrotów i na gazie i na benzynce Dzisiaj odebrałem auto od mechanika stwierdził że przekaźnik nie podawał impulsu na sterownik silnika i to tyle , teraz silnik chodzi nie gaśnie zrobiłem ok 30 km.zostawiłem go przed domem na wolnych obrotach chodził bez problemu wentylator się załączał wychłodził silnik i tak kilkakrotnie. Okaże się w praniu Dzięki za wszystkie wskazówki całe życie człowiek się uczy a ta wiedza się przydaje by w przygodnym warsztacie nie robili ż ciebie łosia Pozdrawiam
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Też tak myśle pojeżdże trochę i zobacze co będzie Pozdrawiam
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Bardzo Dziękuje za wszystkie wskazówki problem na daną chwile rozwiązany,mechanik przejrzał i przeczyścił instalacje do kompa auto pracuje i nie gaśnie mam nadzieję że w drodze na wczasy nie zrobi mi niespodzianki
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Tak jak opisałeś wyżej nic niepokojącego,mechanik nie wyklucza uszkodzenia sterownika silnika potrafi pokazywać takie błedy jak sie rozgrzeje ale narazie sprawdzają wszystko po kolei
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Co do płynu to nic nie ubywa , olej czysty żadnego budyniu
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Nie zauważyłem żadnych objawów z płynem , ale jutro dam wskazówki w serwisie by sprawdzili i ten wątek , a na kompie nie powinno wykazać zwiększenie ciśnienia w komorze silnika ?
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Powiedzieli w serwisie że wykluczają moduł zapłonowy a problem jak napisałem pojawia sie dopiero po nagrzaniu silnika po ostygnięciu silnik pracuje normalnie i komp nie wykazuje żadnych błedów
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Moim zdaniem pewnie działają na chybił trafił powiedziałem im że przed wymianą danej części mają mnie powiadomić ale bardzo dziękuje za wskazówki co do wskazań komputera to do momentu dogrzania nie pokazuje żadnych błędów
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Otrzymałem info z serwisu po odczytaniu błedów wykazało...cewka zapłonowa..EGR..czujnik położenia wału od czego zacząć co wymienic a co wykluczyć
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Chwile temu otrzymałem telefon z serwisu po podłaczeniu pod komputer nie stwierdzono żadnych błedów jeszcze mnie zrugał że sprawne auto im stawiam i zawracam głowę ,poinformowałem go by go dogrzał tak do 90 stopni może wtedy sie okażę sam nie wiem może ktoś miał podobny problem sam nie wiem co robić
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Też tak myślę bardzo dziękuje za wsparcie jutro sie okaże co tam na kompie pokaże nie omieszkam opisać problemu jak sie wyjaśni może sie przyda komuś na przyszłośc
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Bardzo Dziekuje za wsparcie widzę że jesteś gościem znającym się na rzeczy w dniu wczorajszym udało mi się uruchomić i podjechać do doktora , ma sprzęt odpowiedni , mam nadzieję że znajdzie przyczynę .Po odpaleniu auto pracowało dobre 10 min bez problemu na lpg . i benzynie chodził równo bez żadnych problemów dogrzał się do ok.90 stopni i zgasł ,po ponownym uruchomieniu chodzi kilka min i gaśnie czy to może świadczyć że moduł do wymiany ?
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
szukam nie znajduje tej metody pedałowej możesz podrzucić mi jakiś wątek dzieki
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Instalacja II generacji bez sekwencji , odczytać kompa mogę w poniedziałek bo nie mam innej możliwości , moim zdaniem lpg nie powoduje problemu bo mam mozliwość odłączenia gazu a problem jest i na benzynie i na gazie
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Zapala sie ale tylko jak chodzi na lpg.ale po chwili gaśdnie mam zwykłą instalacje i tak może sie dziać , wykluczam immo bo auto zbyt długo pracuje awaria immo wyklucza prace silnika nie dłużej jaki 2-3 sek
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
To dlaczego auto odpala , jeżeli cos z zapłonem to nie powinien odpalić świece wymieniałem
-
Opel Astra G 1,4 16V silnik chwile chodzi i gaśnie
Witam posiadam asterkę jak w tytule , pojawił sie problem gaśnie po uruchomieniu. Problem zaczął się od instalacji lpg. silnik po uzyskaniu temperatury przełącza na gaz ale niestety sie nie przełączył silnik zgasł, na benzynie pracował normalnie . W drodze do mechanika przełączyłem na gaz o dziwo zapalił pracował normalnie ale niestety zgasł ,chwile postał odpalił bez probemu ujechałem 100 m silnik zgasł i tak kilkakrotnie. Myślałem żę problem z pompą paliwa bo wymieniałem niedawno , ale jak na gazie sie dzieje tak samo to pompe wykluczam pewnie elektronika .Proszę o jakieś wskazówki by w serwisie nie wymienili mi kompa