Skocz do zawartości

Radyjko samochodowe, pytanie


marcinzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na poczatku zaznaczam, ze jestem malo wymagajacym uzytkownikiem o cienkim portfelu, wiec prosze o wyrozumialosc wszystkich specjalistow...

Planuje wlasnie kupno radia do mojego cc a nastepnie jakies glosniki, ale na poczatek zajmiemy sie radiem.

Mam do wydania w okolicach 300zl na radio(i nawet jak bardzo bym chcial to wiecej nie bedzie wink.gif.

Rozejrzalem sie troche po allegro i w sumie to w tej cenie na niewiele moge sobie pozwolic, wiec rozejrzalem sie troche za niemarkowym sprzetem. Co sadzicie o radiach z tej "grupy". Czy ktores radyjko jest godne uwagi? (zdaje sobie sprawe, ze jest to juz ekstremalny low-end). Chodzi mi, zeby nie sprawialo wiekszych problemow w uzytkowaniu. A jezeli jest to totalny shit to cobyscie mi polecili w tej cenie, niekoniecznie musi byc mp3 ale fajnie by bylo.

Pozdrawiam i bede wdzieczny za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Na poczatku zaznaczam, ze jestem malo wymagajacym uzytkownikiem o

> cienkim portfelu, wiec prosze o wyrozumialosc wszystkich

> specjalistow...

> Planuje wlasnie kupno radia do mojego cc a nastepnie jakies glosniki,

> ale na poczatek zajmiemy sie radiem.

> Mam do wydania w okolicach 300zl na radio(i nawet jak bardzo bym

> chcial to wiecej nie bedzie .

> Rozejrzalem sie troche po allegro i w sumie to w tej cenie na

> niewiele moge sobie pozwolic, wiec rozejrzalem sie troche za

> niemarkowym sprzetem. Co sadzicie o radiach z tej "grupy". Czy

> ktores radyjko jest godne uwagi? (zdaje sobie sprawe, ze jest to

> juz ekstremalny low-end). Chodzi mi, zeby nie sprawialo

> wiekszych problemow w uzytkowaniu. A jezeli jest to totalny shit

> to cobyscie mi polecili w tej cenie, niekoniecznie musi byc mp3

> ale fajnie by bylo.

> Pozdrawiam i bede wdzieczny za wszelka pomoc.

powiem ci szczerze....ja tez to kiedys przerabiałem,a mianowicie radyjka niemarkowe...po ok 6 miesiacach zaczeła sie jazda...

a to radyjko raz odpalało a raz nie,a to wyswietlacz nie działał,a to np wypluwał płyte i tego typu jazdy...było ich wiele...osobiscie polecam dołozyc nawet te 100 zł (jezeli nie masz to odczekaj nie pal sie) i kupisz juz np.w norauto jakiegos sony lub blaupunkta bez mp3 ale naprawde bedziesz po stokroc zdowolony....ja mam sony,co niektórzy wieszaja koty na sonieczach ale ja mam 3 rok i jestem absolutnie zadowolony....0 problemów...naprawde odradzam radyjka z giełdy o nazwie pioniear czy inne panasunixy,poczekaj dozbieraj i kup cos markowego...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze jednak te 300zl to jest troche i szkoda mi wywalac ta kase na sprzet ktory moze pasc i z ktorym moga by problemy z gwarancja.

Tak wiec zdecydowalem sie, ze kupie radio bez mp3.

Po przejrzeniu allegro znalazlem kilku faworytow(oczywiscie chodzi mi o nowe radio, nie chce uzywanego).

JVC KD-S71R

PIONEER DEH 1700

SONY CDX-S2020

SONY CDX-S2050

Co sadzicie o tych modelach??, ew. inne propozycje mile widziane wink.gif

Z tego co przegladalem forum, to generalnie nikt nie poleca sony, wiec dwa ostatnie modele raczej odpadaja.

A tak wogole to na co zwracac uwage przy zakupie radia?, bo czytajac opisy to jedynie moc mi sie rzuca w oczy a reszty parametrow nie rozumiem kompletnie..., bede wdzieczny za jakies rady.

I jeszcze jedno pytanko, czy znacie jakies sklepy z takim sprzetem?, bo poki co to jedynie na allegro szukalem. Moglby byc to jakis sklep internetowy albo zwykly na terenie Zielonej Góry lub ewentualnie Wrocławia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zastanowieniu sie doszedlem do wniosku, ze jednak te 300zl to jest

> troche i szkoda mi wywalac ta kase na sprzet ktory moze pasc i z

> ktorym moga by problemy z gwarancja.

