Skocz do zawartości

Pierwszy przegląd - już za m-c !!!


zenin

Rekomendowane odpowiedzi

Już niedługo stuknie roczek więc trzeba będzie odwiedzic ASO. A że przeczytałem już kilka ciekawych wątków o wyczynach wysokiej klasy specjalistów z ASO dlatego wcześniej wolę zapytać, zeby po fakcie nie czuć się za bardzo 270747800-sex.gif

1. Czy przygotowujecie się jakoś do przeglądów Waszych aut czy raczej pozostawiwcie je na łasce ASO?

2. Czy kupujecie jakieś filtry, części, oleje na własną rękę?

3. Na co zwrócić uwagę podczas gwarancyjnego przeglądu?

Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Czy przygotowujecie się jakoś do przeglądów Waszych aut czy raczej

> pozostawiwcie je na łasce ASO?

Różnie.

> 2. Czy kupujecie jakieś filtry, części, oleje na własną rękę?

Mam przeważnie swoje, ale wtedy zostaje adnotacja "materiały klienta". Dowiedz się jednak wpierw telefonicznie ile filtry kosztują w ASO, bo mogą być tańsze niż gdzie indziej. wink.gif Olej kupisz prawdopodobnie taniej na własną rękę i nie będziesz ograniczony do tego jednego jedynego. zlosnik.gif

> 3. Na co zwrócić uwagę podczas gwarancyjnego przeglądu?

W części ASO można być przy aucie i patrzeć mechanikom na ręce, w części nie - kwestia wyboru i potrzeb. Przed wyjazdem warto sprawdzić poziom oleju na bagnecie wink.gif i obecność pieczątek w książce gwarancyjnej (łącznie z pieczątką dot. przeglądu lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Czy przygotowujecie się jakoś do przeglądów Waszych aut

Lista czynności do wykonania - na podstawie harmonogramu w instrukcji plus ewentualnie to, co sam uważasz za konieczne. W różnych ASO słowo "przeglą" interpretowane jest różnie - w skrajnych p[rzypadkach bywa to po rpstu wymiana oleju z filtrem + skasowanie licznika przeglądów examinerem.

> czy raczej

> pozostawiwcie je na łasce ASO?

Niektórzy praktuykują takie podejście - określiłbym to co najmniej jako dużą niefrasobliwość. zlosnik.gif

> 2. Czy kupujecie jakieś filtry, części, oleje na własną rękę?

Zwykle kupuję w ASO, ale na własną rękę, tj. kupuję wcześniej w sklepie w ASO to, co będzie potrzebne w serwisie w czasie przeglądu. W wielu ASO potrafi się okazać, że akurat do Twojego silnika np. filtra brak w tym momencie i będzie najwcześniej za jutro. Głupio, jeśli coś takiego się okaże już po spuszczeniu oleju. zeby.GIF

> 3. Na co zwrócić uwagę podczas gwarancyjnego przeglądu?

Żeby wykonane zostały wszystkie czynności, z których przegląd powinien się składać. Żeby wykonane zostały wszystkie czynności, za które zapłaciłeś. Żeby nie uszkodzono auta przy okazji "przeglądania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowiedz się jednak wpierw telefonicznie ile filtry

> kosztują w ASO, bo mogą być tańsze niż gdzie indziej. Olej

> kupisz prawdopodobnie taniej na własną rękę i nie będziesz

> ograniczony do tego jednego jedynego.

ok.gif dokładnie, podchodzę tak samo, sprawdzam ceny części w kilu ASO, potem poszukuję niektórych na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dostaje info ze ASO nie pozwala wejsc na serwis to omijam

> szerokim lukiem

Aż tak podchodzić do tematu chyba nie można (chyba).

Całkiem niedawno robiłem duuuży przegąd w Euromobil'u - fakt, że osobiście nie mogłem być obecny i patrzeć na ręce, ale koledzy pisali, że akurat w tym ASO nie wolno wchodzić na teren serwisu, a opinię mam jak najlepszą (i nie tylko ja) - zarówno obsługa, jak i jakość wykonanych robót i znajomość tematu są na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy praktuykują takie podejście - określiłbym to co najmniej

> jako dużą niefrasobliwość.

No tak tylko że w niektórych ASO nie można być przy aucie podczas przeglądów czy napraw, więc właściciel niekiedy nie ma na to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dostaje info ze ASO nie pozwala wejsc na serwis to omijam

> szerokim lukiem

a wogóle jak to jest, że w niektórych serwisach można wchodzić na jego teren a w niektóych nie można. Od czego to zależy.

