-
konserwacja podwozia w nowym aucie
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. A czy polecicie jakieś zakłady we Wrocławiu bądź okolicach?
-
konserwacja podwozia w nowym aucie
Cześć Zastanawiam się, czy ktoś miał podobne rozkminy. Kupuję nowe auto (Lexus NX - prawdopodobnie odbiorę w wakacje) i zamierzam pojeździć nim dłużej niż standardowe leasingowe 2-3 lata. Z tego co czytam w internetach to mechanicznie mogę spodziewać się raczej spokoju ducha, ale Lexy nie słyną z zabezpieczeń antykorozyjnych. Co sądzicie o oddaniu go na konserwacje zaraz po odebraniu z salonu? Jaki to może być? A może polecicie jakiegoś fachowca, najlepiej w okolicy Wrocławia? No i ostatnie pytanie - czy taka robota wpływa na gwarancję, z tego co czytałem i widziałem dobrze zrobiona konserwacja wymaga demontażu paru elementów... Z góry dziękuję za podzielenie się Waszymi uwagami i doświadczeniami
-
Rabat na nowe BMW
To nie skrzynia bmw tylko tylko zf. Podobna siedzi np w volvo jag czy alfa... Volvo nie ma ZFa, tylko AISINa...
-
Q5 vs XC60
Aaa, to kolega ze Stanów, tam inne realia jazdy niż w EU, teraz wszystko jasne
-
Q5 vs XC60
Ale liczysz 8.5 dla jazdy 140 licznikowe przy starcie z pełną baterią? Czy start z pełną baterią i krótkie odcinki? Jeździłem B5 benzyna i przy stałej prędkości 140 palił pod 11. Testy jakie widziałem pokazywały podobne spalanie dla T6 plugin, więc nie sądzę żeby na długim odcinku autostradowym T8 palił 2.5 litra mniej...
-
Q5 vs XC60
W obecnej nomenklaturze Volvo B4 do B6 to miękkie hybrydy nieważne czy z dieslem czy benzyną, a T6 i T8 to hybrydy plugin. Także T6 to benzynowy silnik (prawdopodobnie odpowiednik B5/dawne T5) + elektryk przy tylnej osi. Fakt, to ma świetne osiągi, ale nie widzę sensu posiadania auta które setkę robi w 6 sekund, ale ma ogranicznik na 180, za to na autostradzie przy 140 spali 12l/100km. Za mało chyba jeżdżę po mieście, żeby wykorzystać zalety plug-ina, a targanie całego tego ustrojstwa w trasę z mojego punktu widzenia nie ma sensu. No chyba że plugin ma jakieś inne zalety, na które chciałbyś zwrócić moją uwagę?
-
Q5 vs XC60
Myślałem przez moment o T6, ale ten ponoć głównie pokazuje swoje zalety w mieście. W trasie one zanikają, a na autostradzie wręcz przeszkadza (spalanie ok 12l przy 140 trochę nieciekawie). No i jest droższy cennikowo o 30k PLN. Byłbym wdzięczny gdybyś rozwinął swą myśl, ponoć jeszcze mam możliwość zmian w zamówieniu. Dzięki
-
Q5 vs XC60
A jakie to elementy?
-
Q5 vs XC60
Kwiecień, ale to mi pasuje, z premedytacją zamawiam z dużym wyprzedzeniem, bo wiem jaka sytuacja na rynku...
-
Q5 vs XC60
Panowie, dzięki za pomoc! Ostatecznie w drodze kompromisu zamówiłem...XC60 z dieslem 200KM. Zobaczymy co to za kibel Pozdrawiam
-
Q5 vs XC60
Hmmm... to brzmi ciekawie w sumie, tylko ile taka hybryda spali w trasie?
-
Q5 vs XC60
Nie, nie, doplata do nappy wentylowanej nie jest taka duża... Ale ja myślałem o tapicerce z domieszką wełny w Volvo (i mikrofibrze w Audi). Jak wspominałem nie lubię skóry, ale jestem otwarty na argumenty
-
Q5 vs XC60
Pytanie jakie ma te fotele, bo tam są 3 różne, zwykłe w Momentum, wygodne w Inscription i 'sportowe' w R-design. Jeździłem więcej tymi z Inscription i jedyne co mi nie pasowało to skóra (nie cierpię skóry), zwłaszcza że weekend testowy był gorący, a fotele bez wentylacji
-
Q5 vs XC60
Masz na myśli infotaiment? Ja właśnie dlatego rozpatruję Volvo bo zmienia system na ten Googlowski. Obecny mnie bardzo irytował na jazdach testowych, ale to co widziałem w necie bardzo mi się spodobało. Natomiast z opiniami użytkowników nowego systemu się nie spotkałem, ale polifty chyba dopiero teraz wydają?
-
Q5 vs XC60
No trochę naczytałem . Ale nie chodzi mi o produkcję w Chinach obecnego modelu (tu wiem, że XC60 B4 tylko jest z Chin, reszta z Europy), ale o modele sprzed przejęcia Volvo przez Geely. Ponoć poprzednie XC60 czy XC90, czy V70 byly dużo solidniejsze. Ale podkreślam to ponoć, ja nie znam nikogo kto ma starsze Volvo
kilohaszu
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta