Skocz do zawartości

Sakwy, torby i bagaze


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie zaczynam planowac zeby w wakacje troszke pojezdzic po Polsce ale z racji ze mam powiedzmy "scigacza" nie ma zbyt wiele miejsca na bagaze i tu moje pytania:

1. Zainteresowaly mnie torby na bak z magnesami w podlodze, dodatkowo mocowane do ramy - chyba to zakupie, ktos stosowal? jak takie magnesy w rzeczywistosci trzymaja? naprawde mocno jak pisza w aukcjach czy sciema? czy ograniczaja manewrowosc, widocznosc?

2 Sa tez na allegro sakwy takie dwustronne na srodku polaczone i tu moje pytanko jak one sa mocowane do motocykla? bo ze jedna z jeden a druga z drugiej to widac ale dodatkowo jakies mocowanie? na aukcjach na allegro za bardzo o tym nie pisza, jak to wyglada w praktyce?

Co wziac ze soba jako konieczne wyposazenie motorka? na razie mysle o komplecie zaroweczek, podstawowe klucze, by moc je wymienic, swiece, dojazdowka w spreju, co jeszcze?

Jak wyglada sprawa z dostepnoscia oleju do 2-taktow na stacjach benzynowych? musze brac ze soba kilka litrow czy mozna cos godnego dostac?(mixol pomijam, mysle o czyms markowym)

macie jakies ogolne sugestie dotyczace turystyki motocyklowej? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> 1. Zainteresowaly mnie torby na bak z magnesami w podlodze, dodatkowo

> mocowane do ramy - chyba to zakupie, ktos stosowal? jak takie

> magnesy w rzeczywistosci trzymaja? naprawde mocno jak pisza w

> aukcjach czy sciema? czy ograniczaja manewrowosc, widocznosc?

a co mi tam sam sobie odpowiem grinser006.gif moze sie komus przyda

Zakupilem takowy plecak na bak i powiem ze rewelacja cool.gif antyposlizgowa podloga i magnesy po bokach, trzyma sie idealnie, przy wyzszych szybkosciach i na wertepach, w kazdych warunkach!! nie ogranicza widocznosci<no moze troche bardziej trzeba sie wychylic zeby zobaczyc liczniki> polecam wszystkim grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co mi tam sam sobie odpowiem moze sie komus przyda

> Zakupilem takowy plecak na bak i powiem ze rewelacja antyposlizgowa

> podloga i magnesy po bokach, trzyma sie idealnie, przy wyzszych

> szybkosciach i na wertepach, w kazdych warunkach!! nie ogranicza

> widocznosci polecam wszystkim

jaki model zakupiles? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sobie zaczynam planowac zeby w wakacje troszke pojezdzic po

> Polsce ale z racji ze mam powiedzmy "scigacza" nie ma zbyt wiele

> miejsca na bagaze i tu moje pytania:

> 1. Zainteresowaly mnie torby na bak z magnesami w podlodze, dodatkowo

> mocowane do ramy - chyba to zakupie, ktos stosowal? jak takie

> magnesy w rzeczywistosci trzymaja? naprawde mocno jak pisza w

> aukcjach czy sciema? czy ograniczaja manewrowosc, widocznosc?

Tankbag, który kupiłeś napewno spełni swoje zadanie tylko licz się z porysowaniem lakieru na zbiorniku paliwa sick.gif i pakoj ciężkie rzeczy (np; butelki z napojami na spód!) bo będzie ci latał z ręki do reki smile.gif

> 2 Sa tez na allegro sakwy takie dwustronne na srodku polaczone i tu

> moje pytanko jak one sa mocowane do motocykla? bo ze jedna z

> jeden a druga z drugiej to widac ale dodatkowo jakies mocowanie?

> na aukcjach na allegro za bardzo o tym nie pisza, jak to wyglada

> w praktyce?

Torby czy sakwy tekstylne to w przypadku takiego moto jak posiadasz to jedyne rozwiązanie.

Ma to swoje wady i ..... w zasadzie tylko wady ale nic lepszego nie wymyślisz smile.gif

Nie wymiękaj tylko pakuj bambetle i w drogę!!!

> Co wziac ze soba jako konieczne wyposazenie motorka? na razie mysle o

> komplecie zaroweczek, podstawowe klucze, by moc je wymienic,

> swiece, dojazdowka w spreju, co jeszcze?

Zabierz żarówkę do reflektora, kierunków i tylnego światła, świecę i poćwicz w domu ich wymianę!