> Tak wiec zdecydowalem sie, ze kupie radio bez mp3.

> Po przejrzeniu allegro znalazlem kilku faworytow(oczywiscie chodzi mi

> o nowe radio, nie chce uzywanego).

> JVC KD-S71R

> PIONEER DEH 1700

> SONY CDX-S2020

> SONY CDX-S2050

> Co sadzicie o tych modelach??, ew. inne propozycje mile widziane

> Z tego co przegladalem forum, to generalnie nikt nie poleca sony,

> wiec dwa ostatnie modele raczej odpadaja.

> A tak wogole to na co zwracac uwage przy zakupie radia?, bo czytajac

> opisy to jedynie moc mi sie rzuca w oczy a reszty parametrow nie

> rozumiem kompletnie..., bede wdzieczny za jakies rady.

> I jeszcze jedno pytanko, czy znacie jakies sklepy z takim sprzetem?,

> bo poki co to jedynie na allegro szukalem. Moglby byc to jakis

> sklep internetowy albo zwykly na terenie Zielonej Góry lub

> ewentualnie Wrocławia.

> Pozdrawiam

Z tego towarzystwa to pioneer jest w miarę ok ok.gif

Hmm...w klasie budżetowej to na wiele poza znośnym brzmieniem i brakiem awaryjności nie należy zwracać uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego towarzystwa to pioneer jest w miarę ok

> Hmm...w klasie budżetowej to na wiele poza znośnym brzmieniem i

> brakiem awaryjności nie należy zwracać uwagi.

No i wlasnie szukam radia, ktore mi to zapewni...

A co sadzicie o JVC?, kilku moich znajomych kupilo rozne budzetowe radia tej marki i sa zadowoleni ale wolalbym sprawdzic w szerszym gronie.

Tak wiec co przemawia za Pioneerem a co za JVC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na poczatku zaznaczam, ze jestem malo wymagajacym uzytkownikiem o

> cienkim portfelu, wiec prosze o wyrozumialosc wszystkich

> specjalistow...

Ja też mam cienki portfel, ale jestem wymagający i lubię optymalnie wydawać pieniądze wink.gif

Więc wybrałem dobrego, używanego kaseciaka (Pioneer KEH-8400), dorobiłem line-in (cena kabelka i wtyczki mini jack) - 150PLN

Podpinasz do tego co chcesz - CD, MP3, MD. Zaoszczędzoną kasę przeznacz na głośniki i/lub playerek mp3 czy diskmena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpinasz do tego co chcesz - CD, MP3, MD. Zaoszczędzoną kasę

> przeznacz na głośniki i/lub playerek mp3 czy diskmena.

Tez poczatkowo o tym myslalem. Chcialem podpiac cd-roma albo puszczac muze z T|T5, ale doszedlem do wniosku, ze kupujac porzadny kaseciak(przyjmijmy 150zl) bez gwarancji plus do tego zabawa z cd-romem albo kupno pamieci sd wychodzi niewiele mniej niz ktorys z przeze mnie wymienionych odtwarzaczy(nowe z gwara).

Wydaje mi sie, ze sprzet np. Pioneera za te 400zl nie jest chyba szajsem kompletnym. I watpie zeby moje malo wprawione ucho odczulo roznice pomiedzy radiem za 400 a radiem tej samej firmy za np. 800zl na glosnikach, ktore planuje zamontowac(jakies przecietne za ~150zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi sie, ze sprzet np. Pioneera za te 400zl nie jest chyba

> szajsem kompletnym. I watpie zeby moje malo wprawione ucho

> odczulo roznice pomiedzy radiem za 400 a radiem tej samej firmy

> za np. 800zl na glosnikach, ktore planuje zamontowac(jakies

> przecietne za ~150zl)

Masz dużo większą elastyczność i dobrą jakość dźwięku, względnie dobry wbudowany wzmacniacz (i wyjście na zewnętrzny na 4 kanały + woofer), świetny wygląd (pomijając zużycie - ale obecnie trudno o niebukieciarskie radyjko).

