Skocz do zawartości

czy można przełżyć inst. gazową do innego auta?


tafit

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam samochód fiat uno 1000 gaźnik z 93r. i chce założyć do niego gaz-ile by to kosztowało? i np. jeśli w przyszłości chciałbym przełożyć tą instalacje do innego samochodu? chodzi np. o butle, reduktor, elektrozawór, mikser itp czy nie było by problemu?? czy jak zamontuje do uniaka gaz to wszystkie części będą przypisane wyłącznie do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli byś założył używaną to

> nie dostaniesz przeglądu...

a o co chodzi z tym przeglądem?? czy przegląd gazu jest razem z przeglądem mechanicznym odnotowywanym w dowodzie rejestracyjnym kazdego roku? czy na przegląd gazu trzeba jeździć gdzie indziej? jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czy przegląd gazu jest razem z przeglądem mechanicznym odnotowywanym w dowodzie rejestracyjnym kazdego roku?

to 2 różne przeglądy, przynajmniej ja jak jeździłem na badanie do Konrysu, to badanie techniczne oddzielnie, a gaz oddzielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wyglada tak

wszystko zależy jak masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym

jak założysz gaz bierzesz od nich fakture i udajesz się do urzedu komunikacji w celu wpisania tej informacji w dowód rejestracyjny

jezli załozysz gaz i nie wbiją ci tego w dowód rej. to podczas kontroli lub podczas przeglądu mozesz miec spore problemy

wszystko kręci sie wokół faktury jezli masz zaprzyjazniony warsztat który wystawi ci takową możesz przekładać nieoficjalnie oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jeśli np. w samochodzie padnie mi reduktor? to nie moge sam sobie

> go kupić i założyć

Możesz. Generalnie chodzi o legalizację butli. Resztę sobie można przekładać tylko, że właśnie reszta szyta jest pod konkretny samochód i silnik (kable, rurki, parownik) więc przełożyć bez większych wygibasów będziesz mógł do innego uno 45. Z innymi samochodami może już nie być tak łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jeśli byś założył używaną to

> a o co chodzi z tym przeglądem?? czy przegląd gazu jest razem z

> przeglądem mechanicznym odnotowywanym w dowodzie rejestracyjnym

> kazdego roku? czy na przegląd gazu trzeba jeździć gdzie indziej?

> jak to jest?

Podczas przeglądu rejestracyjnego robią też przegląd gazu. Dlatego PR z gazem jest droższy o ok 60,- zł. a jak masz instalację na gwarancji to oprócz tego musisz robić przeglądy u gaziarzy jeśli chcesz oczywiście mieć tą gwarancję. Bo jak Ci nie zależy to szczelność sprawdzą i tak przy PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w opisie masz fiat uno 45S z 93r. to chyba ten sam silnik co u mnie -

> uno 45 fire z 93r. chcialem zapytac czy samochód na gazie

> zachowuje się równie dobrze jak na benzynie??

Zachowuje się biglaugh.gif

Jedyny mankament to taki, że muszę chwilę dłużej pokręcić po dłuższym postoju żeby gaźnik się zaciągnął (benzyna w takiej sytuacji jest zwykle w komorze - zresztą nie jestem pewien czy to akurat zasługa gazu czy może trzeba gaźnik dać do sprzątnięcia i regulacji) ale poza tym jest super. Nawet lepiej niż na benzynie, pracuje równo, ciągnie ładnie, tanio się jeździ waytogo.gif Trzeba bardziej dbać o prąd w aucie bo benzyna więcej wybaczy ale przecież i tak się dba biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet lepiej niż na

> z tym ze lepiej idzie niz na benzynie to sie za bardzo niezgodze,

> prznajmniej w moim przypadku stracił troche mocy

Primo nic o mocy nie pisałem więc nie masz się z czym nie zgadzać. Secundo - wyreguluj instalację. Gaz ma wyższą liczbę oktanową od benzyny co sprzyja uzyskaniu większych mocy. Trzeba tylko silnik do gazu ustawić. Moda jest taka, że gaz=oszczędzanie to gazownicy skręcają wszystko tak żeby jak najmniej paliło. Skręcają mieszankę, przytykają dolot bo jakieś świeczki gasną niewiem.gif A efekt jest taki, że może i mało pali ale samochód cierpi a ludzie licytują się komu bardziej osłabł po założeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawa wyglada tak

> wszystko zależy jak masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym

> jak założysz gaz bierzesz od nich fakture i udajesz się do urzedu

> komunikacji w celu wpisania tej informacji w dowód rejestracyjny

> jezli załozysz gaz i nie wbiją ci tego w dowód rej. to podczas

> kontroli lub podczas przeglądu mozesz miec spore problemy

> wszystko kręci sie wokół faktury jezli masz zaprzyjazniony warsztat

> który wystawi ci takową możesz przekładać nieoficjalnie

> oczywiscie

A ja miałbym takie pytanie kupiłem samochód w DW miałem wbity gaz i datę następnego przeglądu. Po Przerejestrowaniu samochodu odebrałem nowy dowód i mam pieczątkę ale nie mam daty która była na starym dowodzie. Czy teraz mam jechać na przegląd instalki czy mogę zrobić wtedy jak będę miał przegląd samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Primo nic o mocy nie pisałem więc nie masz się z czym nie zgadzać.

> Secundo - wyreguluj instalację. Gaz ma wyższą liczbę oktanową od

> benzyny co sprzyja uzyskaniu większych mocy.

a nie jest czasem tak ze z tych dodatkowych oktanow mozna skorzystac dopiero jak stopien sprezania osiagnie pewien poziom powyzej ktorego benzyna spallaby sie stukowo a gaz jeszcze nie?...

w dodatku gaz ma chyba mniejsza energie niz benzyna.. wiec nie jestem pewien czy da sie wieksza moc na gazie wykrzesac hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest czasem tak ze z tych dodatkowych oktanow mozna skorzystac

> dopiero jak stopien sprezania osiagnie pewien poziom powyzej

> ktorego benzyna spallaby sie stukowo a gaz jeszcze nie?...

> w dodatku gaz ma chyba mniejsza energie niz benzyna.. wiec nie jestem

> pewien czy da sie wieksza moc na gazie wykrzesac

Nikt tu nie pisze o tuningu przez zagazowanie. Nie zgadzam się tylko z teorią że gaz muli samochód. Tak nie jest. Mam zagazowany już drugi samochód. W poprzednim może jeszcze dawało się odczuć minimalnie różnicę (zupełnie inny silnik, instalacja i w ogóle) ale też nie pomiędzy jazdą na gazie a jazdą na benzynie a pomiędzy silnikiem z i bez instalacji. W Uno nie ma praktycznie żadnej.

BTW wyrwałeś mnie z kontekstu. Z mojej wypowiedzi najistotniejsze dla tematu było właśnie to zdanie, którego nie zacytowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt tu nie pisze o tuningu przez zagazowanie. Nie zgadzam się tylko

> z teorią że gaz muli samochód. Tak nie jest. Mam zagazowany już

> drugi samochód. W poprzednim może jeszcze dawało się odczuć

> minimalnie różnicę ale też nie pomiędzy jazdą na gazie a jazdą

> na benzynie a pomiędzy silnikiem z i bez instalacji. W Uno nie

> ma praktycznie żadnej.

> BTW wyrwałeś mnie z kontekstu. Z mojej wypowiedzi najistotniejsze dla

> tematu było właśnie to zdanie, którego nie zacytowałeś.

przepraszam- niechcacy, zamiarem nie bylo wyrywanie z kontekstu 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.