Oprucz spraju kup w jakims supermarkecie zestaw naprawczy do opon bezdetkowych (ok. 15zł)

Klucze tylko podstawowe i do świecy + wkretak uniwersalny i jakieś szczypce. Tak naprawdę to i tak w warunkach terenowych niewiele możesz zrobić!

> Jak wyglada sprawa z dostepnoscia oleju do 2-taktow na stacjach

> benzynowych? musze brac ze soba kilka litrow czy mozna cos

> godnego dostac?(mixol pomijam, mysle o czyms markowym)

Oleje do 2T są dostępne na każdej wiejskiej stacji benzynowej!

> macie jakies ogolne sugestie dotyczace turystyki

motocyklowej?

Troszkę przejeździłem Polskę na 2 kółkach różnymi motocyklami i nie tylko więc mam sporo doświadczeń. Jeśli masz konkretne pytania to zadawaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Troszkę przejeździłem Polskę na 2 kółkach różnymi motocyklami i nie

> tylko więc mam sporo doświadczeń. Jeśli masz konkretne pytania

> to zadawaj

To moze Ty pomozesz, bo na turystyce temat wisi pare dni i zero postow:

Planuje niebawem ruszyc samotnie na motocyklu na poludnie Polski, zahaczajac o Slowacje lub Czechy i tu moje pytania:

1. Co powinienem miec jadac do ww krajow? komplet zarowek? czy jakas kamizelka odblaskowa jest wymagana? czy to prawda ze ewentualne mandaty musze placic gotowka, nie moge wziac kredytowych?

2. Jakie mniej wiecej sa ceny noclegow w gospodarstwach agroturystycznych, a jakie w motelach i na kwaterach prywatnych? jezeli chodzi o rejon to gory swietokrzyskie i wyzyna slaska

grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze Ty pomozesz, bo na turystyce temat wisi pare dni i zero

> postow:

> Planuje niebawem ruszyc samotnie na motocyklu na poludnie Polski,

> zahaczajac o Slowacje lub Czechy i tu moje pytania:

> 1. Co powinienem miec jadac do ww krajow? komplet zarowek? czy jakas

> kamizelka odblaskowa jest wymagana? czy to prawda ze ewentualne

> mandaty musze placic gotowka, nie moge wziac kredytowych?

> 2. Jakie mniej wiecej sa ceny noclegow w gospodarstwach

> agroturystycznych, a jakie w motelach i na kwaterach prywatnych?

> jezeli chodzi o rejon to gory swietokrzyskie i wyzyna slaska

Może TO pomoże. Warto poczytać bo koleś jest naprawdę odważny ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może TO pomoże. Warto poczytać bo koleś jest naprawdę odważny .

Stary, to mnie wlasnie zainspirowalo, przedtem nie chcialem w ogole jezdzic na jakies wycieczki, przeczytalem i wciagnelo, kompletuje na razie sprzet turystyczny i jako przedsmak zrobilem sobie raz wycieczke na kilkaset km. Niestety termin wyjazdu zostal odwleczony do czasu dorobienia nowej linki do licznika, czyli za 3 tygodnie passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze Ty pomozesz, bo na turystyce temat wisi pare dni i zero

> postow:

> Planuje niebawem ruszyc samotnie na motocyklu na poludnie Polski,

> zahaczajac o Slowacje lub Czechy i tu moje pytania:

> 1. Co powinienem miec jadac do ww krajow? komplet zarowek? czy jakas

> kamizelka odblaskowa jest wymagana? czy to prawda ze ewentualne

> mandaty musze placic gotowka, nie moge wziac kredytowych?

Na p.1 nie odpowiem bo nie wiem 270751858-jezyk.gif

> 2. Jakie mniej wiecej sa ceny noclegow w gospodarstwach

> agroturystycznych, a jakie w motelach i na kwaterach prywatnych?

> jezeli chodzi o rejon to gory swietokrzyskie i wyzyna slaska

W zeszłym roku i w latach poprzednich płaciłem za nocleg w gosp. agroturystycznych, czy też na kwaterach jak kto woli od 30 do 50zł od osoby za dzień (najczęściej 30zł). Jak nie ma ruchu to daje się coś utargować smile.gif Podróżując latem po naszych górach i Bieszczadach nie natknąłem się na jakieś syfiaste warunki, wszędzie było miło i czysto! smile.gif

Na taką wycieczkę dobrze jest zabrać m.in. ciuchy p.deszczowe, jakieś pokrowce ortalionowe na sakwy (ortaljon mozna kupić w sklepie z materiałami a uszycie to żaden problem)!

