Zawartość dodana przez Harp
-
Odkurzacz warsztatowy tani.
-
Odkurzacz warsztatowy tani.
Mam WD3 i Parkside jakiś najmocniejszy ale nie Performance z "otrzepywaniem". Jakość i siła ciągu na + dla Lidla. Polecam też zrobić sobie lub kupić prefiltr cyklonowy. Ja zrobiłem sobie sam i wyłapuje z 90% tego co wciągasz. Do tego rura z metra i jest wygoda. Teoretycznie siła ssania jest podobna ale w praktyce to mam odczucie jakby Parkside był z 2x mocniejszy.
-
Gdzie to dostać
Śruba M20, złapać w wiertarkę i kręcić a szlifierką oszlifować sześciokąt łba. Chyba, że sześciokąt nie przeszkada to nic nie robić :)
-
Remont łazienki - co zamiast lub na płytki?
Płyty Fibo Trespo https://fibosystem.com/ W Polsce też już dostępne. To taka sklejka laminowana.
-
pompa nie radzi sobie z wężem 50m
Możliwe - opory tłoczenia / budowa pompy. Np jeżeli pompa jest do wody brudnej to konstruuje się ją tak, że ma większy luz pomiędzy wirnikiem a korpusem więc spadek wydajności wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia (opory tłoczenia) jest większy jak dla pompy do wody czystej. By pompować efektywnie zadbaj o zmniejszenie oprów na instalacji.
-
Sufit podwieszany pod ocieploym dachem (z folia paro-izolacyjna)
Niby nie ma skąd ale jestem zdania by ograniczać taką możliwość. Grzyb lubi wilgoć i drewno. Trochę nie łapię drugiego zdania. Czy chodzi o to czy odcięcie izolacją tego stryszku na jętkach to tak samo jakby nałożyć na krokwie drugą warstwę wełny? Jeżeli tak, to nie wiem, ale wydaje mi się że trochę tak, a trochę nie. Z pewnością jest to dodatkowa izolacja pomieszczeń poniżej, ale przez to że nad tą izolacją jest pomieszczenie i energia cieplna przenoszona jest dzięki konwekcji w tej części to identyko nie będzie ;)
-
Sufit podwieszany pod ocieploym dachem (z folia paro-izolacyjna)
Starej bym nie dziurawił pod żadnym pozorem. Teraz proszę o uruchomienie wyobraźni a ja spróbuję to objaśnić. Para wodna będzie wędrować do środowiska bardziej suchego, czyli na zewnątrz gdzie powietrze jest mroźne, po drodze trafia na izolację termiczną w przekroju której temperatura spada - od tej wewnętrznej np +16 do tej mroźnej na zewnątrz. I teraz taka para, w pewnym momencie grubości izolacji, schłodzi się na tyle że wykropli się - punkt rosy. W ten sposób Twoja stara wełna stanie się mokra i będzie gożej izolować a drewno degradować. Według mnie lepiej by ten stryszek był odciętą strefą. Skontroluj co jakiś czas czy wilgotność nie wzrośnie powyżej 60% i tyle.
-
Sufit podwieszany pod ocieploym dachem (z folia paro-izolacyjna)
Dałbym, bo ta przestrzeń stryszku pewnie nie jest wentylowana więc tym bym ograniczył przepływ wilgoci. Zagrożenia wykraplania się par w warstwie nowej izolacji raczej nie będzie, bo ten stryszek jednak będzie trochę ciepły, ale ze względów jak powyżej polecam.
-
jaka fuga?
Sam dla siebie robiłem epoksydą Kerakoll i dobrze i łatwo się kładło. Tylko że szarą, więc nie pomogę.
-
Budowa kanału - nietypowe pomysły
Płaska siatka to chyba mało bo takie zbrojenie powinno być chyba przestrzenne i powiązane ze sobą w narożnikach. Może nie musi być na całej wysokości a np na dwóch wysokościach. Szamba mają chyba taką siatkę podwójną. No i do rozważenia to zbrojenie rozproszone, chyba najlepsze w formie drutów stalowych. Koniecznie przegadaj to z konstruktorem.
-
Budowa kanału - nietypowe pomysły
Ten beton na zewnątrz zazbroić by nie złożyło się to wszystko do środka. Niech ktoś doradzi czy w formie rozproszonej, czy tradycyjnie klatką.
-
Olej do AT
Ai pisze że są to płyny mieszalne i kompatybilne wstecznie. Sprawdził bym to jeszcze w jakiejś literaturze bardziej fachowej i jak by to się potwierdziło to wymieniał statycznie. Drugą wymianę po 1000km i kolejną już normalnie.
