Skocz do zawartości

wydech (nie seryjny) do 899


Zbigi01

Rekomendowane odpowiedzi

> jaki wydech do 899 bez modyfikacji?

> nie seryjny

> niech lekko burczy

> do moda jeśli nie fu to proszę o zrzut do ukp

A ja kupiłem rzemiosło seryjne i też pomrukuje, a przy szybkim zejściu z obrotów popierduje troszeczkę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki wydech do 899 bez modyfikacji?

> nie seryjny

> niech lekko burczy

> do moda jeśli nie fu to proszę o zrzut do ukp

Michael TS II - turytyczno sportowy, ja za mój dałem 270zł, wrażenia akustyczne nieocenione grinser006.gif. Przy jeździe od 2- 3krpm cichutko jak w serii, powyżej 4krpm dźwięk jak w sporowych CC. Polecam taki wybór.

Jak coś to mogę gdzieś wrzucić filmik jak to działa, ale to wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Michael TS II - turytyczno sportowy, ja za mój dałem 270zł, wrażenia

> akustyczne nieocenione . Przy jeździe od 2- 3krpm cichutko jak w

> serii, powyżej 4krpm dźwięk jak w sporowych CC. Polecam taki

> wybór.

Pasował czy musiałeś jakieś zabiegi dopasowujące stosować?

> Jak coś to mogę gdzieś wrzucić filmik jak to działa, ale to

> wieczorem.

Bardzo chętnie zobaczę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pasował czy musiałeś jakieś zabiegi dopasowujące stosować?

> Bardzo chętnie zobaczę

Pasuje idealnie - to jest wydech robiony pod uno 0.9,1.0,1.1. Tak jak obiecałem, filmik poźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak się dołącze, co by postów nie mnożyć. Mam dwa pytania:

1. Mam przepaloną rurę na kolanie za katalizatorem ( w stronę wydechu). Chce uratować katalizator (chora cena) i dlatego potrzebuję rurę od czegoś innego (lub innego modelu UNO) założyć. Co będzie pasowało? Ktoś może tak robił? crazy.gif

2. Pytanie na przyszłość, jak katalizator padnie. Czy można wywalić kataliztator? Coś o strumienicy słyszałem w zamian? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Mam przepaloną rurę na kolanie za katalizatorem ( w stronę

> wydechu). Chce uratować katalizator (chora cena) i dlatego

> potrzebuję rurę od czegoś innego (lub innego modelu UNO)

> założyć. Co będzie pasowało? Ktoś może tak robił?

JA mam rure od uno z 1.1 lub 1.4 i jest wieksza srednica i pasuje do mojego 0.9 i troche lepiej pracuje silnik i szybciej rozpedza sie smile.gif Jak masz tylko tlumik koncowy a srodkowy to bedzie ci pasowac.

> 2. Pytanie na przyszłość, jak katalizator padnie. Czy można wywalić

> kataliztator? Coś o strumienicy słyszałem w zamian?

Jak wywalisz katalizator to na przegladzie wezma ci dowod rejestracyjny za brak katalizatora.... nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA mam rure od uno z 1.1 lub 1.4 i jest wieksza srednica i pasuje do

> mojego 0.9 i troche lepiej pracuje silnik i szybciej rozpedza

> sie Jak masz tylko tlumik koncowy a srodkowy to bedzie ci

> pasowac.

No widziałem dzisiaj taka rurę. Wygieta podobnie, ale duuużo grubsza:-(. Rozumiem, że obciąłeś starą i nową skręciłeś zaciskami?

Ja mam katalizator i tłumik końcowy, to wszystko.

> Jak wywalisz katalizator to na przegladzie wezma ci dowod

> rejestracyjny za brak katalizatora....

To znaczy, pozostaje modlić się, aby wszystko było dobrze...bo jak trafi katalizator to jestem 900zł w plecy (zammiennik frown.gif ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No widziałem dzisiaj taka rurę. Wygieta podobnie, ale duuużo

> grubsza:-(. Rozumiem, że obciąłeś starą i nową skręciłeś

> zaciskami?

Ja zle napisałem:/Jak nie masz tlumika srodkowego to ci bedzie pasowac. U mnie zerwal sie rura od katalizatora wiec mechanik zapasowal do katalizatora rure az do rury tlumika(tlumik tez byl wymieniony na nowy bo rozleczala sie podczas jazdy i o malo nie urwal mi zderzak tylny:/) a srednica rury u mnie jest wieksza okolo 1-1,5 cm. od seryjnego.

> Ja mam katalizator i tłumik końcowy, to wszystko.