W moim przekonaniu każdy właściciel auta powiniem mieć prawo przebywania podczas napraw, bo to w końcu jego auto. jak ASO praktykuje takie zakazy wejścia na serwis to racej odpycha klientów no i przy okazji daje możliwość podejrzenia, że ma cos do ukrycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż tak podchodzić do tematu chyba nie można (chyba).

> Całkiem niedawno robiłem duuuży przegąd w Euromobil'u - fakt, że

> osobiście nie mogłem być obecny i patrzeć na ręce, ale koledzy

> pisali, że akurat w tym ASO nie wolno wchodzić na teren serwisu,

Wogóle się nie dziwię, że właściciele nie ufają ASO, które zabrania wejścia do serwisu. Czytając różne opinie o magikach z ASO sam już chyba nie bardzo ufam, choć jak na razie zbyt dużo z serwisem do czynienia nie miałem ... i dobrze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wogóle się nie dziwię, że właściciele nie ufają ASO, które zabrania

> wejścia do serwisu. Czytając różne opinie o magikach z ASO sam

> już chyba nie bardzo ufam, choć jak na razie zbyt dużo z

> serwisem do czynienia nie miałem ... i dobrze

I ja jestem jak najbardziej za tym, aby być obecnym podczas przeglądu (blisko auta) ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak tylko że w niektórych ASO nie można być przy aucie podczas

> przeglądów czy napraw, więc właściciel niekiedy nie ma na to

> wpływu.

Jeśli gdzieś upierają się, że nie można - to dla mnie tak samo, jakby ten serwis nie istniał. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wogóle jak to jest, że w niektórych serwisach można wchodzić na

> jego teren a w niektóych nie można. Od czego to zależy.

Od widzimisię kierownictwa serwisu ok.gif - Fiat Auto Poland nie ma określonego stanowiska w tej sprawie, częśc serwisów dopuszcza mozliwość przebywania klientów w hali napraw, część nie. W niektórych serwisach masz możliwość umówienia się na naprawę do konkretnego, znanego Ci z imienia i nazwiska mechanika, w innych nawet Ci nie powiedzą, czy w terminie, w którym planujesz przyjazd, ten mechanik będzie w ogóle w pracy, itd.

Jakoś tak z obserwacji własnych mi wychodzi, że te mniejsze serwisy są bardziej elastyczne zazwyczaj. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie masz ASO Pana Marka Mozgi - jest to mały przydomowy ale całkiem sprawny serwis i na pewno można być przy aucie. Można porozmawiać z Panem Markiem na temat eksploatacji, jakichś swoich niepewności co do auta, on sam ma stilo i całkiem dobrze je zna (takie moje wrażenie). Udziela się przy naprawach i jest taką siłą napędową tego warsztatu, niestety jest też z tego powodu trochę "zalatany". Oleje lali tam z butelek nie z beczki i resztę oddają, a jeszcze co pamiętam to że filtr PP kosztował dosyć dużo, czynności serwisowe tylko podstawowe a od siebie to wyczyścili zaciski hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Szczecinie masz ASO Pana Marka Mozgi - jest to mały przydomowy ale

> całkiem sprawny serwis

Proszę o jakieś namiary na ten serwis.

Ja znam Auto Gryf z ul.Mieszka I, no i Auto Diug z ul. Struga. No i jeszcze właściwie nie wybrałem serwisu w którym chciałbym załatwiać sprawy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Szczecinie masz ASO Pana Marka Mozgi - jest to mały przydomowy ale

> całkiem sprawny serwis i na pewno można być przy aucie. Można

> porozmawiać z Panem Markiem na temat eksploatacji, jakichś

> swoich niepewności co do auta, on sam ma stilo i całkiem dobrze

Odwiedziłem wczoraj ten serwis, no i rzeczywiście pierwsze wrażenie lepsze niż w innych ASO. Nie ma problemu, można być przy aucie bo jak twierdzi kierownik nikomu tego nie zabraniają, bo jego zdaniem nie maja nic do ukrycia.

Jesli chodzi o oleje to mają w beczkach ale na życzenie klienta może dać puszkowany.

Na przeglądy gwarancyjne wystarczy umawiać się jeden dzień wcześniej bo takowe są niby uprzywilejowane.

No ale zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Dam znać jak będzie po wszystkim.

Pozdro. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.