Skocz do zawartości

Alternator


punto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu mam toczę boje z alternatorem. Jakieś dwa miesiące temu pękła mi obudowa altka i brak ładowania się pojawił i jeszcze wycie łożysk a to już prawie 8 lat mija więc postanowiłem nie regenerować tylko nowy kupić. Długo szukałem w miarę niedrogiego i udało mi się kupić orginalny MM za prawie połowę ceny, 380zl. Altkiem nowym pocieszyłem się dwa miesiące. Na początku po miesiącu zaczął lekko wyć przy wyższych obrotach. Potem już też wył przy wolnych a teraz to jeszcze zgrzyta po wyżej 2000 tyś, obrotów i z rana ładowanie się pali parę minut. Od wczoraj jeszcze jest taki efekt dziwny że przy dodaniu gazu podczas jazdy autko poszarpuje tak regularnie przy przyśpieszaniu - takie pulsowanie i podświetlenie tablicy tak samo lekko pulsuje podświetleniem. Altka reklamować nie mogę bo sklep w którym kupiłem altka okazało się że się zlikwidował i klapa. Teraz mam pytanie co robić, czy regenerować go i na podstawie tego co opisałem czy tylko łożyska do wymiany i jaki koszt - dodam że obudowa jest cała bo sprawdzany był altek w warsztacie czy to napewno on wyje. Czy może nowy kupić a jak tak to jaki, może z allegro np taki : http://www.allegro.pl/item195881503_nowy_alternator_fiat_punto_seicento_siena.html

Jestem już mocno wnerwiony tą sytuacją i chcę szybko się uporać z tym problemem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgadza się, prawie połowa ceny z tym że stary musiałem oddać i teraz

> takiego psikusa mi sprawił.

To uważaj nie daj się naciąć, ja własnie wczoraj wymieniałem altka w promocji i zapłaciłem 490 + robocizna i też stary musiałem zostawić a taki sam na allegro jak ty pokazywałeś kosztuje 200 sciana.gif. Ja bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To uważaj nie daj się naciąć, ja własnie wczoraj wymieniałem altka w

> promocji i zapłaciłem 490 + robocizna i też stary musiałem

> zostawić a taki sam na allegro jak ty pokazywałeś kosztuje 200 .

> Ja bym się nie zastanawiał na Twoim miejscu

Oddać im na gwarancji i sie nie zastanawiać. A jak nie dali gwarancji to zapytaj za co tyle kasy wzięli??

Ja po zimie wymieniałem (pęknięta obudowa była). Kupiłem drugi za 200 zł "made in UE" – dokładnie ten co pokazujesz. Nie wiem ile będzie dział ale mam gwarancję na rok (wymieniałem na własną rękę). A pasek masz ok.? Czujesz jakiś smrodek takiego przepalania od strony alternatora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oddać im na gwarancji i sie nie zastanawiać. A jak nie dali gwarancji

> to zapytaj za co tyle kasy wzięli??

> Ja po zimie wymieniałem (pęknięta obudowa była). Kupiłem drugi za

> 200 zł "made in UE" – dokładnie ten co pokazujesz. Nie

> wiem ile będzie dział ale mam gwarancję na rok (wymieniałem na

> własną rękę). A pasek masz ok.? Czujesz jakiś smrodek takiego

> przepalania od strony alternatora??

Smrodku żadnego nie ma, pasek jest nowy i był dwa razy naciągany w warsztacie i sprawdzali czy jest ok. Co do altka to sie dowiedziałem z allegro od kolesia co sprzedaje te altki że jak ja mam wspomaganie hydrauliczne a mam je to trzeba dołożyć podkładkę 0,8mm pod koło pasowe bo tym się różnią altki ze wspomaganiem i nie wiem właśnie czy to jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smrodku żadnego nie ma, pasek jest nowy i był dwa razy naciągany

> w warsztacie i sprawdzali czy jest ok. Co do altka to sie

> dowiedziałem z allegro od kolesia co sprzedaje te altki że jak

> ja mam wspomaganie hydrauliczne a mam je to trzeba dołożyć

> podkładkę 0,8mm pod koło pasowe bo tym się różnią altki ze

> wspomaganiem i nie wiem właśnie czy to jest prawda.

Prawda tak samo było u mnie z tym, że monter nie podłożył podkładki tylko zmienił koło pasowe na bosha- mówił, że moża też podkładkę, ale lepiej koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zakupiłem ten altek co pokazywałem. Jutro wymiana. Zastanawia mnie tylko ten fakt oddalenia tego koła pasowego o te 0,8mm. Widzę w tym altku że rzeczywiście kółko jest oddalone a dokładniej jest inne taki profil ma ze pasek faktycznie jest oddalony. Czy ktoś może potwierdzić tą sprawę z tym oddaleniem kółka przy wersjach ze wspomaganiem hydraulicznym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.