> To znaczy, pozostaje modlić się, aby wszystko było dobrze...bo jak

> trafi katalizator to jestem 900zł w plecy (zammiennik )

Sa katalizatory uniwersalne za 200-300 zł.Hmm..zeby katalizator długo zyl to musisz lac dobrej jakosci paliwo do baku i raz na pol roku lub rok podczas postoju rozpedzic silnik do 3 tys. obrotow zeby usuwac z katalizatora osady przez 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak samo jak u mnie. Ale przecież rurę grubszą masz tylkow środku (między katalizatorem, a wydechem). Bo ruzumie, że wydech końcowy jest identyczny? A powiedz mi, spawał te rury do kupy, czy też mocował na zaciskach? Średnica wydaje się być bowiem duużo grubsza i boje się, czy zacisnę z oryginalną "cienką" rureczką. Rozumiem, że wymienił tylko docinek od katalizatora do wydechu z tyłu ( to jest ten kawałem z kolankiem i uchwytami do mocowania do karoserii).

Co to katalizatora..hmm nie wiedziałem, że jest taka procedura oczyszczania. Paliwo leje raczej dobre(głównie verva, bo dobrze mi się na nim jeździ). A mimo to i tak się ruda za niego pomaleńku wzięła... i to dlatego tak pytam co z nim zrobić - tak przyszłościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tak samo jak u mnie. Ale przecież rurę grubszą masz tylkow

> środku (między katalizatorem, a wydechem). Bo ruzumie, że wydech

> końcowy jest identyczny?

No wiesz wydech moze roznic od silnika i rocznika una. Podaj jaki masz rocznik i pojemnosc silnika.

A powiedz mi, spawał te rury do kupy,

> czy też mocował na zaciskach?

Rura ta nowa miala juz gotowa haczyk na zaciski gumowych i pasowal do mojej wersji una.

Średnica wydaje się być bowiem

> duużo grubsza i boje się, czy zacisnę z oryginalną "cienką"

> rureczką.

Hmm...mechanil troche duzo spawal zeby rura gruba trzymala z cienka.

Rozumiem, że wymienił tylko docinek od katalizatora

> do wydechu z tyłu ( to jest ten kawałem z kolankiem i uchwytami

> do mocowania do karoserii).

Tak. Rura nie jest polaczona z tlumikiem. tlumik ma tez rure przed odbudowa.

> Co to katalizatora..hmm nie wiedziałem, że jest taka procedura

> oczyszczania. Paliwo leje raczej dobre(głównie verva, bo dobrze

> mi się na nim jeździ). A mimo to i tak się ruda za niego

> pomaleńku wzięła... i to dlatego tak pytam co z nim zrobić - tak

> przyszłościowo.

Hmm to sprycznij(sprey) jakis srodkiem antykorozyjnym i no zeby nie byl latwopalny do 800 stopni i lepiej unikaj jazdy na kaluzy i myj podwodzie po bloto i sol przypiesza korozje tlumika i no jazda na dziurach tez przypiesza bo powoduje drgania i metal sie meczy i szybciej zuzywa sie. U mnie mechanik sprycznal jakims sprejem(chyba spej pochodzi z rosji) na miejsce spawania i podczas jazdy tak smierdzialo ze nie dalo jedzic sie:/ i to trwalo jakis dwa tygodnie i po tym smrod zniknal. W katalizatorze zbiera sie woda i powoduje ze woda tam niszczy na zlosc jak jedzi sie krotko np. w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam założony wydech i strumienice od MICHAELA seria SPEEDER.Mruczy super.Szwagier z zazdrości załozył taki sam do seicento.Nie mam kata i poprawiły sie osiągi.Spalanie raczej nie.Mam tyle jeżdżenia że cały czas wydaje na paliwo ok 250-300zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli reasumująć. Dospawał nową rurę do katalizatora, a potem wcisnął

> do środka i zacisnął tłumik końcowy. Tak?

Oryginalny katalizator ma rure jakis 5 cm dlugosci i u mnie ta rura od takatalizatora urwal od rdzy. wiec mechanik spawal rure do katalizatora potem zachacyl na wieczaku gumowym potem cienka rure z tlumikiem koncowym (lepiej jak tlumik koncowy bylby na wieczaku zeby ulatwic montowania) spawal do grubej rury. p.s nie wskladaj cienka rure do grubej rury(,,pochwy,, cool.gif) wiecej niz 3 cm bo beda duze opory spalim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...to chyba mamy różne katalizatory... U mnie rura z kolektora schodzi na dół i łączy się potem z katalizatorem, tyle tylko że ten odcinek do katalizatora jest dosyć długi min. 10cm. Następnie z katalizatora lekko się załamuje chyba w prawo, na wieszak i do tłumika(wchodzi do tłumika). Ty masz wymieniony odcinek od katalizatora do wydechu końcowego, czy przed katalizatorem?

Opory spalin? Czy aby napewno one zależą od tego jak głęboko włożę wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Producent: Michael

> Model: TS II

Tutaj do ściagniecia krótkie mp3 z aparatu, jak działa ten wydech. Miał być film, ale moj provider konserwuje łącza i jestem strasznie ograniczony - sorka, postaram się wrzucić kiedy indziej. W każdym razie mikrofon z aparatu nie przenosi niskich czestotliwosci - tych które najbardziej cieszą ucho grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm...to chyba mamy różne katalizatory... U mnie rura z kolektora

> schodzi na dół i łączy się potem z katalizatorem, tyle tylko że

> ten odcinek do katalizatora jest dosyć długi min. 10cm.