-
Tani odkurzacz pionowy
Niedawno kupiłem szeroko polecanego Laresara V7 i to w nowej mocniejszej wersji pro. Jest spoko ale porównania nie mam. Zakup z kodem na Ali z wysyłką z Polski za jakieś 350 pln. Kody na Pepperze wypatrzone.
-
Samochód który może postać kilka miesięcy i odpalić?
W połączeniu z kontrolerem ładowania mppt sprawa załatwiona. Tak robi się na jachtach, w kamperach,etc. Może nawet taki panel wystarczyłby za szybą. Przykładowy kontroler:
-
Montaż blatu kuchennego pod oknem
Po zapianowaniu i wycięciu nadmiaru. Po wyschnięciu przypomina to gumę.
-
Wymiana okien w domu ?
Popatrz np TP654. Jest wiele szerokości. Od 50 kilku do 88 mm. Bardziej wierzę w trwałość spienionego kauczuku jak poliuretanu.
-
Montaż blatu kuchennego pod oknem
Np ilbruck ma takie mazidło doszczelniające. Nie wiem jaki blat, ale na parapet pod blat dać piankę, blat przykręcić do korpusów i tyle.
-
Wymiana okien w domu ?
Szczególnie przy nowym budynku polecam osadzenie okna z użyciem taśm rozprężnych. Łatwiej osiągnąć szczelność. Nie powinno też być drożej jak pianka i membrany. Jak montowano mi okna kilka lat temu i miałem takie życzenie to właściciel punktu dilerskiego marudził że wymyślam, że nie wie jak się uda, miał problem z doborem. Jak był na gwarancji i wymieniał rame to mówił że już tylko tak montuje bo jest szybciej, pewniej i w sumie taniej.
-
Junkers Eurostar ZWE24 4 cieknie. Pomożecie?
Sprawdź naczynie przeponowe albo bliżej określ to cieknięcie.
-
Zmywarka
Torsboda to Siemens czy też Bosch. Te dwie najdroższe to właśnie ich produkty. Ma napis że wyprodukowana w Niemczech. Można znaleźć ich odpowiedniki pod własną marką.
-
podłogówka, sterowanie strefowe, przepływy
A jakie źródło tego ogrzewania planujesz? Wtedy odpowiedź będzie miała trochę większy sens. Odnośnie obniżania temperatury dzień/noc to sprawa też zależy od budynku, jego akumulacji i izolacji. Mam bardzo ciepły i "ciężki" budynek. Przy +5*C pompa ciepła potrafi odstawić się na 12 godzin. W takim budynku próba wysterowania tego dzień noc mija się z celem bo by podnieść temperaturę w dzień to musiałbym grzać chyba w nocy a w dzień chłodzić na noc. A może nawet i z dwu dniowym wyprzedzeniem by to znacząco poczuć
-
Listwy przypodłogowe - ściany krzywe jak szlag
Na takie wyzwania to chyba jedynie PCV dzielone z ukrytym miejscem na wkręty. Niestety są te narożniki do których musisz dobrać jakiś ekstra klej - może po konsultacjach z Ataszkiem.
-
podłogówka, sterowanie strefowe, przepływy
Jak chcesz by była jednakowa szybkość nagrzewania to tak, warto zrównoważyć hydraulicznie instalację. Jeżeli ta podłogówka ma być zasilana pompą ciepła to daruj sobie takie sterowanie. Pompa ciepła uwielbia jak najprostsze sterowanie z jak najmniejszymi oporami przepływu. Jeżeli zład wystarczający to żadne bufory, dodatkowe pompki nie są potrzebne. Zyskasz na sprawności pompy, oszczędzisz prąd i materiały, zyskasz też komfort stałej temperatury. Podłogówka w nowym, oszczędnym domu ma taką bezwładność że to sterowanie nie zwiększy komfortu i sprowadzi się do urządzenia typu on/of daną sekcję. Jak chcesz jednak wydać trochę więcej kasy to ewentualnie zainwestuj w zład w podłodze. W rurki większej średnicy 18, w większą ilość krótszych pętli.
-
Inster
Nowoczesność i tutaj wkroczyła. U mnie assistance ma podgląd do telemetrii i wszystko wiedzą.
-
Piaskarka
Pamiętajcie, że piaskowanie piaskiem jest zakazane ze względu na kiepskie następstwa zdrowotne - krzemica płuc. Do piaskowania używa się szlaki pomiedziowej. To w zasadzie jest materiał jednokrotnego użycia. Wielokrotnie możesz używać śrutu i to opłaca i trzeba zbierać.