Skocz do zawartości

wzmacniacz - jeden kanał gra ciszej - help


impuls78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Panowie mam następujący problem, zkaupuiłem na allegro stary wzmacniacz samochodowy Kenwood KAC-8020 2x70W (2x140W) i niedawno zauważyłem ze po podłączeniu jeden kanał gra wyraźnie ciszej i gorzej. Zamieniłem czincze zaby sprawdzić czy to wina sygnału z radia ale to nic nie dało, głośniki też raczej odpadają bo były podłaczone do radia i grały jednalowo.

Jaka może być tego przyczyna ?? Dodam że wzmacniacz był ewidentnie rozkręcany - możliwe że jest tam coś namieszane - jak tak to co to może być. Dodatkowo kanał który gra ciszej ma strasznie zaśniedziale styki do podłaczenia głośników - ale to chyba nie powinno mieć aż tak dużego znaczenia. Niewiem zabardzo jak zabrać sie do zdjagnozowania i naprawy usterki - pomocy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam ,

> Panowie mam następujący problem, zkaupuiłem na allegro stary

> wzmacniacz samochodowy Kenwood KAC-8020 2x70W (2x140W) i

> niedawno zauważyłem ze po podłączeniu jeden kanał gra wyraźnie

> ciszej i gorzej. Zamieniłem czincze zaby sprawdzić czy to wina

> sygnału z radia ale to nic nie dało, głośniki też raczej

> odpadają bo były podłaczone do radia i grały jednalowo.

> Jaka może być tego przyczyna ?? Dodam że wzmacniacz był ewidentnie

> rozkręcany - możliwe że jest tam coś namieszane - jak tak to co

> to może być. Dodatkowo kanał który gra ciszej ma strasznie

> zaśniedziale styki do podłaczenia głośników - ale to chyba nie

> powinno mieć aż tak dużego znaczenia. Niewiem zabardzo jak

> zabrać sie do zdjagnozowania i naprawy usterki - pomocy ...

Czesc nowy, sam sobie odpowiedziales na pytanie.

Jesli styki sa strasznie zasniedziale to je najpierw wyczysc, a potem sprawdzaj dalej (tu moglbym sie zaczac rozwodzic nad wplywem rezystancji przejscia styku na powstajacy na nim spadek napiecia ale po co grinser006.gif )

Druga sprawa to fakt ze styki raczej nie sniedzieje bez powodu - wzmacniacz mogl byc zalany. Nalezaloby zdjac obudowe i oblookac.

To tyle na dobry poczatek.

I moze jeszcze uwaga ze trzeba byloby sie najpierw przywitac ladnie, a potem pytac cfaniaczek.gif

A i profilek przyadloby sie uzupelnic. Bo nawet nie wiadomo skad jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,z e się nie przywitałem kiedyś miałęm inne konto i byłem przekonany że już sie witałem - dawno nie odwiedzałem autokącika.

Ale z przyjemnością się przywitam - Witojcie:) - jestem z Krakowa/Opoczna.

Wracając do wzmacniacza - róznica w głośności pomiędzy kanałami jest bardzo duża - 3-4 razy ciszej (niewiem czemu dopiero po tygodniu to obczaiłem może dla tego że głośniejszy kanał jet od strony kierowcy) - ty zanieczyszczone styki mogą aż tak wpłynąć na sygnał ???

Zrobie fotki może to pomoże w ocenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.