Jesli chodzi o żarcie to w wariancie oszczędniościowym tylko zakupy w wiejskich sklepikach (taniocha) a w droższym stołowanie się w barach i różnych kafejkach przydrożnych. Ja osobiście preferuję wariant 1, ponadto wolę namiot i własną kuchenkę turystyczną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, ja mam zamiary mieszane czyli biore namiocik i tak ale czasem bede spal w gospodarstwach/kwaterach, chodzi o to ze jak caly dzien jade to wtedy namiocik i kima, ale jak trzeba cos bedzie zwiedzac albo chodzic po gorach to jakas kwatera zeby zostawic bezpiecznie rzeczy, bo w namiocie zostawic to sie boje, a co do zarcia to tez tak samo, kupilem juz kuchenke na kartusze wiec czasem wlasne gotowanko, czasem bary grinser006.gif

a jeszcze mam takie pytanko: czy w gospodarstwach/na kwaterach nie robia problemu jak chce sie nocleg tylko na jedna noc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za info, ja mam zamiary mieszane czyli biore namiocik i tak

> ale czasem bede spal w gospodarstwach/kwaterach, chodzi o to ze

> jak caly dzien jade to wtedy namiocik i kima, ale jak trzeba cos

> bedzie zwiedzac albo chodzic po gorach to jakas kwatera zeby

> zostawic bezpiecznie rzeczy, bo w namiocie zostawic to sie boje,

> a co do zarcia to tez tak samo, kupilem juz kuchenke na kartusze

> wiec czasem wlasne gotowanko, czasem bary

> a jeszcze mam takie pytanko: czy w gospodarstwach/na kwaterach nie

> robia problemu jak chce sie nocleg tylko na jedna noc??

Nie ma najmniejszego problemu. Jesli możesz sobie pozwolić finansowo na noclego TYLKO w kwaterach to jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie, gdyz w górach znacznie łatwiej znaleść tam nocleg niż pole namiotowe. Poza tym po długiej jeździe lepiej jest się wykąpać w normalnej łazience i wyspac w łóżku niz na karimacie. W większości kwater masz do dyspozycji normalnie wyposazoną kuchnię, naczynia sztućce itp! smile.gif

Ważną kwestią jest też to, że namiot, karimata. śpiwór itp. zajmuja BEZCENNE miejsce na motocyklu i czsami trudno jest się spakowac hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważną kwestią jest też to, że namiot, karimata. śpiwór itp. zajmuja

> BEZCENNE miejsce na motocyklu i czsami trudno jest się spakowac

spiwor zakupilem najmniejszy jaki byl, karimate sobie odpuszczam, bede spal na pogniecionych ciuchach hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do trasy to zamierzam jechac od siebie z kwidzyna na poludnie na wyzyne slaska, tam ze 2-3 dni w tym czasie z dzien do slowacji lub czech, potem na 2-3 dni w gory swietokrzyskie i na mazury na pare dni pod namiocik - tylko lezenie i kapanie sie - malo zwiedzania i powrot do siebie

a co do czasu to glowym wyznacznikiem jest pogoda - musi byc prognoza na pare cieplych dni, wtedy jade grinser006.gif wiec jakby co to mozna razem cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do trasy to zamierzam jechac od siebie z kwidzyna na poludnie na

> wyzyne slaska, tam ze 2-3 dni w tym czasie z dzien do slowacji

> lub czech, potem na 2-3 dni w gory swietokrzyskie i na mazury na

> pare dni pod namiocik - tylko lezenie i kapanie sie - malo

> zwiedzania i powrot do siebie

> a co do czasu to glowym wyznacznikiem jest pogoda - musi byc prognoza

> na pare cieplych dni, wtedy jade wiec jakby co to mozna razem

Ambitny plan, to planujesz machnąć ok 2kkm? Fajnie smile.gif

A jeśli chodzi o ubranie p.deszczowe to mozna w jakimś markecie budowlanymkupić dwuczęściowe za ok 15-30zł! Są w kolorach żółtym, zielonym i niebieskim. Ja takie kupiłem za 17, wziąłem największy rozmiar aby spokojnie można było założyć na normalne to co mam na sobie i nie ściągać butów przy ubieraniu spodni.

Przetestowałem je podczas sporej ulewy i jest OK. Jadąc z kumplem gdy złapał nas deszcz, ja po 2 minutach stojąc już w deszczówce współczułem mu jak się męczył z jakimś firmowym jednoczęściowym kondonem za ok 200zł! Zanim go naciągnął na siebie, wcześniej zdejmując buty był juz cały mokry! hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.