Do tego mylisz Pioneera z pionierem - w grupie którą podałeś nie ma żadnego Pioneera i jestem przekonany, że różnicę w brzmieniu między tymi radyjkami usłyszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego mylisz Pioneera z pionierem - w grupie którą podałeś nie ma

> żadnego Pioneera i jestem przekonany, że różnicę w brzmieniu

> między tymi radyjkami usłyszysz.

Wlasnie nie myle tych dwoch firm, jest jeden PIONEER w cenie 380zl, podrobki tez widzialem na allegro ale TEN

wydaje sie byc oryginalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlasnie nie myle tych dwoch firm, jest jeden PIONEER w cenie 380zl,

No tak, to faktycznie Pioneer.

To co tracisz w porównaniu do starego, ale z górnej półki to:

1. Ponad 200PLN (jakbyś dołożył to do głośników, to akurat wyszłyby Ci ESK-165)

2. Możliwość podłączenia zmieniarki (a jak masz złącze zmieniarki to bardzo łatwo przerobić je na line-in).

3. Możliwość podpięcia zewnętrznego źródełka (a przynajmniej bardzo utrudnione zrobienie line-in) - czy to przez kasetę adaptacyjną, czy przez line-in. Mi przynajmniej bardzo zależało na możliwości podłączenia dobrej jakości (stąd line-in a nie kaseta) źródła zewnętrznego - wcześniej czy później też pewnie pożałujesz, że nie możesz podpiąć swojego playerka MP3/notebooka/telefonu czy czegoś innego do radyjka.

4. Elastyczność i możliwość rozbudowy. Dobry kaseciak ma wyjścia na 4 kanały + 2 na suby, możliwość słuchania kaset (aktualnie radyjko samochodowe to jedyny kaseciak jaki mam, a zostało mi kilka kaset, do których czuję sentyment).

5. Bezpieczeństwo - mało kto teraz pokusi się o kradzież kaseciaka (przynajmniej taką mam nadzieję).

Co do jakości dźwięku i wykonania - trudno mi porównywać, ale na najniższych modelach się oszczędza, a do najwyższych daje się to, co najlepsze. Więc jestem przekonany, że niskie modele mają gorszą jakość dźwięku i awaryjność niż stare z najwyższej półki.

Ale jeżeli bardziej zależy Ci na fakturze, gwarancji i CD - to IMVHO ten Pioneer będzie dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może takiego?

Jak juz pisalem wczesniej nie chce uzywanego, wole doplacic te kilkadziesiat zlotych i miec gwarancje...

Juz ostatecznie zdecydowalem sie na Pioneera, zastanawiam sie tylko pomiedzy TYM a TYM

Prosilbym o opinie uzytkownikow podobnego sprzetu, jak jest z awaryjnoscia i jakoscia??

Radio mam juz mniej wiecej zalatwione, przejde teraz do kwestii glosnikow. Chcialbym kupic cos z allegro w kwocie do 150zl no moze w porywach 200zl.

Kompletnie nie orientuje sie na co zwracac uwage i na ktore firmy patrzec. Z przodu moge zamontowac 10cm glosniczki a z tylu moge zamontowac takie, pod ktorymi polka od cc mi sie nie zlamie wink.gif.

Muza jaka glownie slucham to rap, r&b i troche fajnego popu, za technem nie przepadam ale pewnie tez sie zdazy odpalic taka muzyke.

Droga domyslow doszedlem do tego, ze z przodu do tych glosniczkow jakis gwizdek powinien byc? a z tylu jakies kilkudrozne? glosniki. Wazne jest dla mnie zeby mozna bylo z tego sporo basu wyciagnac...

Licze na wasze propozycje bo jak juz podkreslalem jestem zielony w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> glosnikow. Chcialbym kupic cos z allegro w kwocie do 150zl no

> moze w porywach 200zl.

> Kompletnie nie orientuje sie na co zwracac uwage i na ktore firmy

> patrzec. Z przodu moge zamontowac 10cm glosniczki a z tylu moge

> zamontowac takie, pod ktorymi polka od cc mi sie nie zlamie .

Za 150PLN chcesz przód i tył? I to z dobrym basem? rotfl.

Odwróć proporcje - 500PLN na głośniki (przód + sub - ale do suba jeszcze wzmacniacz by się przydał - kolejne min. 200PLN), a 150 na radio. Z tyłu daj suba a do przodu jakiś zestaw odseparowany (daruj sobie 3, 5 czy dwudziestodrożne głośniki). 10cm to chyba tweeter? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro jest wiele lepszych ofert.