> Następnie z katalizatora lekko się załamuje chyba w prawo, na

> wieszak i do tłumika(wchodzi do tłumika). Ty masz wymieniony

> odcinek od katalizatora do wydechu końcowego, czy przed

> katalizatorem?

Katalizator mamy takie same.Ja mam wymieniona rure od katalizatora do wydechu koncowego.

> Opory spalin? Czy aby napewno one zależą od tego jak głęboko włożę

> wydech?

mechanik tak mi powiedzial bo silnik moze podczas jazdy zgacznie. daje ci rysunek zeby ulatwic ci jak ja mam zrobiony.

post-98993-14352482298566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA!!!

Dzisiaj rozwiązałem sprawę ok.gif. Znalazłem w Krakowie (kochany Kraków) super warsztat od tłumikowych problemów:-) Mają wszystko, poprostu wszystko!Gość poszedł do magazynu i...wrócił z ident patent rurą jak moja:-)Jakby ją ktoś chlasną za katalizatorem:-)Grubość ta sama, kształ idento, nawet uchwyty jak oryginalne - wierna kopia :-)

Powiedział mi też, że u nich katalizator do 900ctki za montażem to koszt...400zł yikes.gif

Ale Wielkie Dzięki za pomoc!!! 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak miałem 1.4 kupiłem KM i musieli skracać wyloty bo wystawało za

> samochód z 5 cm

> boję się że powtórzy się ta historia

też miałem KM, dźwięk również fajny, ale troszkę głośniejszy niż Michael, BTW to był jedny tłumik w aucie wiec dlatego głośno chodził.

Do teraz leży sobie w garażu (a jest w niemalze doskonałym stanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też miałem KM, dźwięk również fajny, ale troszkę głośniejszy niż

> Michael, BTW to był jedny tłumik w aucie wiec dlatego głośno

> chodził.

> Do teraz leży sobie w garażu (a jest w niemalze doskonałym stanie).

u mnie też to był jedyny i po zmierzeniu wyszło 108 dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam pytanko co to jest to popierdywanie ...

Miałeś kiedyś do czynienia z dwutaktem? zeby.GIF Jeśli nie to wystarczy jeśli powiem, że to popierdywanie brzmi jak takie dość nietypowe gulgotanie/dławienie się -> brrrryyyyyyymmmmm dym dym dym zakrecony.gifrotfl.gifhehe.gif270635636-JUMP2.gifzeby.GIFzlosnik2.gifyay.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś kiedyś do czynienia z dwutaktem? Jeśli nie to wystarczy jeśli

> powiem, że to popierdywanie brzmi jak takie dość nietypowe

> gulgotanie/dławienie się -> brrrryyyyyyymmmmm dym dym dym

wiem wiem !! ale czego to jest efekt ?? blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak miałem 1.4 kupiłem KM i musieli skracać wyloty bo wystawało za

> samochód z 5 cm

> boję się że powtórzy się ta historia

hmmm...u mnie idealnie pasowalo bez skracania,oblookal sobie na stronce o mnie:) a ze mam wszystkie tlumiki jak nalezy i katalizator to nie jest bardzo glosno ale przyjemny basowy pomruk palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm...u mnie idealnie pasowalo bez skracania,oblookal sobie na

> stronce o mnie:) a ze mam wszystkie tlumiki jak nalezy i

> katalizator to nie jest bardzo glosno ale przyjemny basowy

> pomruk

i właśnie na tym mi zależy

delikatny pomruk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i właśnie na tym mi zależy

> delikatny pomruk

hmm.gif....to wywal tłumika i jedz bez tlumika to bedzie piekny pomruk i podczas puszczania gazu wytrzeli z tlumika az ludzie beda mysleli ze to bomba zeby.GIF Ja jedzilem tydzien bez tlumika i byl taki piekny glos ale moja rodzina kazali zalozyc bo dla nich jest za glosny:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ....to wywal tłumika i jedz bez tlumika to bedzie piekny pomruk i

> podczas puszczania gazu wytrzeli z tlumika az ludzie beda

> mysleli ze to bomba Ja jedzilem tydzien bez tlumika i byl taki

> piekny glos ale moja rodzina kazali zalozyc bo dla nich jest za

> glosny:/

wyobraź sobie że teraz mam urwany zaczep w wydechu daje po uszach

poza tym jest to auto do jazdy codziennej z rodziną więc chcę żeby mruczał ale nie ogłuszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym miał drugi raz montować sportowy wydech to tylko Ulter'a

z ulterem bez problemu przejdzie sie przeglad oczywiscie zakladajac ze reszta tlumikow jes,maja homologacje...z KM jak bedzie jakis upierdliwszy to moze sie zdazyc problem ze a to atestu nie ma,a to cos...bo te atesty PIMOT-u to mozna sobie pod pastowanie butow podlozyc zlosnik.gif Poza tym wydechy KM po pewnym czasie sie "wypalaja" w srodku i staja sie glosniejsze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.