Skocz do zawartości

Wyciek z silnika


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam następujący problem: w moim uno cieknie olej z silnika i nikt nie wie skąd. Powymieniali mi gumki na półosiach bo ze skrzyni też ciekło, jakieś uszczelki na półosiach, łożyska przy krzyżaczkach półosi no i wyciek ze skrzyni sie zatrzymał. Ale z silnika dalej cieknie. Miałem mokrą osłonę rozrządu tam na dole. Pojechałem do mechaniora i wymienił mi jakiś zimering czy simering zakrecony.gif w miejscu gdzie rozrząd łączy się z wałem tam na dole w okolicach miski olejowej. Wymienił, policzył 150zł a olej jak ciekł tak cieknie. Tzn nie cieknie jak samochód stoi bo nie widać żadnej plamy pod spodem ale jak jadę to wtedy coś sie dzieje. Miska olejowa jest zachlapana troche i widać jakby wyciek spod miski od strony skrzyni i troszke od strony rozrządu. Wydaje mi sie że to może być nieszczelna miska olejowa ale nie jestem pewien bo skoro kilku już przy tym gdzebało i żaden sie nie wziął to nie wiem

Jedno jest pewne - samochód oleju "nie bierze" bo nie kopci nawet przy mocnym dodawaniu gazu, w płynie chłodniczym też oleju nie ma a średnio raz na 2-3 tygodnie samochodzik musi mieć dolane litr oleju co by na sucho nie chodził. Co to może być? Ja już nie mam pojęcia. Czy może to wina jakiejś uszczelki pod miską olejową o ile taka jest? Czy to jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszczelka dekiel zaworów; uszczelka aparat zapłonowy - suche?

No właśnie wszystko suche. Zalana olejem tylko miska olejowa, najbardziej od strony skrzyni biegów ale też po przeciwnej stronie. Uszczelka pod dekielkiem zaworów wymieniana nie dawno i do tej pory sucho. Powymieniali mi gnoje chyba wszystkie uszczelki które mogły przepuszczać ale nikt do miski sie nie dotyka a ja jestem prawie pewien że to nieszczelna miska niewiem.gif No chyba że macie inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja jestem prawie pewien że to nieszczelna miska

Hmm, ostatnio borykałem się z podobnym problemem. Odkręcenie miski i zasmarowanie uszczelki czerwonym silikonem zajmie Ci około jednej godziny... Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile frajdy sprawi potem widok suchej miski oraz pełen stan na bagnecie 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.