Skocz do zawartości

Problem z prędkościomierzem


Tomq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z prędkościomierzem wersja sprzed FL

Uwielbia zaniżać o jakieś 20-30 km przy czym im wolniej jadę tym więcej zaniza gdzieś ok 100-120/h jest OK. Czasami wskazówka skacze czasami pokazuje dobrze i spadnie ok 20 /h np na kostce . Licznik przebiegu działa bez zarzutu a wczoraj zauwazyłem że jak mu przywalę w szybkę wpysk.gif (ostatnio mnie zdenerwował) to odzyskuje prawidłowe działanie więc chyba nie kostki na kablach niewiem.gif :, podpiety jest prawdłowo, a pierwszy raz padło jak kasowałem dzienny licznik przebiegu w czasie jazdy frown.gif. Miał ktoś coś takiego , da coś rozbieranie tego badziewiea i ile mi to zajmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z prędkościomierzem wersja sprzed FL

Styki na pewno mogą być utlenione, sprawdź jeszcze styki przy sondzie prędkościomierza - tam sa narażone nawet na ułamanie.

Jeśli jednak pewnego dnia wskazówka spadnie i przestanie się podnosić, albo podniesie się na centymert i koniec, wal do serwisu - oznaczać to będzie zerwanie zębatki sondy prędkościomierza, a co za tym idzie - początki padu skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź jeszcze styki przy sondzie prędkościomierza - tam sa narażone nawet na ułamanie.

sprawdzone popsikane WD 40 założone :D

> Jeśli jednak pewnego dnia wskazówka spadnie i przestanie się

> podnosić,

no właśnie czasami spada ale pomaga jej piącha w licznik :D a takiego udezenia nie mam żeby to skrzynia biegów poczuła ... czasami spadki i powroty na swoje miejsce zdarzają się na kocich łbach ...zdecydowanie gorzej jest tez rano ...więc chyba jednak styki w desce frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli typowe - najczęściej wariują czujniki temperatury...

> ZRÓB TAK !

> Sposób demontażu zegarów znajdziesz na "śmietniku" w referacie Walcia

> o wymianie tarcz zegarów.

Może przy okazji wymienię tarcze znacie jakieś dobre źródło

grinser006.gif

a jak na razie ostatni lisć wpysk.gif bardzo pomógł 60 km bez spadku wskazówki ale i tak trzeba będzie rozebrać pad.gif

dzięki za rady bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w elektronice nic nie grzeb, rozmontuj zegary (kilka inbusów, 1 wkręt oraz jeden zaczep plastikowy w lewym nadmuchu, który musisz palcem odciągnąć) sprawdź samą wskazówkę, czy jak ją pchniesz do końca to wraca do wartości 0 bez oporów, jeśli są opory wystarczy delikatnie podnieść śrubokręcikiem czarny gumowy "czop" do góry, lub zdejmij ten czop i psiknij WD 40 w miejsce gdzie znajduje się ramie wskazówki. Potem nałóż czop ale nie dociskaj go mocno, zawsze sprawdzaj ruch wskazówki!

POWODZENIA spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.