Może ze dwa-trzy Clariony

>Dlaczego polecasz akurat to?

Bo miałbyć pionek (biore pod uwage marki podane przez Marcinazg) a IMO jest lepsze od nowszych, bardziej plastikowych modeli. Zrszta temat radia jest już zakończony bo ma być nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widze, ze zle sie troche wyrazilem.

Dla przykladu podam, ze ostatnio jechal ze znajomym, ktory radyjko mial podobne do tego JVC, ktore podalem na poczatku.

10cm + tweeter kupil za ok. 100zl, do tego z tylu kupic okazyjnie glosniki magnata(nie wiem czy dobrze pamietam) trojdrozne za ok. 80zl. Powiem szczerze, ze takie brzmienie mnie w zupelnosci zadowala, ale nigdzie nie moge znalezc sprzetu , ktory on posiada.

Rozumiem was, ze dla was nie jest to zadna jakosc ale ja nie jestem zadnym maniakiem sprzetu audio. W domu potrafie sluchac muzyki na tanim komputerowym zestawie creativa 5.1(co dla niektorych jest zbrodnia wink.gif) mimo, ze slysze roznice pomiedzy tym a porzadnymi glosnikami stereo ale w zupelnosci mi to wystarcza.

Sam czesto udzielam sie na innych forach odrebnych tematycznie(glownie fora komp., ktorych z kolei ja jestem maniakiem) i potrafie zrozumiec ludzi, ktorzy chca kupic karte graf. za 300zl, i plynnie grac w nowsze gry chociaz wiem, ze jest to malo prawdopodobne i sam bym nie zdzierzyl korzystania z komputera przy slabym configu, to rozumiem, ze kazdemu co innego wystarcza i kazdy ma inne mozliwosci $$. Dlatego staram sie polecac zawsze sprzet, ktory oferuje max wydajnosc przy takim budzecie. I oto samo was wlasnie prosze. Ot, taka mala dygresja wink.gif.

Przegladajac allegro trafilem na cos TAKIEGO. I wlasnie w takiej cenie, ew. troszke wyzszej szukalbym glosnikow, ktore wejda do mojego malenstwa.

Zrozumcie prosze, ze nie chce poprzez zamontowanie radia, glosnikow i zalanie do pelna, podwoic wartosc mojego cc wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarcza i kazdy ma inne mozliwosci $$. Dlatego staram sie

> polecac zawsze sprzet, ktory oferuje max wydajnosc przy takim

> budzecie. I oto samo was wlasnie prosze.

Dokładnie o to mi chodzi. Skupiasz się na radyjku, a resztę robisz najmniejszym kosztem. Przez analogię do komputerów to tak, jakbys kupował najdroższy procek, i do tego 128MB ramu, najsłabszy zasilacz, najtańszy wiatrak, płytę główną itd. A chciałbyś, żeby to jeszcze chodziło wydajnie, płynnie, stabilnie i cicho.

Nie tu kładziesz nacisk - najważniejsze są głośniki i tu należy przeznaczyć najwięcej kasy. To głośniki potrafią zarżnąć dźwięk z najdroższego radia. Głośniki z tyłu montuje się gdy chcesz puszczać muzyczkę pasażerom z tyłu - jak nie chcesz, to montujesz tam suba, chyba, że wystarczy Ci bas z przednich (zresztą poczytaj FAQ).

Gdybyś chciał sprzedać głośniki - to trudno to zrobić i sporo tracisz.

Dlatego moja propozycja, to używane radyjko (jak zechcesz zmienić to może nawet nie stracisz na tym), do tego dobre głośniki odseparowane na przód (ja wybrałem hertze ESK-165 - bo IMO to optymalny zakup, ale w podobnych okolicach cenowych jest przyzwoity wybór). Razem daje to jakieś 500PLN.

Jak Ci nie wystarczy taki zestawik - to z czasem możesz rozbudowywać. Dokupić suba, wzmacniacz(e), playerek mp3 (podłączana do line-in) czy nowe radyjko.

Jeszcze co do tego zestawu, co podałeś - i przód i tył gra dopiero od 70Hz, to dosyć wysoko. Do tego każdy głośnik ma 80W - pewnie max (czyli przez analogię komputerową PMPO), więc nie jest to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.