-
Pytanie dotyczące szyberdachu STILO
Skrócona kalibracja nie przyniosła efektu. Silniczek od szyb przeskakiwał na zębatce chyba z 5 minut a roleta, niestety ani drgnęła. Co jeszcze można zrobić/sprawdzić bez zrzucania dachu?
-
Pytanie dotyczące szyberdachu STILO
Czy można to robić na wyciągniętym silniczku od otwierania dachu??
-
Pytanie dotyczące szyberdachu STILO
Problem przedstawia się następująco. Samochód kupiłem z niesprawnym/zaciętym dachem (przeskakująca zębatka), roleta jednak działała bez zarzutu i reagowała na przyciski. Pomyślałem sobie, że może po kalibracji dach zacznie działać, a tu zonk. Po kalibracji dach jak nie działał tak nie działał, a do tego przestała działać też i roleta . Dodam, i tu może mój błąd, że kalibracje robiłem przy wyciągniętym silniczku... Dzisiaj pokrętło otwierania dachu nie reaguje podczas jego przekręcania, silniczek działa tylko wtedy kiedy wybierak jest wciśnięty i dopiero wtedy słychać przeskakiwanie zębatki. Postanowiłem więc pokręcić ręcznie korbką i sytuacja ma się tak, że przez kilka obrotów klucz idzie swobodnie, jednak żadna z szyb się nie podnosi. Następnie dochodzi do momentu, że i na ręcznym kręceniu zębatka przeskakuje. Myślę więc, że problem ma bardziej charakter mechaniczny niż elektroniczny... Podsumowując, na dzień dzisiejszy nie działa ani dach ani roleta. Jednakże przed tą nieszczęsną kalibracją roleta działała sobie swobodnie. Chciałbym chociaż uruchomić roletę, żeby zimą ciepło mi nie uciekało przez szyby z auta...
-
Pytanie dotyczące szyberdachu STILO
Witam, Postanowiłem zabrać się za naprawę swojego szyberdachu. Problem polega na tym, że podczas kręcenia pokrętłem słychać przeskakiwanie zębatki. Na początku chciałem sprawdzić silniczek i to co widać gołym okiem... 1. Jaka powinna być średnica zębatki na silniczku od szyberdachu? W moim przypadku ma 16,5 mm. 2. Czy element w czerwonej ramce to cięgno? Jeśli tak to czy jest ono w takiej pozycji w jakiej być powinno? Czy może element ten powinien przechodzić przez cały otwór, w który wchodzi zębatka? foto link: http://zapodaj.net/1a70d1f8b5496.jpg.html Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Adam
-
Nieszczelny układ paliwowy - uszczelnić czy kupić nowy wąż
Gdybyś szukał zamiennika to jest to kolektor wstecznego paliwa. Sam to wymieniałem, bo przy zaślepianiu EGR-a odbił mi klucz i też złamałem jeden z krućców. Klejenie, w moim przypadku, nic nie pomogło. Pozdrawiam
-
dzienne do 3D
> A są one 25 cm od "ziemi"? Wszystkie wymagane prawnie wymiary są zachowane
-
dzienne do 3D
O to trzy zdjęcia, o które prosiłeś 1. http://zapodaj.net/f78b4caf80956.jpg.html 2. http://zapodaj.net/36bfa7fcc6490.jpg.html 3. http://zapodaj.net/da5ecacfe23d9.jpg.html Pozdrawiam, Adam
-
dzienne do 3D
> i jak tam kolego udało się zdobić te zdjęcia? Jutro wrzucę to o co prosiłeś
-
siłowniki klapy bagażnika w stilo 3d
Witam, Czy mógłbym prosić właścicieli 3 drzwiowych Stilo o zmierzenie długości siłowników klapy bagażnika?? W internecie znalazłem informację, że długość sprężyn gazowych do tylnej klapy powinna wynosić 441,5 mm. Jednakże moje stare siłowniki, które już straciły swoje właściwości mają 462 mm. I tutaj pojawia się dylemat, która wartość jest prawdziwa. Proszę o pomoc, Pozdrawiam, Adam
-
dzienne do 3D
> zapodaj jeszcze 3 fotki jak to dokładnie wygląda. > 1. patrząc z góry ale pod takim kątem żeby DRL bylo widać > 2. z boku auta (z 90* do kierunku jazdy) - jak widać to od boku > 3. z Odległości ok 50-100m od auta żeby zobaczyć jak je widać świecące z tej odległości Jutro o 15 kończę pracę, więc będę miał czas, żeby zrobić i wstawić zdjęcia. pozdrawiam
-
dzienne do 3D
Znajomi mają DRL za około 50 PLN i jakością świecenia odstają od NSSC bardzo mocno. Jeśli masz zamiar dłużej jeździć swoim autem to warto, moim zdaniem, poświęcić trochę kasy na takie światła. Tym bardziej, że 523 HP są skośne i idealnie wpasowują się w linię zderzaka. Niestety trzeba troszeczkę rzeźbić same kratki, ale da się to ogarnąć. pozdrawiam
-
dzienne do 3D
Tak jak pisałem, montowałem światła w marcu, i jakoś od tego czasu nie zauważyłem pogorszenia osiągów silnika czy też samej jego pracy. Przesłonięcie intercoolera nie jest całkowite tylko znikome.
-
dzienne do 3D
Ja zamontowałem u siebie w marcu światła do jazdy dziennej marki NSSC model 523 HP. Zapłaciłem za nie ok. 250 PLN. Dają bardzo mocne światło. Link: http://zapodaj.net/eb772db79adab.jpg.html pozdrawiam.
-
Mocowanie plastikowego poszycia bagażnika w Stilo 3 D
> Chodzi Ci o plastik który jest naokoło szyby wewnątrz? > Pzd Dokladnie o to mi chodzi
-
Mocowanie plastikowego poszycia bagażnika w Stilo 3 D
Dzi€ki koledzy za pomoc, ale mnie glownie interesuje to biale poszycie nad tym czarnym